امروز : 1398/03/03
2019-05-24
شناسه خبر : 10888
تاریخ انتشار : 1397/08/23 23:13
سهم آموزه های اسلامی در فضای مجازی در حد صفر است

مشاورعالی وزیر و دبیرستاد همکاریها؛

سهم آموزه های اسلامی در فضای مجازی در حد صفر است

ستاد همکاریها/ دبیرستاد همکاریهای گفت: متاسفانه آنطور که باید نتوانسته ایم در فضای مجازی پیرامون آموزه های اسلام حرفی برای گفتن داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، حجت الاسلام و المسلمین سیدمجتبی ملکی در آیین اختتامیه دوازدهمین هم اندیشی سالانه ستاد در مشهد مقدس اظهارداشت: توجه به آفت ها و آسیب های  جدی که امروز ایران اسلامی و نسل جوان را تهدید می کند وظیفه ای جدی و برعهده همه می باشد.

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اگر نسبت به تعلیم و تربیت اسلامی به صورت جدّی ورود پیدا نکنیم و با همدلی و همکاری نسبت به این مهم جایگاه ویژه را قائل نشویم، دشمن از این نقطه می تواند ضربه های سهمگینی به نسل جوان ما وارد کند.

حجت الاسلام و المسلمین ملکی بیان داشت: امروز سند تحول بنیادین بهترین فرصت پیش روی حوزه و آموزش و پرورش است که با برنامه ریزی و عملیاتی کردن سیاست های مشترک نسبت به نسل آینده نظام و انقلاب وظایف خود را ایفا کنند.

وی با اشاره به دیدار اخیر وزیر آموزش و پرورش با آیت الله العظمی مکارم شیرازی در قم خاطرنشان کرد:  معظم له در این دیدار پس از ارائه گزارش وزیر گفتند : " من با اینکه آموزش و پرورش را رصد می کنم اما از این فعالیت هایی که درعرصه سند تحول بینادین بود اطلاعی نداشتم، کار بسیار ارزشمند و مهمی است و شما باید این فعالیت ها را اطلاع رسانی کنید و به گوش مردم برسانید".

دبیرستاد همکاریها ادامه داد: امروز بحمدلله برنامه ها و تحولاتی که در آموزش و پرورش در حال شکل گیری است در راستای سند تحول بنیادین و اسناد بالا دستی نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد که همه ما موظفیم در این مسیر یاری رسان و همراه وزارت آموزش و پرورش باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین ملکی اظهارداشت: در حال حاضر 332 برنامه در زیر نظام های 6 گانه سند تحول به مصوب و اجرایی شده است و مبنای فعالیت های آموزش و پرورش می باشد و از این تعداد 55 برنامه صریحاً به نقش حوزه های علمیه اشاره می کند.

وی گفت: برگزاری جلسات و نشست ها برای نشان دادن ضعف یکدیگر یا مچگیری نیست بلکه برای دست گیری، همدلی و تعامل بیشتر است، امروز ستاد همکاری به عنوان یک شجره طیبه نیاز به حمایت های جدی حوزه و آموزش و پرورش دارد اما بر اساس رسالت حوزه، مراتب رساندن به حیات طیبه و تببین آن وظیفه حوزه های علمیه است.

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش افزود: امروز مسیر تعالی نظام اسلامی از آموزش و پرورش می گذرد ولی همه باید برای ارتقا جایگاه آموزش و پرورش تلاش کنیم تا نظام اسلامی به جایگاهی رفیع تر و جاودانه تر دست یابد.

انتهای پیام /


عوامل نشاط آفرين درسبک زندگي امام حسن مجتبي عليه السلام

اقامه نماز باعث تعالی روح و تربیت انسان بالنده می شود

عمق بخشی دانش آموزان با قرآن کریم رسالت آموزش و پرورش است

نشست آشنایی با مهدویت و فرقه های انحرافی در سراوان برگزار شد

توصیه هایی از جنس حکمت تا راه پیشرفت

استفاده از ظرفیت ائمه جماعات ادرات در مدارس لرستان

هم اندیشی کمیته های چهار شهراستان تهران بر گزار شد

ازغلبه هنرنمایی بر واقعیات قرآنی تا کم فروغی غرفه های مرتبط با تعلیم و تربیت

شادی ونشاط در مدارس به یک آیین نامه مفید و موثر نیاز دارد

تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در اولویت کاری کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش قرار گیرد

تمدید آزمون دوره آموزشی حمایت از كالای ایرانی

شرکت هشت هزاردانش‌آموزسمنانی در گفتمانهای دینی

خانواده ها به وظایف تربیتی خود بیشتر عمل کنند

خیز بلند آموزش و پرورش برای تربیت ده میلیون حافظ قرآن/ سرعت بخشی آموزه های دینی در متون درسی

​اگر به معلمان و دانش‌آموزان نگاه مثبت نداشته باشیم موفق نخواهیم شد

جلسه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش مهران برگزار شد

برای دسترسی به رحمت الهی نیازمند شناخت درست از آفریدگاریم

پیشرفت های چهل سال گذشته مرهون تلاش های آموزش و پرورش است

حاشیه های جالب تر از متن دورهمی حوزه و آموزش و پرورش

سه خبر کمیته همکاریها از سه شهر استان ایلام