امروز : 1398/01/03
2019-03-23
شناسه خبر : 10747
تاریخ انتشار : 1397/06/25 11:52
آموزش و پرورش محل حسن ها و خوبی هاست

در گردهمایی روسای ادارات آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان مطرح شد:

آموزش و پرورش محل حسن ها و خوبی هاست

رئیس کمیته همکاریها و نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت: آموزش و پرورش محل همه حسن ها و خوبی هاست و جامعه مدیون و مرهون دستگاه تعلیم و تربیت می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، آیت الله عباسعلی سلیمانی صبح امروز در گردهمایی مدیران و روسای ادارات آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان، ضمن تسلیت ایام محرم اظهار داشت: برگزاری گردهمایی برای تدبیر بیشتر با هدف آمادگی ورود به سال تحصیلی جای بسی خرسندی دارد.

وی عنوان داشت: اسلام عزیز به عنوان برترین آیین تربیت بشر قلمداد می شود و خدای منان را شاکریم که نعمت اسلام و قدم گذاشتن در راه دین کامل الهی را به ما ارزانی داشته است.

آیت الله سلیمانی تاکید کرد: در فرهنگ اسلام تزکیه بر آموزش مقدم است و نشانگر نوع صحیح تربیت بشریت می‌باشد در مقایسه با فرهنگ مختلف دیگر افضل است.

رئیس کمیته همکاریها و نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: در تربیت دینی پیوند اسیل بین فرزند و خانواده حاکم است که تا با همه هجمه های فرهنگی بیگانگی و گسست خانواده وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه احترام و تکریم بزرگان به ویژه پدر و مادر جایگاه ویژه ای نزد فرزندان دارند بیان داشت: آموزش و پرورش به عنوان دستگاه فرهنگ ساز در حوزه‌های اجتماعی و روابط انسانی دانش آموزان نیز باید نقش آفرینی کند.

وی اظهار کرد: تحکیم و تقویت بنیان خانواده ها و ایجاد روابط گرم و صمیمی بین اعضای خانواده در تربیت و سرنوشت سازی فرزندان تاثیر به سزایی دارد.

آیت الله سلیمانی افزود: آموزش و پرورش فقط مسئولیت آموزشی دانش آموزان را بر عهده ندارد بلکه مهمترین رسالت دستگاه تعلیم و تربیت تربیت انسان های شایسته است.

وی با بیان اینکه پیوند خانوادگی احساس مسئولیت که در اعضای خانواده عامل مهمی برای تربیت فرزندان است تصریح کرد: انسانیت انسان به اخلاق مداری است و همین مهم ملاک مقایسه و محاسبه افراد است.

رئیس کمیته همکاریها و نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: اگر وحدت اسلامی و تقویت مذاهب بخواهد در جامعه وجود داشته باشد آموزش و پرورش باید پیش رو در این راه مقدس گام بردارد.

آیت‌الله سلیمانی در پایان بیان داشت: آینده ایران اسلامی به فرزندان این سرزمین در دستان معلمان و کارگزاران دستگاه فرهنگ و تعلیم و تربیت است و باید به اهمیت آن واقف باشیم.

انتهای پیام  /

سه درس مهم زندگی از پدر امت

توصیه های قرآن و اهلبیت علیهم السلام پیرامون آداب دید و بازدید ، میهمانی و صله رحم

تحقق سند تحول بنیادین در گروعمل به بیانیه گام دوم است

نشست اعضای کمیته همکاریهای استان ایلام برگزار شد

وقتی فقيهان، راويان و عالمان بزرگ گرد وجود مبارك امام هفت ساله حلقه زدند

کارگاه آموزشی روحانیون مجری طرح روشنا

بخش عمده ای از رشد علمی و معنوی همدان حاصل تلاش آیت الله طه محمدی است/ امیدواریم با حضور امام جمعه جدیدشاهد اعتلای تعلیم و تربیت اسلامی باشیم

ملكوت؛میعادگاه ملاقات شهيدان شاهد

آموزش‌وپرورش چشم امید نظام در اجرای گام دوم انقلاب است

کاردر آموزش و پرورش مجاهدت فرهنگی است

دوره توانمند سازی طلاب شاغل در آموزش و پرورش خراسان شمالی برگزار شد

مشروح گزارش چهارمین دیداروزیرآموزش و پرورش با مراجع عظام تقلید

از دانش آموزان نخبه قرآنی شهرستان اسکو تجلیل شد

هیئت های اندیشه ورز در مدارس شهر تهران مستقر می شوند

آماده کردن مردم نسبت به غیبت حضرت مهدی علیه السلام رسالت خطیر امام هادی

به کمپین "نوروز را بی تکلف برگزارکنیم" بپیوندید

تحصیل 9 هزار دانش آموز خوزستانی در مدارس امین

دولت همیشه برای نهاد روحانیت و مرجعیت احترام قائل بوده / نیازمند پشتوانه فکری حوزه های علمیه هستیم

کتب آموزشی را بادقت بررسی کنید / از امام زمان استمداد بطلبید

از اینکه وزیری معتقد و ولایی در راس آموزش و پرورش است خرسندیم