امروز : 1400/02/01
2021-04-21
شناسه خبر : 12399
تاریخ انتشار : 1400/01/15 12:22
ضرورت گفتمان سازی سند تحول از تربیون های نماز جمعه

نایب رئیس کمیته همکاریهای خراسان جنوبی؛

ضرورت گفتمان سازی سند تحول از تربیون های نماز جمعه

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: برای اجرای متوازن و نیز به فعلیت رسیدن اهداف آموزشی و پرورشی دوره های تحصیلی، نیازمند گفتمان سازی پیرامون این سند از طریق تریبون های نماز جمعه به منظور آگاهی بخشی به آحاد جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، محمد علی واقعی در سفر یک روزه به شهرستان طبس و دیدار با امام جمعه بخش دیهوک اظهار کرد:  با گفتمان سازی سند تحول،  بین مجریان و جامعه مخاطب  زمینه اجرای متوازن و همه جانبه سند و دستیابی به  اهداف دوره های تحصیلی تسهیل می شود.

وی، از شبکه شاد به عنوان مهم ترین دستاورد نظام تعلیم و تربیت در دوران کرونا یاد کرد و ادامه داد:  برای تربیت جامع، متوازن و یکپارچه ساحت های تعلیم و تربیت و رسیدن به اهداف دوره های تحصیلی، ضرورت برنامه ریزی، اجرای بهینه و استفاده مدیریت شده دانش آموزان از فضای مجازی به عنوان یک اولویت اجتناب ناپذیر می باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به تبیین راه ها و روش های کنترل، و نظارت مستمر اولیا بر فعالیت دانش آموزان در فضای مجازی، تصریح کرد: نقش و کارکردهای تربیتی معلمان، نقش و جایگاه خانواده در تربیت رسمی، مبانی نظری نظام تربیت رسمی و عمومی، تشریح شناسنامه تفصیلی و تبیین چگونگی تنظیم برنامه شهرستانها از مهمترین موضوعاتی است که باید به طور جد در تریبون نهای نماز جمعه به آن پرداخته شود.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، برخورداری از ظرفیت هوش قوی، استعدادهای ناب، توانمندی بالا و هنر را از بارز ترین و شاخص ترین ویژگی های دانش آموزان استان برشمردو خاطر نشان کرد:  کسب عنوان 2 رتبه دوم کشور در رشته های اذان و طراحی اپلیکیشن سفیران سلامت و یک رتبه سوم کشور در نوجوان سالم توسط دانش آموزان دارالعباده طبس خود گواهی بر این ادعا است.

به گفته واقعی، همراهی و هماهنگی والدین با سیستم آموزش مجازی و نظارت مستمر ایشان بر فعالیت های دانش آموزان در این فضا،نه تنها باعث بالا رفتن سطح آموزش و یادگیری دانش‌آموزان می‌شود؛ بلکه بهترین مانع برای جلوگیری از تهدیدات و آسیب‌های فضای مجازی علیه دانش‌آموزان است.

شایان ذکر است بازدید از مدارس روستاهای زنوغان، مرغوب، اسفندیار دهنو و عرب آباد از دیگر برنامه های سفر واقعی به شهرستان کویری طبس بود.هر کاری که با مشارکت مجموعه های دینی صورت پذیرد ارزشمند و تاثیرگذار است

همکاری حوزه و آموزش و پرورش از برکات انقلاب اسلامی است

برگزاری جشن تکلیف به فرهنگ عمومی تبدیل شود

بسیاری از فارغ التحصیلان ما در مدارس امین و آ.پ فعالیت دارند

٣٠ اثر نیایشی از نوشته‌های کودکان و نوجوانان در «مهرواره نیایش»، تبدیل به پادکست شد

دیدار مدیرحوزه علمیه شهرستان مبارکه با مدیر آموزش و پرورش

جزء خوانی قرآن کریم توسط دانش آموزان لرستانی از طریق شبکه شاد

بخش ویژه رمضان در شبکه شاد، با عنوان «بهارقرآن»، راه اندازی شد

اندر حکایت میهمانی متفاوت خالق و مخلوق

40 مبلغه در مدارس امین شهرستان فعال هستند

گفتمان‌سازی سند تحول بنیادین در مدارس آسیب‌شناسی شود

مدارس امین ، حضور پربار تر طلاب را می طلبد

تربیت دینی فرزندان نیازمند پالایش محیط خانه از مسائل ضدارزشی است

خانه دانش‌آموزان البرزی میزبان محفل انس با قرآن می‌شود

بركات روزه ماه رمضان/ خدا وند ميزبان روزه‌داران

مهمترین برنامه‌های آموزش و پرورش در ماه مبارک رمضان

در تربیتِ مربیان نباید به بیان جنبه‌های عملی بسنده کرد

از تجربه همکاری حوزه وآموزش و پرورش در ایران استفاده می کنیم

نقش والدین در تربیت فرزندان

خانواده باید نقطه مرکزی تمام فعالیت‌های اجتماعی باشد/ نیاز به مرکز ملی خانواده داریم که فرا قوه‌ای باشد