امروز : 1400/02/01
2021-04-21
شناسه خبر : 12246
تاریخ انتشار : 1399/10/20 11:18
وجود معلم سرچشمه نوروسرمنشأایثار

رئیس کمیته همکاریهای استان خراسان جنوبی؛

وجود معلم سرچشمه نوروسرمنشأایثار

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: وجود معلم، سرچشمه نور الهی و سر منشأ ایثار است؛ که درس فتوت، جوانمردی و از خود گذشتگی به طالبان علم و حقیقت می آموزد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، آیت الله عبادی، صبح امروز در دیدار با رئیس و اعضای کمیته ی لوازم التحریر ستاد رزمایش کمک های مؤمنانه استان، اظهار کرد:  اینطور نیست که با مجازی شدن آموزش ها کار معلمان ما سبک تر شده باشد؛ بلکه یک معلم شاید دو تا سه برابر وقت آموزش معمول در مدرسه، زمان صرف می کند.

وی، از معلم به عنوان پشتوانه محکم تأمین امنیت جسم، روان و فکر دانش آموزان یاد کرد و ابراز داشت: نگاه معلم به موضوع تعلیم و تربیتِ نسلِ آینده ساز، نگاهی الهی، و همت او  فقط برای رضای معبود است.

خطیب جمعه بیرجند، با بیان این که معلم در مسیر مقدس  هدایت دانش آموز به سوی حیات طیبه و آموزش مکارم اخلاق، از تمام هستی و رفاه خود می گذرد، عنوان کرد: اندیشه و فکر، ماهیت انسان را تشکیل می دهدو با اندیشه می توان مقدمات لازم برای سلوک الی ا... را فراهم نمود  و بر اساس فرهنگ الهی به پرورش انسان همت گماشت.

نماینده ولی فقیه درخراسان جنوبی،بیان کرد:پرورش تفکرمدینه فاضله درذهن شرط لازم، ولی کافی نیست و نباید بدان مغرور شد؛ بلکه برای رسیدن به این مدینه باید تلاش، جهد و کوشش کرد و الا بسی معصیت کار دیوانه وجود دارد که از راه معصیت می خواهند به بهشت برسند.

وی با اشاره به سالروز شهادت میرزا تقی خوان امیر کبیر از دوران این مجاهدِ مبارز، در برابر دول اجنبی، به عنوان مقطعی خاص یاد کرد و افزود: قبلگاه برخی غرب است و همیشه به دنبال وابسته کردن ما به غرب هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، توجه به مقوله آموزش را مهم دانست و از آن به عنوان شرط لازم برای رشد علمی دانش آموزان یاد کرد و ادامه داد: هر چند توجه به بعد آموزش مهم است ولی کافی نسیت و تزکیه و تربیت، بر آن ارجحیت دارد؛ چرا که علم بدون تزکیه، زمینه سازِ سقوطِ انسان، به دره های تباهیِ اخلاقی، و چاه های طویل جنگ و خون ریزی می شود و مردم بسیاری را آوراه می سازد.

به گفته عبادی، کسی که سنت حسنه ای را پایه گذاری می کند تا قیامت در ثواب آن شریک است و بر عکس هرکس سنت سیئه و بدی را پایه گذاری نماید تا ابد در گناه آن شریک بوده و مورد عتاب و عذاب الهی قرار می گیرد.هر کاری که با مشارکت مجموعه های دینی صورت پذیرد ارزشمند و تاثیرگذار است

همکاری حوزه و آموزش و پرورش از برکات انقلاب اسلامی است

برگزاری جشن تکلیف به فرهنگ عمومی تبدیل شود

بسیاری از فارغ التحصیلان ما در مدارس امین و آ.پ فعالیت دارند

٣٠ اثر نیایشی از نوشته‌های کودکان و نوجوانان در «مهرواره نیایش»، تبدیل به پادکست شد

دیدار مدیرحوزه علمیه شهرستان مبارکه با مدیر آموزش و پرورش

جزء خوانی قرآن کریم توسط دانش آموزان لرستانی از طریق شبکه شاد

بخش ویژه رمضان در شبکه شاد، با عنوان «بهارقرآن»، راه اندازی شد

اندر حکایت میهمانی متفاوت خالق و مخلوق

40 مبلغه در مدارس امین شهرستان فعال هستند

گفتمان‌سازی سند تحول بنیادین در مدارس آسیب‌شناسی شود

مدارس امین ، حضور پربار تر طلاب را می طلبد

تربیت دینی فرزندان نیازمند پالایش محیط خانه از مسائل ضدارزشی است

خانه دانش‌آموزان البرزی میزبان محفل انس با قرآن می‌شود

بركات روزه ماه رمضان/ خدا وند ميزبان روزه‌داران

مهمترین برنامه‌های آموزش و پرورش در ماه مبارک رمضان

در تربیتِ مربیان نباید به بیان جنبه‌های عملی بسنده کرد

از تجربه همکاری حوزه وآموزش و پرورش در ایران استفاده می کنیم

نقش والدین در تربیت فرزندان

خانواده باید نقطه مرکزی تمام فعالیت‌های اجتماعی باشد/ نیاز به مرکز ملی خانواده داریم که فرا قوه‌ای باشد