امروز : 1399/11/04
2021-01-23
شناسه خبر : 12246
تاریخ انتشار : 1399/10/20 11:18
وجود معلم سرچشمه نوروسرمنشأایثار

رئیس کمیته همکاریهای استان خراسان جنوبی؛

وجود معلم سرچشمه نوروسرمنشأایثار

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: وجود معلم، سرچشمه نور الهی و سر منشأ ایثار است؛ که درس فتوت، جوانمردی و از خود گذشتگی به طالبان علم و حقیقت می آموزد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، آیت الله عبادی، صبح امروز در دیدار با رئیس و اعضای کمیته ی لوازم التحریر ستاد رزمایش کمک های مؤمنانه استان، اظهار کرد:  اینطور نیست که با مجازی شدن آموزش ها کار معلمان ما سبک تر شده باشد؛ بلکه یک معلم شاید دو تا سه برابر وقت آموزش معمول در مدرسه، زمان صرف می کند.

وی، از معلم به عنوان پشتوانه محکم تأمین امنیت جسم، روان و فکر دانش آموزان یاد کرد و ابراز داشت: نگاه معلم به موضوع تعلیم و تربیتِ نسلِ آینده ساز، نگاهی الهی، و همت او  فقط برای رضای معبود است.

خطیب جمعه بیرجند، با بیان این که معلم در مسیر مقدس  هدایت دانش آموز به سوی حیات طیبه و آموزش مکارم اخلاق، از تمام هستی و رفاه خود می گذرد، عنوان کرد: اندیشه و فکر، ماهیت انسان را تشکیل می دهدو با اندیشه می توان مقدمات لازم برای سلوک الی ا... را فراهم نمود  و بر اساس فرهنگ الهی به پرورش انسان همت گماشت.

نماینده ولی فقیه درخراسان جنوبی،بیان کرد:پرورش تفکرمدینه فاضله درذهن شرط لازم، ولی کافی نیست و نباید بدان مغرور شد؛ بلکه برای رسیدن به این مدینه باید تلاش، جهد و کوشش کرد و الا بسی معصیت کار دیوانه وجود دارد که از راه معصیت می خواهند به بهشت برسند.

وی با اشاره به سالروز شهادت میرزا تقی خوان امیر کبیر از دوران این مجاهدِ مبارز، در برابر دول اجنبی، به عنوان مقطعی خاص یاد کرد و افزود: قبلگاه برخی غرب است و همیشه به دنبال وابسته کردن ما به غرب هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، توجه به مقوله آموزش را مهم دانست و از آن به عنوان شرط لازم برای رشد علمی دانش آموزان یاد کرد و ادامه داد: هر چند توجه به بعد آموزش مهم است ولی کافی نسیت و تزکیه و تربیت، بر آن ارجحیت دارد؛ چرا که علم بدون تزکیه، زمینه سازِ سقوطِ انسان، به دره های تباهیِ اخلاقی، و چاه های طویل جنگ و خون ریزی می شود و مردم بسیاری را آوراه می سازد.

به گفته عبادی، کسی که سنت حسنه ای را پایه گذاری می کند تا قیامت در ثواب آن شریک است و بر عکس هرکس سنت سیئه و بدی را پایه گذاری نماید تا ابد در گناه آن شریک بوده و مورد عتاب و عذاب الهی قرار می گیرد.در سایه تعامل و همدلی با حوزه علمیه، آموزش و پرورش به جایگاه واقعی اش می رسد

نشست کمیته همکاریهای استان کرمانشاه برگزار شد

فرهنگ پژوهش و آموزش در طول دوران تحصیل دانش آموزان نهادینه شود

جذب سرباز طلبه در آموزش و پرورش آغاز شد

آموزش و پرورش در اجرای طرح های مشترک با حوزه علمیه موفق عمل کرده است

آغاز دوره آموزشی طلاب سربازمعلم از 30 دی به صورت مجازی

سوگواری شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها درحرم امامزاده ای از جنس عباس علمدار

صیدلو: پاسخگویی مناسب لازمه ایجاد روحیه پرسشگری در دانش‌آموزان است

بیش از 5500 دانش آموز را در سطح کشور تحت پوشش داریم

آموزش و پرورش پایه و اساس فرهنگ سازی در کشور است

شاخص های بصیرت فاطمی در دفاع از ولایت مطلقه

حضور ستاد همکاریها در شبکه شاد ضروری است

برای کادرسازی انقلاب اسلامی باید از مدارس و آموزش و پرورش شروع کرد

آموزش‌وپرورش محورترویج فرهنگ عفاف و حجاب است

نشست ویدیو کنفرانس کمیته همکاریهای اصفهان برگزارشد

یزد پایگاه «مهدویت و انتظار» قرارگاه مجازی قرآن و عترت شد

چهارهزارمبلّغ طرح امین درفضای مجازی فعالیت تبلیغی خود را ادامه میدهند

اولین نشریه تخصصی معارف فاطمی منتشر شد

هفت راهبرد بصیرت افزا درقالب طرح 21 پرسش و پاسخ از بیانات ولی امر مسلمین