امروز : 1399/09/06
2020-11-26
شناسه خبر : 11954
تاریخ انتشار : 1399/05/08 08:35
تحقق اهداف تربیت اسلامی درسایه تعامل کمیته همکاری ها

نایب رئیس کمیته همکاریهای خراسان جنوبی؛

تحقق اهداف تربیت اسلامی درسایه تعامل کمیته همکاری ها

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: دستیابی به اهداف عالیه و متعالی تربیت اسلامی در سایه تعامل و همکاری کمیته همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش استان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها،  محمد علی واقعی پیش از ظهر امروز در نشست کمیته همکار های حوزه های علمیه ی با آموزش و پرورش استان که در حوزه علیمه سفیران بیرجند اظهار کرد:از نظر تاریخی آموزش و پرورش و حوزه علمیه دو نهاد آموزشی مشترک بوده‌اند، لذا باید تلاش کنیم تا ارتباط این دو نهاد ارتقا یافته و گسترش یابد تا آنچه که در این دو نهاد انقلابی و  در راستای اهداف تربیت اسلامی انجام می‌شود بیش از پیش هماهنگ و همراه شود.

وی، تشکیل جلسات  این کمیته را زمینه ساز شکل گیری تمدن اسلامی نوین مورد نظر رهبر معظم انقلاب دانست و عنوان کرد: جلساتی که در این راستا تشکیل می‌شود با برنامه ریزی های انجام شده و تعامل صورت گرفته به سمتی می‌رود که بتوانیم ساز و کار‌های مناسب برای تمدن نوین اسلامی را طراحی کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به 40 سال حیات اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان؛ اضافه کرد: این تشکل نورانی برخواسته از احساس مسئولیت دانش آموزان انقلابی در راستای صیانت از ارزشها و دستاورد های انقلاب اسلامی و نقش آفرینی ایشان در فرایند تعلیم و تربیت اسلامی ایرانی است.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در چهل سال گذشته منشا خدمات ارزنده ای بوده است؛ خاطر نشان کرد: امروز انجمن های اسلامی دانش آموزی با گذر از مرحله تشکیلاتی وارد آرایش قرارگاهی شده اند که این موضوع به توانمند سازی، چابک سازی و واکنش سریع دانش آموزان در برنامه ها، فعالیت های قرهنگی کمک شایانی می کند.

واقعی بر نقش آفرینی انجمن های اسلامی دانش آموزی در برنامه های کمیته همکاری های حوزه های علمیه با آموزش و پرورش استان تأکید کرد و ابراز داشت:  امروز آرایش قرارگاهی در استان از ستاد تا صف شکل گرفته و به برکت این آرایش تشکیلاتی، انجمن های اسلامی در سطوح مختلف در ارتباط و اتصال با یکدیگر هستند تا نقش آفرینی فعال تر و منسجم تری را در مدارس و ارتقای شاخص های فرایند تعلیم و تربیت؛ رقم بزنند.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی، خودسازی و دیگر سازی در قاموس تعلیم و تربیت اسلامی را محور فعالیت انجمن های اسلامی دانش آموزان در مدارس استان دانست و تشریح کرد:  فعالیت انجمن های اسلامی در مدارس را باید در نقش آفرینی روحانیت در آموزش و پرورش به ویژه شهیدان شهیدان بهشتی ، باهنرو مفتح جستجو کرد.گفتاری از آیت الله العظمی جوادی آملی؛ چرا بهای زیارت حضرت معصومه(س) بهشت است

اپلیکیشن بشری به کمک شبکه شاد می آید

از رعایت حقوق دیگران تا مرز بین سخاوت و بخل

مسابقه بزرگ عطر سلام ویژه کودکان و نوجوانان

وزیر آموزش و پرورش در پیامی درگذشت حجت الاسلام راستگو را تسلیت گفت

دیدار مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با امام جمعه و نماینده ولی فقیه

موضوع آموزش و پرورش مربوط به همه شئون جامعه است

حجت الاسلام والمسلمین راستگو در گذشت / مرکز تربیت مربی کودکان و نوجوانان یادگار ماندگار مرحوم راستگو

تسلیت رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به دبیر ستاد همکاریها

جوابیه آموزش و پرورش به یک شیطنت در فضای مجازی

کاشان آماده اجرای طرح اَمین در همه مدارس است

اجرای طرح امین در ۴ هزار مدرسه کشور

شهرداری آموزش و پرورش را در اجرای طرح تربیتی اَمین یاری کند

اعزام سالانه ۳۰ هزار مبلّغ به مدارس کشور

گزارش طرح امین با حضور معاونت تبلیغ حوزه های علمیه کشور

طرح ها و پیشنهادات یک طلبه فعال در آموزش و پرورش برای تروج فرهنگ نماز

فعالیت ۲۲۵ مبلّغ در مدارس طرح مدارس امین تهران

معلم، نجات دهنده انسان است/ اگر قدر معلمی را ندانیم کفران نعمت کرده ایم

تربیت فرزند باید از زمان خردسالی آغاز شود