امروز : 1398/03/03
2019-05-24
شناسه خبر : 11173
تاریخ انتشار : 1398/02/14 11:01
اجرای سند تحول بنیادین یکی از دغدغه‌های نظام به ویژه مقام معظم رهبری است

دبیر کمیته همکاریهای استان بوشهر؛

اجرای سند تحول بنیادین یکی از دغدغه‌های نظام به ویژه مقام معظم رهبری است

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: آموزش و پرورش استان بوشهر از ظرفیت سرباز طلبه استفاده می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها ، سیروس فتحی در دوره توانمند سازی طلاب فرهنگی شاغل در آموزش و پرورش استان اظهار داشت: سند تحول بنیادین یکی از دغدغه‌های نظام به ویژه مقام معظم رهبری و مورد تاکید رئیس جمهور است و باید  تلاش شود تا این سند جنبه عملی به خود بگیرد.‌

دبیر کمیته همکاریهای استان بوشهر  با اشاره به اینکه اولین ساحت شش‌گانه سند تحول بنیادین که مورد بررسی قرار گرفته است ساحت اخلاقی، مذهبی و دینی دانش آموزان است افزود: با توجه به ارتباط حوزه علمیه و آموزش و پرورش در این ساحت که ترویج فرهنگ دینی، تربیتی و مذهبی است فعالیت بیشتری انجام شود.

وی با بیان اینکه تبیین سند تحول بنیادین در کارگروه‌های تخصصی و زیرنظام ‌ها در سطح ملی در حال انجام و در استانی نیز در حال طراحی است اضافه کرد: این سند زمانی مفید و اثرگذار خواهد بود که در برنامه‌های روزانه مدارس شکل اجرایی به خود بگیرد و ستاد سعی در آمادگی زمینه‌های لازم برای اجرای سند در مدارس است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر نقش روحانیون فرهنگی را در اجرای سند تحول بنیادین تعیین کننده دانست و گفت: روحانیون فرهنگی از این سند به عنوان یک ظرفیت در حل مسائل فرهنگی و در پیشبرد فعالیت‌های تربیتی مدرسه استفاده کنند.

فتحی با بیان اینکه ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش به خوبی فعالیت می‌کند یادآور شد: آشنایی با حوزه علمیه، دیدار با علما، برگزاری نماز جماعت در مدارس و پژوهش‌های لازم برای همکاری‌های بیشتر از جمله برنامه‌هایی است که در حال اجراست.

دبیر کمیته همکاریهای استان بوشهر تصریح کرد: حضور روحانیون در مدارس همواره از فرصت‌های بسیار مطلوب برای دانش آموزان است و با اشاره به اینکه حدود ۶۰ نفر از همکاران ما طلاب و روحانی هستند این ظرفیت بیش از پیش برای آموزش و پرورش به عنوان یک مزیت تلقی می‌شود.

فتحی یادآور شد: آموزش و پرورش استان از ظرفیت سرباز طلبه نیز استفاده می‌کند و در سال جاری نیز آموزش و پرورش استان پنج سرباز طلبه خواهد داشت و امیدواریم برای سال دیگر این تعداد افرایش پیدا کند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره اینکه روحانیون فرهنگی سعی در ارتباط با اولیای دانش آموزان داشته باشند ابراز داشت: نقش روحانیون فرهنگی در تعامل با انجمن اولیا و مربیان، شرکت و نقش آفرینی در نشست اولیا و مربیان بسیار اثرگذار خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: آسیب‌های فضای مجازی باید با برنامه ریزی اهداف بلند مدت، اقدامات فرهنگی و تربیتی و همچنین با تبادل تجارب بیشتر و آشنایی با مسائل روز و سند تحول بنیادین به فرصت تبدیل شود.

فتحی با بیان اینکه روحانیون فرهنگی در معرفی و شیوه صحیح استفاده از فضای مجازی، آسیب‌ها، چالش‌ها و راه‌های ارتباط مؤثر با آن اقدام کنند افزود: فضای مجازی هم تهدید و هم فرصت است اگر ما فرصت‌ها را بشناسیم و زمینه تهدیدها را کاهش دهیم قابلیت استفاده مفید از آن را خواهیم داشت.

گفتنی است این دوره آموزشی دو روزه با حضور ۶۰ روحانی فرهنگی در سالن کنفرانس مرکز آموزشی رفاهی استاد نبوی بوشهر برگزار شد.

عوامل نشاط آفرين درسبک زندگي امام حسن مجتبي عليه السلام

اقامه نماز باعث تعالی روح و تربیت انسان بالنده می شود

عمق بخشی دانش آموزان با قرآن کریم رسالت آموزش و پرورش است

نشست آشنایی با مهدویت و فرقه های انحرافی در سراوان برگزار شد

توصیه هایی از جنس حکمت تا راه پیشرفت

استفاده از ظرفیت ائمه جماعات ادرات در مدارس لرستان

هم اندیشی کمیته های چهار شهراستان تهران بر گزار شد

ازغلبه هنرنمایی بر واقعیات قرآنی تا کم فروغی غرفه های مرتبط با تعلیم و تربیت

شادی ونشاط در مدارس به یک آیین نامه مفید و موثر نیاز دارد

تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در اولویت کاری کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش قرار گیرد

تمدید آزمون دوره آموزشی حمایت از كالای ایرانی

شرکت هشت هزاردانش‌آموزسمنانی در گفتمانهای دینی

خانواده ها به وظایف تربیتی خود بیشتر عمل کنند

خیز بلند آموزش و پرورش برای تربیت ده میلیون حافظ قرآن/ سرعت بخشی آموزه های دینی در متون درسی

​اگر به معلمان و دانش‌آموزان نگاه مثبت نداشته باشیم موفق نخواهیم شد

جلسه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش مهران برگزار شد

برای دسترسی به رحمت الهی نیازمند شناخت درست از آفریدگاریم

پیشرفت های چهل سال گذشته مرهون تلاش های آموزش و پرورش است

حاشیه های جالب تر از متن دورهمی حوزه و آموزش و پرورش

سه خبر کمیته همکاریها از سه شهر استان ایلام