امروز : 1398/06/04
2019-08-26
شناسه خبر : 11173
تاریخ انتشار : 1398/02/14 11:01
اجرای سند تحول بنیادین یکی از دغدغه‌های نظام به ویژه مقام معظم رهبری است

دبیر کمیته همکاریهای استان بوشهر؛

اجرای سند تحول بنیادین یکی از دغدغه‌های نظام به ویژه مقام معظم رهبری است

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: آموزش و پرورش استان بوشهر از ظرفیت سرباز طلبه استفاده می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها ، سیروس فتحی در دوره توانمند سازی طلاب فرهنگی شاغل در آموزش و پرورش استان اظهار داشت: سند تحول بنیادین یکی از دغدغه‌های نظام به ویژه مقام معظم رهبری و مورد تاکید رئیس جمهور است و باید  تلاش شود تا این سند جنبه عملی به خود بگیرد.‌

دبیر کمیته همکاریهای استان بوشهر  با اشاره به اینکه اولین ساحت شش‌گانه سند تحول بنیادین که مورد بررسی قرار گرفته است ساحت اخلاقی، مذهبی و دینی دانش آموزان است افزود: با توجه به ارتباط حوزه علمیه و آموزش و پرورش در این ساحت که ترویج فرهنگ دینی، تربیتی و مذهبی است فعالیت بیشتری انجام شود.

وی با بیان اینکه تبیین سند تحول بنیادین در کارگروه‌های تخصصی و زیرنظام ‌ها در سطح ملی در حال انجام و در استانی نیز در حال طراحی است اضافه کرد: این سند زمانی مفید و اثرگذار خواهد بود که در برنامه‌های روزانه مدارس شکل اجرایی به خود بگیرد و ستاد سعی در آمادگی زمینه‌های لازم برای اجرای سند در مدارس است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر نقش روحانیون فرهنگی را در اجرای سند تحول بنیادین تعیین کننده دانست و گفت: روحانیون فرهنگی از این سند به عنوان یک ظرفیت در حل مسائل فرهنگی و در پیشبرد فعالیت‌های تربیتی مدرسه استفاده کنند.

فتحی با بیان اینکه ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش به خوبی فعالیت می‌کند یادآور شد: آشنایی با حوزه علمیه، دیدار با علما، برگزاری نماز جماعت در مدارس و پژوهش‌های لازم برای همکاری‌های بیشتر از جمله برنامه‌هایی است که در حال اجراست.

دبیر کمیته همکاریهای استان بوشهر تصریح کرد: حضور روحانیون در مدارس همواره از فرصت‌های بسیار مطلوب برای دانش آموزان است و با اشاره به اینکه حدود ۶۰ نفر از همکاران ما طلاب و روحانی هستند این ظرفیت بیش از پیش برای آموزش و پرورش به عنوان یک مزیت تلقی می‌شود.

فتحی یادآور شد: آموزش و پرورش استان از ظرفیت سرباز طلبه نیز استفاده می‌کند و در سال جاری نیز آموزش و پرورش استان پنج سرباز طلبه خواهد داشت و امیدواریم برای سال دیگر این تعداد افرایش پیدا کند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره اینکه روحانیون فرهنگی سعی در ارتباط با اولیای دانش آموزان داشته باشند ابراز داشت: نقش روحانیون فرهنگی در تعامل با انجمن اولیا و مربیان، شرکت و نقش آفرینی در نشست اولیا و مربیان بسیار اثرگذار خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: آسیب‌های فضای مجازی باید با برنامه ریزی اهداف بلند مدت، اقدامات فرهنگی و تربیتی و همچنین با تبادل تجارب بیشتر و آشنایی با مسائل روز و سند تحول بنیادین به فرصت تبدیل شود.

فتحی با بیان اینکه روحانیون فرهنگی در معرفی و شیوه صحیح استفاده از فضای مجازی، آسیب‌ها، چالش‌ها و راه‌های ارتباط مؤثر با آن اقدام کنند افزود: فضای مجازی هم تهدید و هم فرصت است اگر ما فرصت‌ها را بشناسیم و زمینه تهدیدها را کاهش دهیم قابلیت استفاده مفید از آن را خواهیم داشت.

گفتنی است این دوره آموزشی دو روزه با حضور ۶۰ روحانی فرهنگی در سالن کنفرانس مرکز آموزشی رفاهی استاد نبوی بوشهر برگزار شد.

جلسه کمیته همکاریهای منطقه خلجستان قم برگزار شد

راز پايداري دولت‏ها و شرط پایندگی ریاست از نگاه پیامبر و امام علی علیه السلام

تشکیل میز تحقق سند تحول بنیادین در760 منطقه از ابتدای سال تحصیلی جدید

اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه در ۴۲۸ مدرسه استان البرز

ائمه جمعه کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش را جدی بگیرند

جشنواره دانش آموزی «تمنّای وصال» در استان گیلان برگزار می شود

مدرسه جهانی اميرالمؤمنين(عليه السلام) را برای تربیت بشر جدی بگیریم

سی و یکمین شماره حلقه وصل منتشر شد

آمادگی آموزش و پرورش در استفاده از اساتید ستاد اقامه نماز

کلید واژه های تربیتی بشر از نگاه انسان کامل

همکاری 633روحانی با آموزش و پرورش خراسان جنوبی

دانش‌آموزباید عنصر مهم مدرسه در برنامه‌ریزی درسی و تربیتی باشد

طلبه عروسک گردانی که محبوب بچه ها است /ایده‌ای جالب برای آموزش دین به کودکان

فرهنگیان قمی با کاربردهای اپلیکیشن "بشری" آشنا شدند

حضور پررنگ فرهنگیان در جلسات طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی

در جامعه و محیط پیرامون خود باعث آرامش شویم

فرهنگیان ودانش آموزان بیشترین حضور را در برنامه های غدیر شناسی دارند

درنگی در دلگویه های معصومانه پیامبر و اهل بیت علیهم السلام

گناه كارترين فرد در عرفات!

رایحه خوش سند تحول بنیادین در پل لندن