امروز : 1398/04/31
2019-07-22
شناسه خبر : 11138
تاریخ انتشار : 1398/01/20 10:59
سال گذشته 19 طرح ملی توسط ستاد همکاریها به اجرا در آمده است

معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاریها؛

سال گذشته 19 طرح ملی توسط ستاد همکاریها به اجرا در آمده است

ستاد همکاریها/ معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاریها گفت: سال گذشته 19 طرح ملی و 11 طرح در سطح استان و منطقه ای توسط دبیرخانه ستاد همکاریها به اجرا در آمده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، علیرضا رحیمی در جمع رابطین کمیته های همکاری استان مرکزی که میهمان دبیرخانه ستاد همکاریها در قم بودند، اظهارداشت: اگر بخواهیم نگاهی به گذشته داشته باشیم به سهولت خواهیم دید که پس از انقلاب تا امروز دشمنان اسلام و انقلاب همیشه درصدد دشمنی بوده و از هر فرصتی برای ضربه زدن به آن استفاده کرده اند اما به لطف الهی توطئه های آنان  همشیه نقش بر آب شده است.

این فعال عرصه تعلیم و تربیت افزود:امروز علی رغم همه دغدغدهایی که در کشور وجود دارد مسئله فرهنگی اولویت و کانون توجه فرهنگیان و حوزویان باید قرار داشته باشد.

رحیمی بیان داشت: تهدیدات و تهاجم فرهنگی که رهبر معظم انقلاب بیش از دو دهه گذشته به آن تاکید داشتند، بدون هیچ علامت و سر و صدایی توسط دشمن در کشور در حال فعالیت است و اگر با تعامل و همکاری نهادهای تربیتی همچون آموزش و پرورش و حوزه های علمیه نسبت به این معضل اقدامات پیشگیرانه صورت نگیرد تردیدی نیست که آسیب های آن از مشکلات اقتصادی بیشتر خواهد بود.

معاون ستاد همکاریهای حوزه وآموزش و پرورش ادامه داد: امروز تعامل و همکاری این دو نهاد تربیتی به 12 سال رسیده است که طی این مدت آثار و برکات ارزشمندی را برجای گذاشته است.

وی تصریح کرد: تمسک و حرکت بر اساس اسناد بالادستی نظام مقدس جمهوری اسلامی و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از اشتراکات این همکاری و تعامل است که در بندهای متعددی از این اسناد بر تعامل، همکاری، هم افزایی، مشارکت این دو نهاد تاکید بسیاری شده است و طی این سالها همکاریها هر ساله رو به افزایش و متنوع بوده است.

رحیمی با بیان اینکه حوزه علمیه دارای 120 تفاهم نامه همکاری با سازمان ها و ارگان های متعدد کشور می باشد، تاکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع و نگاه متعالی مدیران هر دو نهاد، تنها تفاهم نامه ای که دارای دبیرخانه و چارت می باشد، دبیرخانه ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش است زیرا دارای جایگاه ارزشمندی نزد مسئولان عالی نظام می باشد.

این کارشناس با سابقه تعلیم و تربیت ادامه داد: امروز هر دو نهاد به ظرفیت ها و هم افزایی یکدیگر پی برده اند و تربیت نسلی متعهد، مؤمن، انقلابی از درون همین تعامل و همکاری میان حوزه و آموزش و پرورش بیرون خواهد آمد.

وی با اشاره به 131 راهکار در سند تحول گفت: 91 راهکار این سند  ، بدون همکاری ستاد همکاریها محقق نخواهد شد و این اهمیت جایگاه و ظرفیت ارزشمند دبیرخانه ستاد همکاریها را تببین می کند.

معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاریها افزود: در حال حاضر استان مرکزی دارای 160 مدرسه مجری طرح امین می باشد و این در حالیست که بیش از دو هزار مدرسه در سطح استان فعالیت دارند و هم اکنون بیش از هزارمدرسه متقاضی راه اندازی این گونه مدارس  می باشند، واین عطش شدید به آموزهای دینی مسئولیت حوزه و آموزش و پرورش را دوچندان می کند.  

رحیمی گفت؛ راه اندازی مدارس معارف اسلامی یکی از ظرفیت های خوب برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است که باید از سوی کمیته های همکاری استان ها مورد توجه ویژه قرار گیرد چرا که خروجی این مدارس کادر سازی خوبی برای انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام /

نشست مشترک ستاد اقامه نماز و کمیته همکاریهای همدان

بازدید دبیر کمیته همکاریهای استان ایلام از حوزه علمیه صاحب الزمان(عج)

فلسفه نماز جمعه را برای دانش آموزان تبیین کنید

تقدیر سرپرست وزارت آموزش و پرورش از اقامه نماز بر پل لندن

مردم به آموزش و پرورش اعتماد دارند

سعادت دانش آموز مسلمان در گرو عمل به آموزه های قرآنی است

آغاز دورجدید پذیرش سرباز طلبه درآموزش و پرورش

فلسفه تربیتی سند تحول بینادین، اسلامی و قرآنی است

فعالیت ها و خاطرات جذاب یک طلبه وظیفه در بین دانش آموزان

مردم ایران مردمی ریشه دار هستند/هر هفته میهمان یکی از مدارس برای اقامه نماز هستم

نخستین همایش ملی تحول در تربیت با رویکرد نهادینه سازی ارزش ها برگزار می شود

امام هشتم حافظ اقتصاد ادیان ابراهیمی

صحن تو پردیس زمین و زمان

در همکاری حوزه با آموزش و پرورش نیازمند طلاب علمی و خلاق هستیم

در کنار بُعد آموزشی فرزندان نباید از بُعد تربیتی آنان غافل شد

نشست کمیته همکاریهای استان زنجان برگزار شد

تصاویر / دیدار رؤسای دانشگاه های فرهنگیان کشور با آیات عظام مکارم شیرازی علوی گرگانی و مدیر حوزه های علمیه

دانشگاه فرهنگیان یکی از دو قطب مهم تولید علم و نوآوری و خلاقیت در بدنه آموزش و پرورش است.

مهر ماه امسال تعداد دانشجو معلمان و مهارت آموزان دانشگاه فرهنگیان از مرز یکصد هزار دانشجو خواهد گذشت

مراقبت از هوای نفس شرط اساسی معلمانی است که رسالت انبیاء را برعهده دارند