امروز : 1397/12/01
2019-02-20
شناسه خبر : 11053
تاریخ انتشار : 1397/11/17 10:53
نمایشگاه «مدرسه انقلاب» در دو آموزشگاه قم افتتاح شد

با حضور مشاورعالی وزیرآموزش و پرورش؛

نمایشگاه «مدرسه انقلاب» در دو آموزشگاه قم افتتاح شد

ستاد همکاریها/ همزمان با گرامیداشت ایام ا... دهه فجر و چهلمین بهار انقلاب شکوهمند اسلامی، با حضور مشاورعالی وزیر و دبیر ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش، نمایشگاه «مدرسه انقلاب» در دو آموزشگاه «امامت» و «مریم» قم افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، در این مراسم که حمیدرضا شیخ الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش استان قم نیز  حضور داشت، مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان قم گزارشی از فعالیت های انجام شده ارائه کرد.

علیرضا خضری فرد افزود: بحمدلله از برکات اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در استان قم کسب چهار عنوان برتر اول، سوم، پنجم  و نهمی مدارس انقلاب اسلامی از میان بیش از چهار هزار مدرسه سراسر کشور است.

وی بیان داشت: این نمایشگاه در مدارس سراسر کشور از دوازدهم تا بیست و دوم بهمن ماه برپا شده است و امروز مدرسه دخترانه امامت به اخذ رتبه پنجمی مدارس انقلاب در سطح کشور مفتخر به میزبانی شما عزیزان می باشد.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان قم با بیان برنامه های نمایشگاه مدرسه انقلاب در سه محور «دیروزما»، «امروز ما» و «فردای ما» طراحی شده است، افزود: این نمایشگاه در سه محور روایتگری دیروز ما، امروز ما و فردای ما توسط دانش آموزان طراحی و ارائه می شود.

وی ادامه داد: در محور دیروز ما بخش های رستاخیز سقوط و اسوه های انقلاب را داریم که در بخش رستاخیز سقوط به ابعاد فساد اقتصادی، فساد سیاسی و وابستگی پرداخته می شود.

خضری فرد با اشاره به بخش های «اسوه انقلابی» گفت: در این محور به شخصیت حضرت امام (ره)، شهدای شاخص انقلاب به ویژه شهر مقدس قم پرداخته می شود.

وی در ادامه به محورهای «امروز ما» اشاره کرد و گفت: در این بخش به بحث های آفتاب ولایت با محوریت ولایت فقیه و نقش آفرینی مقام معظم رهبری پرداخته می شود. در بخش دیوار زیاد با محور دشمن شناسی، عرصه های نفوذ دشمن و راه های مقابله با آن مورد بررسی قرار گرفته است.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان قم با بیان اینکه «موج پنجم » از دیگر محورهای این نمایشگاه می باشد، گفت: در این محور به نقش دهه هشتادی ها می پردازیم. همچنین سبک زندگی ایرانی و اسلامی، تولید ملی، کالای ایرانی و تبیین هنرمندانه نظریه مقاومت از سوی دانش آموزان مورد بررسی قرار می گیرد.

خضری فرد به بخش «مجاهدان سایبری» اشاره کرد و افزود: در این محور به فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی و راه های مقابله با آن پرداخته شده است.

وی محور «فردای ما» را انصار المهدی (عج) نامید و اظهارداشت: ویژگی های منتظران، سیمای حکومت مهدوی و اربعین حسینی زادگاه انصار المهدی از بخش های فردای ما است.

این مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان قم بیان داشت: نمایشگا مدرسه انقلاب ویژه دانش آموزان دوره دوم متوسطه است و تاکنون بیش از چهار هزار مدرسه در حال برگزاری این نمایشگاه می باشند.

لازم به ذکر است، در این مراسم افتتاحیه دختران که در واقع معاونین انجمن اسلامی دانش آموزان مدارس «امامت» و «مریم» به مدیریت سرکار خانم ابوطالبی و معینی بودند، هر کدام بخش های مختلف این نمایشگاه را برای مشاورعالی وزیر آموزش و پرورش و هیئت همراه توضیح دادند.

در پایان، آقایان علیرضا حاجیان زاده (مشاورعالی وزیر) و حمیدرضا شیخ الاسلام (مدیرکل آموزش و پرورش استان) و هیئت همراه دفتر یابود نمایشگاه و عهدنامه امام زمان (عج) را با متن و امضا به یادگار گذاشتند.


انتهای پیام /دست های مردم از نگاه پیامبرعظیم الشان اسلام

نماز با معرفت انسان را از سقوط شخصیتی نجات میدهد

دوره توانمند سازی مدیران و معاونین مدارس استان کرمانشاه برگزار شد

یک روحانی سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی استان ایلام شد

دوره توانمند سازی طلاب و معلمان آموزش و پرورش کردستان برگزار شد

قلک هایی از جنس ارادت به اهل بیت علیهم السلام

تداوم راه شهید ایرانمنش منوط به تربیت دانش آموزانی در خط انبیااست

آموزش و پرورش روی کمک حوزه های علمیه حساب باز کرده است.

همایش مدرسه تربیتی امام موسی صدر برگزار می شود

ویدیو/ افزایش سطح کیفی برنامه های تربیتی مدارس با همکاری حوزه های علمیه

هفتصد و 70 کارگاه آموزشی گفتمان دینی در مدارس با همکاری حوزه علمیه

سند تحول بنیادین میثاق تعلیم و تربیت اسلامی است

ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش اتاق اندیشه ورزی تعلیم و تربیت اسلامی است

چندرسانه‌ای/سفر مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش و دبیر ستاد همکاری‌ها به استان گلستان

محور برنامه های کمیته همکاری ها، سند تحول بنیادین است

کمیته همکاری ها ظرفیت خوبی برای فعالیت های اثر گذار در آموزش و پرورش است

... به جوانان عزیزم؛ در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

ترمیم برخی عملکردها با توسل به حوزه و دانشگاه امکان پذیر است

کتابخانه مدرسه باقر العلوم ناحیه یک تبریز افتتاح شد

باید آموزش های خود را بومی سازی کنیم/ انسان بدون برنامه، کارنامه نخواهد داشت