امروز : 1398/06/01
2019-08-23
شناسه خبر : 11053
تاریخ انتشار : 1397/11/17 10:53
نمایشگاه «مدرسه انقلاب» در دو آموزشگاه قم افتتاح شد

با حضور مشاورعالی وزیرآموزش و پرورش؛

نمایشگاه «مدرسه انقلاب» در دو آموزشگاه قم افتتاح شد

ستاد همکاریها/ همزمان با گرامیداشت ایام ا... دهه فجر و چهلمین بهار انقلاب شکوهمند اسلامی، با حضور مشاورعالی وزیر و دبیر ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش، نمایشگاه «مدرسه انقلاب» در دو آموزشگاه «امامت» و «مریم» قم افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، در این مراسم که حمیدرضا شیخ الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش استان قم نیز  حضور داشت، مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان قم گزارشی از فعالیت های انجام شده ارائه کرد.

علیرضا خضری فرد افزود: بحمدلله از برکات اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در استان قم کسب چهار عنوان برتر اول، سوم، پنجم  و نهمی مدارس انقلاب اسلامی از میان بیش از چهار هزار مدرسه سراسر کشور است.

وی بیان داشت: این نمایشگاه در مدارس سراسر کشور از دوازدهم تا بیست و دوم بهمن ماه برپا شده است و امروز مدرسه دخترانه امامت به اخذ رتبه پنجمی مدارس انقلاب در سطح کشور مفتخر به میزبانی شما عزیزان می باشد.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان قم با بیان برنامه های نمایشگاه مدرسه انقلاب در سه محور «دیروزما»، «امروز ما» و «فردای ما» طراحی شده است، افزود: این نمایشگاه در سه محور روایتگری دیروز ما، امروز ما و فردای ما توسط دانش آموزان طراحی و ارائه می شود.

وی ادامه داد: در محور دیروز ما بخش های رستاخیز سقوط و اسوه های انقلاب را داریم که در بخش رستاخیز سقوط به ابعاد فساد اقتصادی، فساد سیاسی و وابستگی پرداخته می شود.

خضری فرد با اشاره به بخش های «اسوه انقلابی» گفت: در این محور به شخصیت حضرت امام (ره)، شهدای شاخص انقلاب به ویژه شهر مقدس قم پرداخته می شود.

وی در ادامه به محورهای «امروز ما» اشاره کرد و گفت: در این بخش به بحث های آفتاب ولایت با محوریت ولایت فقیه و نقش آفرینی مقام معظم رهبری پرداخته می شود. در بخش دیوار زیاد با محور دشمن شناسی، عرصه های نفوذ دشمن و راه های مقابله با آن مورد بررسی قرار گرفته است.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان قم با بیان اینکه «موج پنجم » از دیگر محورهای این نمایشگاه می باشد، گفت: در این محور به نقش دهه هشتادی ها می پردازیم. همچنین سبک زندگی ایرانی و اسلامی، تولید ملی، کالای ایرانی و تبیین هنرمندانه نظریه مقاومت از سوی دانش آموزان مورد بررسی قرار می گیرد.

خضری فرد به بخش «مجاهدان سایبری» اشاره کرد و افزود: در این محور به فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی و راه های مقابله با آن پرداخته شده است.

وی محور «فردای ما» را انصار المهدی (عج) نامید و اظهارداشت: ویژگی های منتظران، سیمای حکومت مهدوی و اربعین حسینی زادگاه انصار المهدی از بخش های فردای ما است.

این مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان قم بیان داشت: نمایشگا مدرسه انقلاب ویژه دانش آموزان دوره دوم متوسطه است و تاکنون بیش از چهار هزار مدرسه در حال برگزاری این نمایشگاه می باشند.

لازم به ذکر است، در این مراسم افتتاحیه دختران که در واقع معاونین انجمن اسلامی دانش آموزان مدارس «امامت» و «مریم» به مدیریت سرکار خانم ابوطالبی و معینی بودند، هر کدام بخش های مختلف این نمایشگاه را برای مشاورعالی وزیر آموزش و پرورش و هیئت همراه توضیح دادند.

در پایان، آقایان علیرضا حاجیان زاده (مشاورعالی وزیر) و حمیدرضا شیخ الاسلام (مدیرکل آموزش و پرورش استان) و هیئت همراه دفتر یابود نمایشگاه و عهدنامه امام زمان (عج) را با متن و امضا به یادگار گذاشتند.


انتهای پیام /اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه در ۴۲۸ مدرسه استان البرز

ائمه جمعه کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش را جدی بگیرند

جشنواره دانش آموزی «تمنّای وصال» در استان گیلان برگزار می شود

مدرسه جهانی اميرالمؤمنين(عليه السلام) را برای تربیت بشر جدی بگیریم

سی و یکمین شماره حلقه وصل منتشر شد

آمادگی آموزش و پرورش در استفاده از اساتید ستاد اقامه نماز

کلید واژه های تربیتی بشر از نگاه انسان کامل

همکاری 633روحانی با آموزش و پرورش خراسان جنوبی

دانش‌آموزباید عنصر مهم مدرسه در برنامه‌ریزی درسی و تربیتی باشد

طلبه عروسک گردانی که محبوب بچه ها است /ایده‌ای جالب برای آموزش دین به کودکان

فرهنگیان قمی با کاربردهای اپلیکیشن "بشری" آشنا شدند

حضور پررنگ فرهنگیان در جلسات طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی

در جامعه و محیط پیرامون خود باعث آرامش شویم

فرهنگیان ودانش آموزان بیشترین حضور را در برنامه های غدیر شناسی دارند

درنگی در دلگویه های معصومانه پیامبر و اهل بیت علیهم السلام

گناه كارترين فرد در عرفات!

رایحه خوش سند تحول بنیادین در پل لندن

نشست قطب پنج ستاد همکاریها بر گزار شد.

نیازمند رفاه و تمرکز توام با آرامش برای اهل خبر و رسانه هستیم

مدیر دفتر ستاد همکاریها در تهران تودیع شد