امروز : 1398/02/04
2019-04-24
شناسه خبر : 11053
تاریخ انتشار : 1397/11/17 10:53
نمایشگاه «مدرسه انقلاب» در دو آموزشگاه قم افتتاح شد

با حضور مشاورعالی وزیرآموزش و پرورش؛

نمایشگاه «مدرسه انقلاب» در دو آموزشگاه قم افتتاح شد

ستاد همکاریها/ همزمان با گرامیداشت ایام ا... دهه فجر و چهلمین بهار انقلاب شکوهمند اسلامی، با حضور مشاورعالی وزیر و دبیر ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش، نمایشگاه «مدرسه انقلاب» در دو آموزشگاه «امامت» و «مریم» قم افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، در این مراسم که حمیدرضا شیخ الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش استان قم نیز  حضور داشت، مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان قم گزارشی از فعالیت های انجام شده ارائه کرد.

علیرضا خضری فرد افزود: بحمدلله از برکات اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در استان قم کسب چهار عنوان برتر اول، سوم، پنجم  و نهمی مدارس انقلاب اسلامی از میان بیش از چهار هزار مدرسه سراسر کشور است.

وی بیان داشت: این نمایشگاه در مدارس سراسر کشور از دوازدهم تا بیست و دوم بهمن ماه برپا شده است و امروز مدرسه دخترانه امامت به اخذ رتبه پنجمی مدارس انقلاب در سطح کشور مفتخر به میزبانی شما عزیزان می باشد.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان قم با بیان برنامه های نمایشگاه مدرسه انقلاب در سه محور «دیروزما»، «امروز ما» و «فردای ما» طراحی شده است، افزود: این نمایشگاه در سه محور روایتگری دیروز ما، امروز ما و فردای ما توسط دانش آموزان طراحی و ارائه می شود.

وی ادامه داد: در محور دیروز ما بخش های رستاخیز سقوط و اسوه های انقلاب را داریم که در بخش رستاخیز سقوط به ابعاد فساد اقتصادی، فساد سیاسی و وابستگی پرداخته می شود.

خضری فرد با اشاره به بخش های «اسوه انقلابی» گفت: در این محور به شخصیت حضرت امام (ره)، شهدای شاخص انقلاب به ویژه شهر مقدس قم پرداخته می شود.

وی در ادامه به محورهای «امروز ما» اشاره کرد و گفت: در این بخش به بحث های آفتاب ولایت با محوریت ولایت فقیه و نقش آفرینی مقام معظم رهبری پرداخته می شود. در بخش دیوار زیاد با محور دشمن شناسی، عرصه های نفوذ دشمن و راه های مقابله با آن مورد بررسی قرار گرفته است.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان قم با بیان اینکه «موج پنجم » از دیگر محورهای این نمایشگاه می باشد، گفت: در این محور به نقش دهه هشتادی ها می پردازیم. همچنین سبک زندگی ایرانی و اسلامی، تولید ملی، کالای ایرانی و تبیین هنرمندانه نظریه مقاومت از سوی دانش آموزان مورد بررسی قرار می گیرد.

خضری فرد به بخش «مجاهدان سایبری» اشاره کرد و افزود: در این محور به فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی و راه های مقابله با آن پرداخته شده است.

وی محور «فردای ما» را انصار المهدی (عج) نامید و اظهارداشت: ویژگی های منتظران، سیمای حکومت مهدوی و اربعین حسینی زادگاه انصار المهدی از بخش های فردای ما است.

این مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان قم بیان داشت: نمایشگا مدرسه انقلاب ویژه دانش آموزان دوره دوم متوسطه است و تاکنون بیش از چهار هزار مدرسه در حال برگزاری این نمایشگاه می باشند.

لازم به ذکر است، در این مراسم افتتاحیه دختران که در واقع معاونین انجمن اسلامی دانش آموزان مدارس «امامت» و «مریم» به مدیریت سرکار خانم ابوطالبی و معینی بودند، هر کدام بخش های مختلف این نمایشگاه را برای مشاورعالی وزیر آموزش و پرورش و هیئت همراه توضیح دادند.

در پایان، آقایان علیرضا حاجیان زاده (مشاورعالی وزیر) و حمیدرضا شیخ الاسلام (مدیرکل آموزش و پرورش استان) و هیئت همراه دفتر یابود نمایشگاه و عهدنامه امام زمان (عج) را با متن و امضا به یادگار گذاشتند.


انتهای پیام /مدیران و مربیان مرتبط با برنامه ستاد همکاریها گرد هم آمدند

ثمره تعلیم و تربیت بهره مندی از برکات درخت طوبی است

بالندگی نسل آینده در گرو حفظ حرمت معلمان است

شخصیت امام مهدی عج از نگاه اهل بیت علیهم السلام و فضیلت منتظران ظهور

درسهای تربیتی زندگی از محضر حضرت علی اکبر

جوانان ما،یک دوره پر نور و شکوفایی را سپری می کنند

انتظار پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام از جوانان امروز

امام جمعه گرگان هزینه ساخت دو مدرسه در آق قلا و گمیشان را تقبل کرد

بشارت بهشت به کسانی که جلوی "ضرر" سیل را می گیرند

نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بی بدیل است

بررسی ها نشان می دهد مدارس طرح امین آسیب های اجتماعی را کنترل کرده اند

یک هزار و 500 دانش آموز با ویژگی های منتظران امام مهدی "عج" آشنا می شوند

از ظرفیت طلاب بومی برای پیوند مسجد ومدرسه بهره می بریم

جلوه های اهمیت تشکیل ستاد همکاریها/تشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیک

اولین مدرسه حج روحانیون اهل سنت کشور افتتاح شد

نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

دست هایی که ملکوتی شدند

نگاه تربیتی رسانه ها به اخبار ستاد همکاریها

پاسدار از نگاه رسول اعظم اسلام و امام علی علیه السلام

امام حسین علیه السلام، گوهر بى بديل آفرينش