امروز : 1398/03/03
2019-05-24
شناسه خبر : 10993
تاریخ انتشار : 1397/10/19 10:48
 ازدیدار 3 هزار دانش آموز با علما ی حوزه تا اجرای  طرح مسجد و مدرسه در60 آموزشگاه استان

درخشش استان بوشهردر زمینه همکاری با حوزه علمیه

ازدیدار 3 هزار دانش آموز با علما ی حوزه تا اجرای طرح مسجد و مدرسه در60 آموزشگاه استان

برگزاری دوره های آموزش توجیهی، توسعه فعالیت های تربیتی و تبلیغی در مدارس طرح امین، روشنا، معارف اسلامی، مدارس شبانه روزی.....

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها ، سیروس فتحی در گردهمایی کمیته‌های همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان بوشهر در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان بوشهر اظهار داشت: آموزش و پرورش استان همواره در بحث همکاری ها مورد پشتیبانی نماینده ولی فقیه در استان بوده است از رهنمودهای وی استفاده های مفیدی داشته است.

*سازماندهی و نظارت بر کمیته های  همکاری

فتحی با اشاره به سازماندهی و نظارت بر کمیته همکاری های آموزش و پرورش و حوزه علمیه در استان بوشهر به ویژه مشاوران مذهبی در مدارس و فعالیت هایی که در این مجموعه صورت می گیرد یادآور شد: 123 مربی زن و 77 مربی مرد فعالیت  دارند.

*توسعه فعالیت های تربیتی و تبلیغی

وی تصریح کرد: برگزاری دوره های آموزش توجیهی، توسعه فعالیت های تربیتی و تبلیغی در مدارس طرح امین، روشنا، معارف اسلامی، مدارس شبانه روزی، عشایری و نمونه دولتی با استفاده از ظرفیت 70 روحانی از دیگر فعالیت های انجام شده توسط کمیته استانی همکاری ها است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان با اشاره به نظارت و توسعه مدارس علوم ومعارف قرآنی در 3 مدرسه ای که در منطقه دلوار و شهرستان کنگان فعالیت دارند افزود: با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی استان سعی در توسعه بیشتر این مدارس در استان خواهیم داشت و برنامه ریزی های لازم را انجام می دهیم.

*برگزاری جشن عبادت برای دانش آموزان

دبیر کمیته همکاریهای بوشهرابراز داشت: در بحث عبادی دانش آموزان، مهارت نماز، امام شناسی و مرجع شناسی با همکاری روحانیون در مدارس و با همکاری  ائمه جمعه در شهرستان ها و مناطق آموزشی، فعالیت های خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه همواره شاهد برگزاری جشن عبادت برای دانش آموزان پایه سوم دختر و پایه هشتم پسر در 

*جشن تکلیف 2 هزار دانش آموز بوشهری

شهرستان ها و مناطق هستیم اضافه کرد: 2 هزار دختر دانش آموز بوشهری اولین نماز خود را درمراسم جشن تکلیف در مصلی نماز جمعه به امامت نماینده ولی فقیه در استان اقامه کردند.

دیدار 3 هزار دانش آموز با علما ی حوزه 

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گفت: براساس تفاهم نامه تعیین شده سال گذشته، 3 هزار دانش آموزدر برنامه  دیدار با علما و حوزه های علمیه شرکت کردند که امسال در برنامه ریزی های تعیین شده این تعداد دانش آموز به 3 هزار و 500 دانش آموز خواهد رسید.

وی با اشاره به طرح حضور روحانیون در مدارس همراه با اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی بیان داشت: 140 روحانی در طول سال برگزار کننده برنامه معنوی و فرهنگی در مدارس استان بوشهرهستند.

*طرح مسجد و مدرسه در60 مدرسه استان

دبیر کمیته همکاریهای بوشهر  با اشاره به دیگر طرح های اجرا شده در این استان اضافه کرد: طرح مسجد و مدرسه  امسال با نام شهید بهنام محمدی در60 مدرسه استان و با همکاری بسیج دانش آموزی سپاه امام صادق اجرا می شود و طرح میثاق با جمعه برای حضور دانش آموزان در نماز جمعه در مساجد از دیگر این طرح های انجام شده است.

*توانمند سازی مدیران مدارس متوسطه

فتحی  با اشاره به اجرای طرح مبین به منظور آشنایی مدیران مدارس متوسطه اول و دوم  با معارف نماز و شیوه های جذب دانش آموزان به نماز اظهار داشت: این طرح در بهمن سال جاری برای مدیران مدارس غیردولتی نیزبرگزار می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان ادامه داد: بررسی راهکارهای سند تحول بنیادین در 55 محور طبق تفاهم نامه تعیین شده در زیرگروه های 6 گانه سند تحول با همکاری این کمیته درحال مطالعه است.

*درخشش استان در زمینه همکاری با حوزه علمیه

دبیر کمیته همکاریهای بوشهر در پایان خاطرنشان کرد: امسال شاهد درخشش استان در زمینه همکاری آموزش و پرورش و حوزه علمیه در سطح ملی بودیم و در اجلاس سراسری سالانه ستاد همکاری های کشور، از رئیس کمیته  استان به عنوان کمیته برتر کشوری تقدیر شد.

عوامل نشاط آفرين درسبک زندگي امام حسن مجتبي عليه السلام

اقامه نماز باعث تعالی روح و تربیت انسان بالنده می شود

عمق بخشی دانش آموزان با قرآن کریم رسالت آموزش و پرورش است

نشست آشنایی با مهدویت و فرقه های انحرافی در سراوان برگزار شد

توصیه هایی از جنس حکمت تا راه پیشرفت

استفاده از ظرفیت ائمه جماعات ادرات در مدارس لرستان

هم اندیشی کمیته های چهار شهراستان تهران بر گزار شد

ازغلبه هنرنمایی بر واقعیات قرآنی تا کم فروغی غرفه های مرتبط با تعلیم و تربیت

شادی ونشاط در مدارس به یک آیین نامه مفید و موثر نیاز دارد

تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در اولویت کاری کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش قرار گیرد

تمدید آزمون دوره آموزشی حمایت از كالای ایرانی

شرکت هشت هزاردانش‌آموزسمنانی در گفتمانهای دینی

خانواده ها به وظایف تربیتی خود بیشتر عمل کنند

خیز بلند آموزش و پرورش برای تربیت ده میلیون حافظ قرآن/ سرعت بخشی آموزه های دینی در متون درسی

​اگر به معلمان و دانش‌آموزان نگاه مثبت نداشته باشیم موفق نخواهیم شد

جلسه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش مهران برگزار شد

برای دسترسی به رحمت الهی نیازمند شناخت درست از آفریدگاریم

پیشرفت های چهل سال گذشته مرهون تلاش های آموزش و پرورش است

حاشیه های جالب تر از متن دورهمی حوزه و آموزش و پرورش

سه خبر کمیته همکاریها از سه شهر استان ایلام