امروز : 1397/11/04
2019-01-24
شناسه خبر : 10993
تاریخ انتشار : 1397/10/19 10:48
 ازدیدار 3 هزار دانش آموز با علما ی حوزه تا اجرای  طرح مسجد و مدرسه در60 آموزشگاه استان

درخشش استان بوشهردر زمینه همکاری با حوزه علمیه

ازدیدار 3 هزار دانش آموز با علما ی حوزه تا اجرای طرح مسجد و مدرسه در60 آموزشگاه استان

برگزاری دوره های آموزش توجیهی، توسعه فعالیت های تربیتی و تبلیغی در مدارس طرح امین، روشنا، معارف اسلامی، مدارس شبانه روزی.....

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها ، سیروس فتحی در گردهمایی کمیته‌های همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان بوشهر در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان بوشهر اظهار داشت: آموزش و پرورش استان همواره در بحث همکاری ها مورد پشتیبانی نماینده ولی فقیه در استان بوده است از رهنمودهای وی استفاده های مفیدی داشته است.

*سازماندهی و نظارت بر کمیته های  همکاری

فتحی با اشاره به سازماندهی و نظارت بر کمیته همکاری های آموزش و پرورش و حوزه علمیه در استان بوشهر به ویژه مشاوران مذهبی در مدارس و فعالیت هایی که در این مجموعه صورت می گیرد یادآور شد: 123 مربی زن و 77 مربی مرد فعالیت  دارند.

*توسعه فعالیت های تربیتی و تبلیغی

وی تصریح کرد: برگزاری دوره های آموزش توجیهی، توسعه فعالیت های تربیتی و تبلیغی در مدارس طرح امین، روشنا، معارف اسلامی، مدارس شبانه روزی، عشایری و نمونه دولتی با استفاده از ظرفیت 70 روحانی از دیگر فعالیت های انجام شده توسط کمیته استانی همکاری ها است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان با اشاره به نظارت و توسعه مدارس علوم ومعارف قرآنی در 3 مدرسه ای که در منطقه دلوار و شهرستان کنگان فعالیت دارند افزود: با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی استان سعی در توسعه بیشتر این مدارس در استان خواهیم داشت و برنامه ریزی های لازم را انجام می دهیم.

*برگزاری جشن عبادت برای دانش آموزان

دبیر کمیته همکاریهای بوشهرابراز داشت: در بحث عبادی دانش آموزان، مهارت نماز، امام شناسی و مرجع شناسی با همکاری روحانیون در مدارس و با همکاری  ائمه جمعه در شهرستان ها و مناطق آموزشی، فعالیت های خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه همواره شاهد برگزاری جشن عبادت برای دانش آموزان پایه سوم دختر و پایه هشتم پسر در 

*جشن تکلیف 2 هزار دانش آموز بوشهری

شهرستان ها و مناطق هستیم اضافه کرد: 2 هزار دختر دانش آموز بوشهری اولین نماز خود را درمراسم جشن تکلیف در مصلی نماز جمعه به امامت نماینده ولی فقیه در استان اقامه کردند.

دیدار 3 هزار دانش آموز با علما ی حوزه 

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گفت: براساس تفاهم نامه تعیین شده سال گذشته، 3 هزار دانش آموزدر برنامه  دیدار با علما و حوزه های علمیه شرکت کردند که امسال در برنامه ریزی های تعیین شده این تعداد دانش آموز به 3 هزار و 500 دانش آموز خواهد رسید.

وی با اشاره به طرح حضور روحانیون در مدارس همراه با اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی بیان داشت: 140 روحانی در طول سال برگزار کننده برنامه معنوی و فرهنگی در مدارس استان بوشهرهستند.

*طرح مسجد و مدرسه در60 مدرسه استان

دبیر کمیته همکاریهای بوشهر  با اشاره به دیگر طرح های اجرا شده در این استان اضافه کرد: طرح مسجد و مدرسه  امسال با نام شهید بهنام محمدی در60 مدرسه استان و با همکاری بسیج دانش آموزی سپاه امام صادق اجرا می شود و طرح میثاق با جمعه برای حضور دانش آموزان در نماز جمعه در مساجد از دیگر این طرح های انجام شده است.

*توانمند سازی مدیران مدارس متوسطه

فتحی  با اشاره به اجرای طرح مبین به منظور آشنایی مدیران مدارس متوسطه اول و دوم  با معارف نماز و شیوه های جذب دانش آموزان به نماز اظهار داشت: این طرح در بهمن سال جاری برای مدیران مدارس غیردولتی نیزبرگزار می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان ادامه داد: بررسی راهکارهای سند تحول بنیادین در 55 محور طبق تفاهم نامه تعیین شده در زیرگروه های 6 گانه سند تحول با همکاری این کمیته درحال مطالعه است.

*درخشش استان در زمینه همکاری با حوزه علمیه

دبیر کمیته همکاریهای بوشهر در پایان خاطرنشان کرد: امسال شاهد درخشش استان در زمینه همکاری آموزش و پرورش و حوزه علمیه در سطح ملی بودیم و در اجلاس سراسری سالانه ستاد همکاری های کشور، از رئیس کمیته  استان به عنوان کمیته برتر کشوری تقدیر شد.

برگزاری گفتمانهای دینی در شهرستانهای هرمزگان

دوره آموزشی طلاب وظیفه از سه استان

سه رکن بنیادین در نهاد خانواده مکتبي /خانواده صالح زيرساخت سلامت اجتماعي

انتشار بولتن الکترونیکی ستاد همکاری ها در آیینه رسانه ها ویژه «دی‌ماه»

جلسه تفسیر قرآن توسط نماینده ولی فقیه

مدیران کل آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

مشکل امروز دنیا انحراف علم از اخلاق است/ راه‌های نرفته برای فرهنگ سازی اقامه نماز

دغدغه های طلاب وظیفه برای حضوری موثر در آموزش و پرورش

مهارت آموزی شرط عبورازپیچیدگی‌های تربیتی نسل جدید

مادر بمان! سرهايمان طاقت گرد يتيمى ندارد

آماده همکاری با آموزش و پرورش برای تکمیل بحث خانواده در سند تحول بنیادین هستیم.

تفقه در دین و مهارت های لازم، شرط موفقیت یک روحانی فاضل در مدارس است

سند تحول بنیادین نقشه راه رسیدن به حیات طیبه است

هجمه‌های فرهنگی دشمن تمدن ایران را نشانه گرفته است

گردهمایی یکهزارنفری مدارس طرح امین

مهم‌ترین پشتوانه روحانیون مدارس معاونان پرورشی هستند/ اگر پویا نباشیم مردم پراکنده می شوند

سه شرط موفقیت طلاب دریک مدرسه آموزشی

ظرفیتهای بی بدیل حوزه علمیه خواهران برای تحقق سند تحول بنیادین

ارتباط مساجد و مدارس بستر انقلاب فرهنگی را فراهم می کند