امروز : 1398/06/01
2019-08-23
شناسه خبر : 10993
تاریخ انتشار : 1397/10/19 10:48
 ازدیدار 3 هزار دانش آموز با علما ی حوزه تا اجرای  طرح مسجد و مدرسه در60 آموزشگاه استان

درخشش استان بوشهردر زمینه همکاری با حوزه علمیه

ازدیدار 3 هزار دانش آموز با علما ی حوزه تا اجرای طرح مسجد و مدرسه در60 آموزشگاه استان

برگزاری دوره های آموزش توجیهی، توسعه فعالیت های تربیتی و تبلیغی در مدارس طرح امین، روشنا، معارف اسلامی، مدارس شبانه روزی.....

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها ، سیروس فتحی در گردهمایی کمیته‌های همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان بوشهر در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان بوشهر اظهار داشت: آموزش و پرورش استان همواره در بحث همکاری ها مورد پشتیبانی نماینده ولی فقیه در استان بوده است از رهنمودهای وی استفاده های مفیدی داشته است.

*سازماندهی و نظارت بر کمیته های  همکاری

فتحی با اشاره به سازماندهی و نظارت بر کمیته همکاری های آموزش و پرورش و حوزه علمیه در استان بوشهر به ویژه مشاوران مذهبی در مدارس و فعالیت هایی که در این مجموعه صورت می گیرد یادآور شد: 123 مربی زن و 77 مربی مرد فعالیت  دارند.

*توسعه فعالیت های تربیتی و تبلیغی

وی تصریح کرد: برگزاری دوره های آموزش توجیهی، توسعه فعالیت های تربیتی و تبلیغی در مدارس طرح امین، روشنا، معارف اسلامی، مدارس شبانه روزی، عشایری و نمونه دولتی با استفاده از ظرفیت 70 روحانی از دیگر فعالیت های انجام شده توسط کمیته استانی همکاری ها است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان با اشاره به نظارت و توسعه مدارس علوم ومعارف قرآنی در 3 مدرسه ای که در منطقه دلوار و شهرستان کنگان فعالیت دارند افزود: با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی استان سعی در توسعه بیشتر این مدارس در استان خواهیم داشت و برنامه ریزی های لازم را انجام می دهیم.

*برگزاری جشن عبادت برای دانش آموزان

دبیر کمیته همکاریهای بوشهرابراز داشت: در بحث عبادی دانش آموزان، مهارت نماز، امام شناسی و مرجع شناسی با همکاری روحانیون در مدارس و با همکاری  ائمه جمعه در شهرستان ها و مناطق آموزشی، فعالیت های خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه همواره شاهد برگزاری جشن عبادت برای دانش آموزان پایه سوم دختر و پایه هشتم پسر در 

*جشن تکلیف 2 هزار دانش آموز بوشهری

شهرستان ها و مناطق هستیم اضافه کرد: 2 هزار دختر دانش آموز بوشهری اولین نماز خود را درمراسم جشن تکلیف در مصلی نماز جمعه به امامت نماینده ولی فقیه در استان اقامه کردند.

دیدار 3 هزار دانش آموز با علما ی حوزه 

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گفت: براساس تفاهم نامه تعیین شده سال گذشته، 3 هزار دانش آموزدر برنامه  دیدار با علما و حوزه های علمیه شرکت کردند که امسال در برنامه ریزی های تعیین شده این تعداد دانش آموز به 3 هزار و 500 دانش آموز خواهد رسید.

وی با اشاره به طرح حضور روحانیون در مدارس همراه با اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی بیان داشت: 140 روحانی در طول سال برگزار کننده برنامه معنوی و فرهنگی در مدارس استان بوشهرهستند.

*طرح مسجد و مدرسه در60 مدرسه استان

دبیر کمیته همکاریهای بوشهر  با اشاره به دیگر طرح های اجرا شده در این استان اضافه کرد: طرح مسجد و مدرسه  امسال با نام شهید بهنام محمدی در60 مدرسه استان و با همکاری بسیج دانش آموزی سپاه امام صادق اجرا می شود و طرح میثاق با جمعه برای حضور دانش آموزان در نماز جمعه در مساجد از دیگر این طرح های انجام شده است.

*توانمند سازی مدیران مدارس متوسطه

فتحی  با اشاره به اجرای طرح مبین به منظور آشنایی مدیران مدارس متوسطه اول و دوم  با معارف نماز و شیوه های جذب دانش آموزان به نماز اظهار داشت: این طرح در بهمن سال جاری برای مدیران مدارس غیردولتی نیزبرگزار می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان ادامه داد: بررسی راهکارهای سند تحول بنیادین در 55 محور طبق تفاهم نامه تعیین شده در زیرگروه های 6 گانه سند تحول با همکاری این کمیته درحال مطالعه است.

*درخشش استان در زمینه همکاری با حوزه علمیه

دبیر کمیته همکاریهای بوشهر در پایان خاطرنشان کرد: امسال شاهد درخشش استان در زمینه همکاری آموزش و پرورش و حوزه علمیه در سطح ملی بودیم و در اجلاس سراسری سالانه ستاد همکاری های کشور، از رئیس کمیته  استان به عنوان کمیته برتر کشوری تقدیر شد.

اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه در ۴۲۸ مدرسه استان البرز

ائمه جمعه کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش را جدی بگیرند

جشنواره دانش آموزی «تمنّای وصال» در استان گیلان برگزار می شود

مدرسه جهانی اميرالمؤمنين(عليه السلام) را برای تربیت بشر جدی بگیریم

سی و یکمین شماره حلقه وصل منتشر شد

آمادگی آموزش و پرورش در استفاده از اساتید ستاد اقامه نماز

کلید واژه های تربیتی بشر از نگاه انسان کامل

همکاری 633روحانی با آموزش و پرورش خراسان جنوبی

دانش‌آموزباید عنصر مهم مدرسه در برنامه‌ریزی درسی و تربیتی باشد

طلبه عروسک گردانی که محبوب بچه ها است /ایده‌ای جالب برای آموزش دین به کودکان

فرهنگیان قمی با کاربردهای اپلیکیشن "بشری" آشنا شدند

حضور پررنگ فرهنگیان در جلسات طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی

در جامعه و محیط پیرامون خود باعث آرامش شویم

فرهنگیان ودانش آموزان بیشترین حضور را در برنامه های غدیر شناسی دارند

درنگی در دلگویه های معصومانه پیامبر و اهل بیت علیهم السلام

گناه كارترين فرد در عرفات!

رایحه خوش سند تحول بنیادین در پل لندن

نشست قطب پنج ستاد همکاریها بر گزار شد.

نیازمند رفاه و تمرکز توام با آرامش برای اهل خبر و رسانه هستیم

مدیر دفتر ستاد همکاریها در تهران تودیع شد