امروز : 1397/11/04
2019-01-24
شناسه خبر : 10960
تاریخ انتشار : 1397/10/03 14:02
دوره توانمند سازی طلاب شاغل در آموزش وپرورش در هرمزگان برگزار گردید

با حضور و مدیر کل آموزش و پرورش

دوره توانمند سازی طلاب شاغل در آموزش وپرورش در هرمزگان برگزار گردید

دوره توانمند سازی روحانیون شاغل در آموزش و پرورش و نیز تجلیل از ائمه جماعات مدارس استان هرمزگان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش این استان برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها، دوره توانمند سازی طلاب و روحانیون شاغل در آموزش و پرورش استان هرمزگان در سالن کنفرانس معاونت  پرورشی و فرهنگی اداره کل استان با حضور حجت الاسلام میرزایی برگزار گرید 

در این کارگاه یک روزه طلاب و روحانیون با نحوه کار در آموزش و پرورش و نیز راهکار مقابله با شبهات و پاسخ گویی به سئوالات دینی با ادبیات کودکان و نوجوانان آشنا شدند . 

 این کارگاه در راستای برنامه ها وتوافق نامه های ابلاغی ستاد همکاریها دوره توانمند سازی روحانیون شاغل در آموزش وپرورش در بندر عباس با حضور اعضای کمیته همکاریها و53 نفر روحانی در سالن کنفرانس معاونت پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش برگزار گردید .

احمد مهرانی دبیر کمیته همکاریها ی استان  ضمن قدر دانی از تعامل حوزه علمیه وآموزش وپرورش به وظیفه خطیر وحساس روحانیون وفرهنگیان در بحث تعلیم وتربیت تاکید کرد وتعامل سازنده را راهی در جهت برطرف شدن موانع ومشکلات تربیتی دانش آموزان وعملیاتی کردن سند تحول بنیادین در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری دانست .

وی ضمن تاکید بر مسئولیت همگانی در انجام این وظیفه خطیر هماهنگی وهمسو بودن در مسائل تربیتی را خواستار شد

*تقدیر از ائمه جماعات مدارس هرمزگان

این گزارش می افزاید  مراسم تقدیر از ائمه جماعات مدارس هرمزگان نیز پس از اقامه نماز جماعت  با حضور مدیر کل آموزش و پرورش ،سایر مسئولین و ائمه جماعات در نمازخانه معاونت فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین فروزان نژاد در این مراسم گفت : نماز به عنوان اولویت اول در آموزش و پرورش باید قرار گیرد و رهبری،رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش در این رابطه تاکیدات خوب و مهمی داشته اند.

حجت الاسلام فروزان نژاد گفت: امسال که در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هستیم یک برنامه ریزی خوب و مدون برای پیگیری پیام رهبری به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز و به خصوص اقامه نماز در مدارس باید  داشته باشیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان در ادامه به مثلث تربیتی در مدارس اشاره کرد و تصریح کرد: مدیران، روحانیون و معلمین اضلاع این مثلث آموزشی را تشکیل می دهند و هدف اصلیخلقت عبادت می باشد.

وی در ادامه افزود: برای تحقق اقامه نماز در جامعه همه باید تلاش نماییم. 

شایان ذکر است در پایان با اهداء لوح  تقدیر از ۵۳ نفر ازائمه جماعات مدارس تقدیر و و اعضای مکیته همکاری های استان هرمزگان تجلیل بعمل آمد

*بازدید امام جمعه شهرستان رودان از مدارس سطح شهر

خبر دیگری از هرمزگان حاکی است، حجت الاسلام مهدی دُری امام جمعه رودان، مدیر آموزش و پرورش شهرستان، معاون پرورشی و تربیت بدنی و .. از دبیرستان علامه امینی، دبستان حضرت رقیه (س) و هنرستان حکمت  این شهربازدید نمودند.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان رودان در حاشیه این بازدید گفت: این برنامه با هدف بررسی مشکلات آموزشی و پرورشی مدارس شهرستان رودان با حضور مسئولین صورت گرفت و امیدواریم با یاری خداوند متعال و همت مسئولین شهرستان و همکاری و همیاری مشکلات موجود کاهش یابد.

در ادامه این بازدید امام جمعه رودان با حضور در  کلاس درس دانش آموزان تقویت پرسشگری و مطالبه‌گری دانش‌آموزان را مورد سنجش و ارزیابی قرار دادند.

برگزاری گفتمانهای دینی در شهرستانهای هرمزگان

دوره آموزشی طلاب وظیفه از سه استان

سه رکن بنیادین در نهاد خانواده مکتبي /خانواده صالح زيرساخت سلامت اجتماعي

انتشار بولتن الکترونیکی ستاد همکاری ها در آیینه رسانه ها ویژه «دی‌ماه»

جلسه تفسیر قرآن توسط نماینده ولی فقیه

مدیران کل آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

مشکل امروز دنیا انحراف علم از اخلاق است/ راه‌های نرفته برای فرهنگ سازی اقامه نماز

دغدغه های طلاب وظیفه برای حضوری موثر در آموزش و پرورش

مهارت آموزی شرط عبورازپیچیدگی‌های تربیتی نسل جدید

مادر بمان! سرهايمان طاقت گرد يتيمى ندارد

آماده همکاری با آموزش و پرورش برای تکمیل بحث خانواده در سند تحول بنیادین هستیم.

تفقه در دین و مهارت های لازم، شرط موفقیت یک روحانی فاضل در مدارس است

سند تحول بنیادین نقشه راه رسیدن به حیات طیبه است

هجمه‌های فرهنگی دشمن تمدن ایران را نشانه گرفته است

گردهمایی یکهزارنفری مدارس طرح امین

مهم‌ترین پشتوانه روحانیون مدارس معاونان پرورشی هستند/ اگر پویا نباشیم مردم پراکنده می شوند

سه شرط موفقیت طلاب دریک مدرسه آموزشی

ظرفیتهای بی بدیل حوزه علمیه خواهران برای تحقق سند تحول بنیادین

ارتباط مساجد و مدارس بستر انقلاب فرهنگی را فراهم می کند