امروز : 1398/01/03
2019-03-23
شناسه خبر : 10960
تاریخ انتشار : 1397/10/03 14:02
دوره توانمند سازی طلاب شاغل در آموزش وپرورش در هرمزگان برگزار گردید

با حضور و مدیر کل آموزش و پرورش

دوره توانمند سازی طلاب شاغل در آموزش وپرورش در هرمزگان برگزار گردید

دوره توانمند سازی روحانیون شاغل در آموزش و پرورش و نیز تجلیل از ائمه جماعات مدارس استان هرمزگان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش این استان برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها، دوره توانمند سازی طلاب و روحانیون شاغل در آموزش و پرورش استان هرمزگان در سالن کنفرانس معاونت  پرورشی و فرهنگی اداره کل استان با حضور حجت الاسلام میرزایی برگزار گرید 

در این کارگاه یک روزه طلاب و روحانیون با نحوه کار در آموزش و پرورش و نیز راهکار مقابله با شبهات و پاسخ گویی به سئوالات دینی با ادبیات کودکان و نوجوانان آشنا شدند . 

 این کارگاه در راستای برنامه ها وتوافق نامه های ابلاغی ستاد همکاریها دوره توانمند سازی روحانیون شاغل در آموزش وپرورش در بندر عباس با حضور اعضای کمیته همکاریها و53 نفر روحانی در سالن کنفرانس معاونت پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش برگزار گردید .

احمد مهرانی دبیر کمیته همکاریها ی استان  ضمن قدر دانی از تعامل حوزه علمیه وآموزش وپرورش به وظیفه خطیر وحساس روحانیون وفرهنگیان در بحث تعلیم وتربیت تاکید کرد وتعامل سازنده را راهی در جهت برطرف شدن موانع ومشکلات تربیتی دانش آموزان وعملیاتی کردن سند تحول بنیادین در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری دانست .

وی ضمن تاکید بر مسئولیت همگانی در انجام این وظیفه خطیر هماهنگی وهمسو بودن در مسائل تربیتی را خواستار شد

*تقدیر از ائمه جماعات مدارس هرمزگان

این گزارش می افزاید  مراسم تقدیر از ائمه جماعات مدارس هرمزگان نیز پس از اقامه نماز جماعت  با حضور مدیر کل آموزش و پرورش ،سایر مسئولین و ائمه جماعات در نمازخانه معاونت فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین فروزان نژاد در این مراسم گفت : نماز به عنوان اولویت اول در آموزش و پرورش باید قرار گیرد و رهبری،رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش در این رابطه تاکیدات خوب و مهمی داشته اند.

حجت الاسلام فروزان نژاد گفت: امسال که در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هستیم یک برنامه ریزی خوب و مدون برای پیگیری پیام رهبری به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز و به خصوص اقامه نماز در مدارس باید  داشته باشیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان در ادامه به مثلث تربیتی در مدارس اشاره کرد و تصریح کرد: مدیران، روحانیون و معلمین اضلاع این مثلث آموزشی را تشکیل می دهند و هدف اصلیخلقت عبادت می باشد.

وی در ادامه افزود: برای تحقق اقامه نماز در جامعه همه باید تلاش نماییم. 

شایان ذکر است در پایان با اهداء لوح  تقدیر از ۵۳ نفر ازائمه جماعات مدارس تقدیر و و اعضای مکیته همکاری های استان هرمزگان تجلیل بعمل آمد

*بازدید امام جمعه شهرستان رودان از مدارس سطح شهر

خبر دیگری از هرمزگان حاکی است، حجت الاسلام مهدی دُری امام جمعه رودان، مدیر آموزش و پرورش شهرستان، معاون پرورشی و تربیت بدنی و .. از دبیرستان علامه امینی، دبستان حضرت رقیه (س) و هنرستان حکمت  این شهربازدید نمودند.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان رودان در حاشیه این بازدید گفت: این برنامه با هدف بررسی مشکلات آموزشی و پرورشی مدارس شهرستان رودان با حضور مسئولین صورت گرفت و امیدواریم با یاری خداوند متعال و همت مسئولین شهرستان و همکاری و همیاری مشکلات موجود کاهش یابد.

در ادامه این بازدید امام جمعه رودان با حضور در  کلاس درس دانش آموزان تقویت پرسشگری و مطالبه‌گری دانش‌آموزان را مورد سنجش و ارزیابی قرار دادند.

سه درس مهم زندگی از پدر امت

توصیه های قرآن و اهلبیت علیهم السلام پیرامون آداب دید و بازدید ، میهمانی و صله رحم

تحقق سند تحول بنیادین در گروعمل به بیانیه گام دوم است

نشست اعضای کمیته همکاریهای استان ایلام برگزار شد

وقتی فقيهان، راويان و عالمان بزرگ گرد وجود مبارك امام هفت ساله حلقه زدند

کارگاه آموزشی روحانیون مجری طرح روشنا

بخش عمده ای از رشد علمی و معنوی همدان حاصل تلاش آیت الله طه محمدی است/ امیدواریم با حضور امام جمعه جدیدشاهد اعتلای تعلیم و تربیت اسلامی باشیم

ملكوت؛میعادگاه ملاقات شهيدان شاهد

آموزش‌وپرورش چشم امید نظام در اجرای گام دوم انقلاب است

کاردر آموزش و پرورش مجاهدت فرهنگی است

دوره توانمند سازی طلاب شاغل در آموزش و پرورش خراسان شمالی برگزار شد

مشروح گزارش چهارمین دیداروزیرآموزش و پرورش با مراجع عظام تقلید

از دانش آموزان نخبه قرآنی شهرستان اسکو تجلیل شد

هیئت های اندیشه ورز در مدارس شهر تهران مستقر می شوند

آماده کردن مردم نسبت به غیبت حضرت مهدی علیه السلام رسالت خطیر امام هادی

به کمپین "نوروز را بی تکلف برگزارکنیم" بپیوندید

تحصیل 9 هزار دانش آموز خوزستانی در مدارس امین

دولت همیشه برای نهاد روحانیت و مرجعیت احترام قائل بوده / نیازمند پشتوانه فکری حوزه های علمیه هستیم

کتب آموزشی را بادقت بررسی کنید / از امام زمان استمداد بطلبید

از اینکه وزیری معتقد و ولایی در راس آموزش و پرورش است خرسندیم