امروز : 1397/11/04
2019-01-24
شناسه خبر : 10849
تاریخ انتشار : 1397/07/30 11:12
زیر نظام های ششگانه سند تحول منطبق با شرایط زندگی نسل کنونی است

مشاور عالی وزیرآموزش و پرورش ؛

زیر نظام های ششگانه سند تحول منطبق با شرایط زندگی نسل کنونی است

نشست توجیهی - کارگاهی دبیران کمیته همکایهای حوزه و آموزش و پرورش استان لرستان در دبیران کمیته همکایهای مسجد مقدس جمکران بر گزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاری ها، حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی ملکی مشاورعالی وزیر در این نشست با قدر دانی از تلاشهای کمیته همکاری های استان لرستان گفت؛ معارف اهل بیت علیهم السلام بیانگر آن است که نیازمندان و مسکینان امت پیامبرص، دو گونه هستند ، عده ای نیازمندان مالی و مادی هستند و گروهی نیز نیازمندان فرهنگی و دینی می باشند.  

وی با بیان روایتی از امام حسن عسکری علیه سلام بیان داشت ؛ اهل بیت علیهم السلام احسان ونیکی کردن به مسکینان فرهنگی را برتر و با فضیلت تر از کمک به فقرا و نیازمندان مالی می دانند. 

حجت الاسلام والمسلمین ملکی بیان داشت؛ طبق روایت امام عسکری علیه السلام ، کار فرهنگی برای هدایت و راهنمایی کسانی که نسبت به مسائل دینی کم اطلاع یا بی اطلاع هستند، دارای ثواب و اجر مضاعف است و این توفیق شامل حال هرکسی نمی شود.

وی افزود ؛ فرهنگیان و دبیران کمیته های استانی و شهرستانی باید با استفاده از فرصت به وجود آمده  زمینه ترویج معارف نورانی اهل بیت  و مقابله با شبهات را از طریق همکاری حوزه و آموزش و پرورش فراهم آورند تا در ثواب و جر این جهاد فرهنگی سهیم باشند. 

حجت الاسلام والمسلمین ملکی بیان داشت ؛ راهکار تربیت دینی دانش آموزان، تحقق سند تحول بنیادین مخصوصا توجه به زیر نظام های ششگانه آن است زیرا این ساحت ها منطبق با انسان و شرایط زندگی اوست.

وی با بیان اینکه یکی از زیر نظام های سند تحول،ساحت اعتقادی و اخلاقی است گفت؛باید به گونه ای عمل شود که ساحت اعتقادی و اخلاقی برپنج  ساحت دیگر سایه انداخته و آنان را تحت چتر حمایتی خود قرار دهد. 

دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش افزود ؛امروزه اهتمام به  اخلاق دانش آموزان مهمتر از دیگر ساحت هاست و به عبارتی گمشده دانش اموزان تربیت است که این مهم در سایه اخلاق توحید محور امکان پذیر است . 

وی یکی از راهکارهای تبلیغ آموزه های اخلاقی در بین دانش آموزان را ایجاد تشکلهای تبلیغی مردم نهاد عنوان کرد و گفت ؛تکلیف شرعی و اجتماعی ماست که بر اساس فرموده خداوند متعال برای اقامه این نماز و ترویج ان در بین جوانان و نوجونان تلاش کنیم.  

دبیر ستاد همکاریها در پایان ضمن ارزوی توفیق برای دبیران کمیته همکاریهای استان لرستان از آنان خواست نسبت به شناخت ابعاد مختلف سند تحول بنیادین مطالعه نموده و در کارگاه های آموزشی بر مفاد و محتوای این سند اشراف یابند.  

برگزاری گفتمانهای دینی در شهرستانهای هرمزگان

دوره آموزشی طلاب وظیفه از سه استان

سه رکن بنیادین در نهاد خانواده مکتبي /خانواده صالح زيرساخت سلامت اجتماعي

انتشار بولتن الکترونیکی ستاد همکاری ها در آیینه رسانه ها ویژه «دی‌ماه»

جلسه تفسیر قرآن توسط نماینده ولی فقیه

مدیران کل آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

مشکل امروز دنیا انحراف علم از اخلاق است/ راه‌های نرفته برای فرهنگ سازی اقامه نماز

دغدغه های طلاب وظیفه برای حضوری موثر در آموزش و پرورش

مهارت آموزی شرط عبورازپیچیدگی‌های تربیتی نسل جدید

مادر بمان! سرهايمان طاقت گرد يتيمى ندارد

آماده همکاری با آموزش و پرورش برای تکمیل بحث خانواده در سند تحول بنیادین هستیم.

تفقه در دین و مهارت های لازم، شرط موفقیت یک روحانی فاضل در مدارس است

سند تحول بنیادین نقشه راه رسیدن به حیات طیبه است

هجمه‌های فرهنگی دشمن تمدن ایران را نشانه گرفته است

گردهمایی یکهزارنفری مدارس طرح امین

مهم‌ترین پشتوانه روحانیون مدارس معاونان پرورشی هستند/ اگر پویا نباشیم مردم پراکنده می شوند

سه شرط موفقیت طلاب دریک مدرسه آموزشی

ظرفیتهای بی بدیل حوزه علمیه خواهران برای تحقق سند تحول بنیادین

ارتباط مساجد و مدارس بستر انقلاب فرهنگی را فراهم می کند