امروز : 1398/02/04
2019-04-24
شناسه خبر : 10849
تاریخ انتشار : 1397/07/30 11:12
زیر نظام های ششگانه سند تحول منطبق با شرایط زندگی نسل کنونی است

مشاور عالی وزیرآموزش و پرورش ؛

زیر نظام های ششگانه سند تحول منطبق با شرایط زندگی نسل کنونی است

نشست توجیهی - کارگاهی دبیران کمیته همکایهای حوزه و آموزش و پرورش استان لرستان در دبیران کمیته همکایهای مسجد مقدس جمکران بر گزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاری ها، حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی ملکی مشاورعالی وزیر در این نشست با قدر دانی از تلاشهای کمیته همکاری های استان لرستان گفت؛ معارف اهل بیت علیهم السلام بیانگر آن است که نیازمندان و مسکینان امت پیامبرص، دو گونه هستند ، عده ای نیازمندان مالی و مادی هستند و گروهی نیز نیازمندان فرهنگی و دینی می باشند.  

وی با بیان روایتی از امام حسن عسکری علیه سلام بیان داشت ؛ اهل بیت علیهم السلام احسان ونیکی کردن به مسکینان فرهنگی را برتر و با فضیلت تر از کمک به فقرا و نیازمندان مالی می دانند. 

حجت الاسلام والمسلمین ملکی بیان داشت؛ طبق روایت امام عسکری علیه السلام ، کار فرهنگی برای هدایت و راهنمایی کسانی که نسبت به مسائل دینی کم اطلاع یا بی اطلاع هستند، دارای ثواب و اجر مضاعف است و این توفیق شامل حال هرکسی نمی شود.

وی افزود ؛ فرهنگیان و دبیران کمیته های استانی و شهرستانی باید با استفاده از فرصت به وجود آمده  زمینه ترویج معارف نورانی اهل بیت  و مقابله با شبهات را از طریق همکاری حوزه و آموزش و پرورش فراهم آورند تا در ثواب و جر این جهاد فرهنگی سهیم باشند. 

حجت الاسلام والمسلمین ملکی بیان داشت ؛ راهکار تربیت دینی دانش آموزان، تحقق سند تحول بنیادین مخصوصا توجه به زیر نظام های ششگانه آن است زیرا این ساحت ها منطبق با انسان و شرایط زندگی اوست.

وی با بیان اینکه یکی از زیر نظام های سند تحول،ساحت اعتقادی و اخلاقی است گفت؛باید به گونه ای عمل شود که ساحت اعتقادی و اخلاقی برپنج  ساحت دیگر سایه انداخته و آنان را تحت چتر حمایتی خود قرار دهد. 

دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش افزود ؛امروزه اهتمام به  اخلاق دانش آموزان مهمتر از دیگر ساحت هاست و به عبارتی گمشده دانش اموزان تربیت است که این مهم در سایه اخلاق توحید محور امکان پذیر است . 

وی یکی از راهکارهای تبلیغ آموزه های اخلاقی در بین دانش آموزان را ایجاد تشکلهای تبلیغی مردم نهاد عنوان کرد و گفت ؛تکلیف شرعی و اجتماعی ماست که بر اساس فرموده خداوند متعال برای اقامه این نماز و ترویج ان در بین جوانان و نوجونان تلاش کنیم.  

دبیر ستاد همکاریها در پایان ضمن ارزوی توفیق برای دبیران کمیته همکاریهای استان لرستان از آنان خواست نسبت به شناخت ابعاد مختلف سند تحول بنیادین مطالعه نموده و در کارگاه های آموزشی بر مفاد و محتوای این سند اشراف یابند.  

مدیران و مربیان مرتبط با برنامه ستاد همکاریها گرد هم آمدند

ثمره تعلیم و تربیت بهره مندی از برکات درخت طوبی است

بالندگی نسل آینده در گرو حفظ حرمت معلمان است

شخصیت امام مهدی عج از نگاه اهل بیت علیهم السلام و فضیلت منتظران ظهور

درسهای تربیتی زندگی از محضر حضرت علی اکبر

جوانان ما،یک دوره پر نور و شکوفایی را سپری می کنند

انتظار پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام از جوانان امروز

امام جمعه گرگان هزینه ساخت دو مدرسه در آق قلا و گمیشان را تقبل کرد

بشارت بهشت به کسانی که جلوی "ضرر" سیل را می گیرند

نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بی بدیل است

بررسی ها نشان می دهد مدارس طرح امین آسیب های اجتماعی را کنترل کرده اند

یک هزار و 500 دانش آموز با ویژگی های منتظران امام مهدی "عج" آشنا می شوند

از ظرفیت طلاب بومی برای پیوند مسجد ومدرسه بهره می بریم

جلوه های اهمیت تشکیل ستاد همکاریها/تشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیک

اولین مدرسه حج روحانیون اهل سنت کشور افتتاح شد

نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

دست هایی که ملکوتی شدند

نگاه تربیتی رسانه ها به اخبار ستاد همکاریها

پاسدار از نگاه رسول اعظم اسلام و امام علی علیه السلام

امام حسین علیه السلام، گوهر بى بديل آفرينش