امروز : 1398/02/04
2019-04-24
شناسه خبر : 11042
تاریخ انتشار : 1397/11/10 15:00
 مبنای خیزش انقلابی مردم در چهل سال پیش آموزه‌های قرآن بود

رئیس کمیته همکاریهای البرز

مبنای خیزش انقلابی مردم در چهل سال پیش آموزه‌های قرآن بود

خیزش مردم ما در ۴۰سال پیش با رهبری روحانیت، بر اساس مبانی و آموزه‌های قرآن بود و سبب از بین رفتن طاغوت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رستانی دبیرخانه ستاد همکاریها، جمعی از دانش آموزان حافظ قرآن کریم، ناحیه ۴آموزش ‌و پرورش شهرستان کرج، با حجت الاسلام والمسلمین  حسینی همدانی، در محل حسینیه امام خمینی (ره) دفتر امام جمعه دیدار کردند.

*انقلاب اسلامی سبب از بین رفتن طاغوت شد

امام جمعه کرج  در این دیدار با بیان اینکه جریان سازی هر حرکتی بر اساس مبنا و اصولی است، افزود: حرکت و خیزش مردم ما در ۴۰سال پیش با رهبری روحانیت، بر اساس مبانی و آموزه‌های قرآن شروع شد و سبب از بین رفتن طاغوت شد.

*چهره طاغوت را بشناسیم 

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه یکی از آموزه‌های قرآن مبارزه با طاغوت است، اظهار داشت: طاغوت در هرزمانی چهره‌ای دارد که در این زمان طبق دستور قرآن، مبارزه با آمریکا مصداق «اِجتَنِبوا الطّاغوت» است.

حجت الاسلام والمسلمین  همدانی با اشاره به اینکه تمامی مراحل انقلاب، در قرآن مجید بیان‌شده است گفت: ۶۰آیه از قرآن کریم، تمامی مراحل انقلاب، از پیروزی تا به امروز که دچار تحریم‌هایی از سوی دشمن هستیم را بیان می‌کند که همه آن برای جامعه امروز ما درس‌آموز و روشن‌کننده است.

رئیس کمیته همکاریهای البرز با اشاره به آیه ۶۰سوره انفال مبنی برداشتن تجهیزات و قدرت نظامی، عنوان کرد: طبق این دستور قرآن که می‌فرمایید «وَ أَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّهٍ وَمِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ»؛ اگر رفتار ما به‌گونه‌ای باشد که هنوز دشمن برای ما خط ‌ونشان می‌کشد، یعنی هنوز به این آیه به‌ درستی عمل‌ نکرده‌ایم.

*عمل به محتوای قرآن از حفظ  آن بالاتر است

حجت الاسلام والمسلمین  حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنان خود، عمل به محتوای قرآن را موردتوجه قرارداد و خطاب به دانش آموزان حافظ قرآن گفت: حفظ قرآن یک وظیفه است، اما عمل به محتوای قرآن از آن بالاتر و مهم‌تر است لذا در تمام مراحل زندگی مؤدب به آداب قرآنی شوید تا قرآن در زندگی‌تان اثر داشته باشد.

*اشاعه فرهنگ نماز در راس مسائل پرورشی

درابتدای این دیدار،مدیر آموزش و پرورش ناحیه 4 کرج گفت: اشاعه فرهنگ نماز بین دانش آموزان در راس مسائل پرورشی است و ما باید بتوانیم از ظرفیت های ائمه جماعت در مدارس بهتر و بیشتر استفاده کنیم.

قاسم پوستین دوز، در این  نشست گزارش کوتاهی از برنامه های آموزش و پرورش بیان کرد و اظهار داشت: آموزش و پرورش ناحیه 4 کرج آماده هر نوع همکاری با دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج می باشد. 

*بر اساس سند تحول بنیادین حرکت می کنیم 

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همه ما در دستگاه تعلیم و تربیت برآن هستیم که بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که مورد توجه مقام معظم رهبری است پیش رفته و بنا بر رسالت واقعی آموزش و پرورش امور محوله را پیش ببریم.

پوستین دوز افزود: هدف ما در آموزش و پرورش فقط آموزش علمی به دانش آموزان نیست در تلاش هستیم نسل آینده جامعه ای خداباور، آگاه به حوزه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، فنی و جامعه پذیر باشند.

گفتنی است در این  دیدار صمیمی دانش آموزان، نماز جماعت ظهر و عصر را به امامت امام‌جمعه کرج اقامه کردند و در پایان این دیدار، با اهدای جوایزی، از این حافظان قرآن کریم تقدیر به عمل آمد.


مدیران و مربیان مرتبط با برنامه ستاد همکاریها گرد هم آمدند

ثمره تعلیم و تربیت بهره مندی از برکات درخت طوبی است

بالندگی نسل آینده در گرو حفظ حرمت معلمان است

شخصیت امام مهدی عج از نگاه اهل بیت علیهم السلام و فضیلت منتظران ظهور

درسهای تربیتی زندگی از محضر حضرت علی اکبر

جوانان ما،یک دوره پر نور و شکوفایی را سپری می کنند

انتظار پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام از جوانان امروز

امام جمعه گرگان هزینه ساخت دو مدرسه در آق قلا و گمیشان را تقبل کرد

بشارت بهشت به کسانی که جلوی "ضرر" سیل را می گیرند

نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بی بدیل است

بررسی ها نشان می دهد مدارس طرح امین آسیب های اجتماعی را کنترل کرده اند

یک هزار و 500 دانش آموز با ویژگی های منتظران امام مهدی "عج" آشنا می شوند

از ظرفیت طلاب بومی برای پیوند مسجد ومدرسه بهره می بریم

جلوه های اهمیت تشکیل ستاد همکاریها/تشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیک

اولین مدرسه حج روحانیون اهل سنت کشور افتتاح شد

نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

دست هایی که ملکوتی شدند

نگاه تربیتی رسانه ها به اخبار ستاد همکاریها

پاسدار از نگاه رسول اعظم اسلام و امام علی علیه السلام

امام حسین علیه السلام، گوهر بى بديل آفرينش