امروز : 1399/11/04
2021-01-23
شناسه خبر : 12224
تاریخ انتشار : 1399/10/10 07:47
کسانی که به رتبه‌های عالی در دنیا رسیده‌اند حتماً معلمانی بزرگ داشته‌اند

امام جمعه کرمان:

کسانی که به رتبه‌های عالی در دنیا رسیده‌اند حتماً معلمانی بزرگ داشته‌اند

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: توجه به ابعاد تربیتی و پرورشی دانش آموزان باید از دغدغه‌های اصلی دانشگاه فرهنگیان در تربیت معلم باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی روز گذشته  در دیدار حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با وی، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: در آستانه اولین سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی هستیم و یاد و خاطره این شهید والامقام را گرامی می‌داریم.

وی با بیان این که در تبیین نقش معلم در سرنوشت یک جامعه افزود: معلم مرکز تمام تحولات در جامعه است و کسانی که به رتبه‌های عالی در دنیا رسیده‌اند حتماً معلمانی بزرگ داشته‌اند مثلا امام (ره)  بع عنوان تحولگر بشریت در عصر حاضر معلمانی بزرگ داشت و پای درس آنها نشسته بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: دانشگاه فرهنگیان اهمیت زیادی برای  آینده کشور دارد ،از نظر کمی به معلم نیاز داریم و آموزش و پرورش با کمبود معلم در تخصص‌های مختلف روبه‌رو است.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی با اشاره به این که کیفیت سازی در آموزش معلم نیز یک محور مهم بوده و فلسفه وجود دانشگاه فرهنگیان همین است، ادامه داد: معلم باید بتواند خوب درس بدهد و آنقدر درس را خوب بلد باشد که این درس را طبقه‌بندی شده تحویل دانش آموز دهد.

وی با بیان این که اخلاق و ادب در تعلیم و تربیت بسیار اهمیت دارد، گفت: معلم است که باید اخلاق و ادب را یاد دانش آموز بدهد و متأسفانه پرورش در کنار آموزش کمتر توجه می‌شود.

رئیس کمیته همکاریهای استان کرمان با اشاره به این که دانش آموز باید توسط معلم پرورش پیدا کند و آموزش و پرورش کانون اصلی پرورش است، ادامه داد: افراد با انگیزه باید در دانشگاه فرهنگیان وارد شوند تا بتوان آینده و سرنوشت کشور را به آنها سپرد.

وی با بیان این که تربیت نسل آینده کشور در اختیار معلم است و باید خوب عمل کند، گفت: استان کرمان مرکز فرهنگی جبهه مقاومت است و سرچشمه ترویج مکتب شهید سلیمانی در این استان است.

حسین خنیفر نیز در این دیدار با تسلیت ایام فاطمیه (س) و سالگرد شهادت شهید سلیمانی افزود: دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه ماموریت گرا و مورد عنایت مقام معظم رهبری است و طی سه سال گذشته میزان پذیرش در دانشگاه فرهنگیان افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان  با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان به طور رسمی ماموریت تربیت معلم را عهده دار شده و این واحد دانشگاهی هم اکنون ۷۰ هزار دانشجو  دارد اظهار داشت : فاصله نیاز ما با آموزش و پرورش در حال کم شدن است زیرا در مهرماه سال آینده ، ۳۵ هزار فارغ التحصیل را داریم. 

خنیفر با بیان اینکه کرمان استان پرافتخاری است چرا که مزار مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی در آن قرار دارد افزود: امیدواریم به برکت وجود شهید سلیمانی بیشتر از گذشته بتوانیم موفقیت در دانشگاه را ببینیم.

وی تصریح کرد: امیدواریم کرمان یکی از قطب های تربیت معلم در سطح کشور باشد که ۶۰ هکتار زمین از سوی آموزش و پرورش برای این مهم تعیین شده است.

در سایه تعامل و همدلی با حوزه علمیه، آموزش و پرورش به جایگاه واقعی اش می رسد

نشست کمیته همکاریهای استان کرمانشاه برگزار شد

فرهنگ پژوهش و آموزش در طول دوران تحصیل دانش آموزان نهادینه شود

جذب سرباز طلبه در آموزش و پرورش آغاز شد

آموزش و پرورش در اجرای طرح های مشترک با حوزه علمیه موفق عمل کرده است

آغاز دوره آموزشی طلاب سربازمعلم از 30 دی به صورت مجازی

سوگواری شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها درحرم امامزاده ای از جنس عباس علمدار

صیدلو: پاسخگویی مناسب لازمه ایجاد روحیه پرسشگری در دانش‌آموزان است

بیش از 5500 دانش آموز را در سطح کشور تحت پوشش داریم

آموزش و پرورش پایه و اساس فرهنگ سازی در کشور است

شاخص های بصیرت فاطمی در دفاع از ولایت مطلقه

حضور ستاد همکاریها در شبکه شاد ضروری است

برای کادرسازی انقلاب اسلامی باید از مدارس و آموزش و پرورش شروع کرد

آموزش‌وپرورش محورترویج فرهنگ عفاف و حجاب است

نشست ویدیو کنفرانس کمیته همکاریهای اصفهان برگزارشد

یزد پایگاه «مهدویت و انتظار» قرارگاه مجازی قرآن و عترت شد

چهارهزارمبلّغ طرح امین درفضای مجازی فعالیت تبلیغی خود را ادامه میدهند

اولین نشریه تخصصی معارف فاطمی منتشر شد

هفت راهبرد بصیرت افزا درقالب طرح 21 پرسش و پاسخ از بیانات ولی امر مسلمین