امروز : 1398/12/01
2020-02-20
شناسه خبر : 11630
تاریخ انتشار : 1398/11/07 11:58
بیش از سه هزار و 800 نشست  و کارگاه علمی در ایام فاطمیه برگزار می شود

معاون پژوهش و برنامه ریزی ستادهمکاریها تشریح کرد:

بیش از سه هزار و 800 نشست و کارگاه علمی در ایام فاطمیه برگزار می شود

معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاریها از برگزاری سه و هزار و 837 نشست و کارگاه علمی، معرفتی، تربیتی به مناسبت ایام فاطمیه (س) درآموزش و پرورش خبر داد.

علیرضا رحیمی در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اظهارکرد: رهبر معظم انقلاب در این بیانیه می فرمایند؛ ابزارهای رسانه‌ای پیشرفته و فراگیر، امکان بسیار خطرناکی در اختیار کانونهای ضدّ معنویّت و ضدّ اخلاق نهاده است و هم‌اکنون تهاجم روزافزون دشمنان به دلهای پاک جوانان و نوجوانان و حتّی نونهالان با بهره‌گیری از این ابزارها را به چشم خود می‌بینیم.

دستگاه‌های مسئول حکومتی دراین‌باره وظایفی سنگین بر عهده دارند که باید هوشمندانه و کاملاً مسئولانه صورت گیرد. و این البتّه به معنی رفع مسئولیّت از اشخاص و نهادهای غیرحکومتی نیست. در دوره‌ی پیش‌ِرو باید دراین‌باره‌ برنامه‌های کوتاه‌مدّت و میان‌مدّت جامعی تنظیم و اجرا شود. 

این کارشناس تعلیم و تربیت ادامه داد: در همین راستا به منظور توانمندی سازی نیروی انسانی آموزش و پرورش در برابر هجمه ها، پاسخ گویی به شبهات نسل جوان مقرر گردید 4هزار و 771 نشست تخصصی برای مدیران، معلمان و کارشناسان تعلیم و تربیت در سال تحصیلی جاری صورت گیرد که با همکاری مؤسسه آموزش عالی حوزوی خاتم النبیّن (ص) به مناسبت ایام فاطمیه شاهد برپایی بیش از 3هزار و 800 نشست در 18استان هستیم.

وی افزود:این نشست ها ی علمی و فرهنگی در 10 استان در قالب نشست های یک روزه تحت عنوان دوره های آموزشی «معارف اهل بیت(ع)» در استان های اردبیل، آذربایجان غربی، خوزستان، زنجان، کرمان، مرکزی و...  در 8 استان در قالب دو دوره آموزشی مقدماتی 12 ساعته و تکمیلی 24 ساعته تحت عنوان «گفتمان دینی و پاسخ گویی به شبهات اعتقادی» ویژه مدیران، معلمان، کارشناسان حوزه تعلیم و تربیت، معاونین پرورشی فرهنگی و مشاورین تحصیلی در استان های اصفهان، البرز، آذربایجان شرقی، تهران، خراسان رضوی، فارس، قم، کردستان و.. در حال برگزاری می باشد.

رحیمی بیان داشت: این دوره ها و سرفصل های مورد نظر بر اساس شناسایی ظرفیت ها و نیازهای هر استان تدارک دیده شده است و نشست ها نیز بر اساس توانایی هر استان تشکیل می شود به طوریکه در خراسان رضوی 470 نشست و در البرز 300 نشست در حال برگزاری است .

معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاریها گفت ؛حضور تمامی همکاران در این دوره ها آزاد بوده و در پایان دوره به حاضرین گواهی ضمن خدمت ارائه خواهد شد.

وی تصریح کرد: اساتید این دوره ها بر اساس توافق انجام شده از سوی مؤسسه آموزش عالی حوزوی خاتم النبیّین (ص) اعزام شده است که همه اساتید اعزامی از چهره های متخصص و مسلط امور تعلیم و تربیتی و پاسخ گویی به شبهات دینی ویژه فرهنگیان می باشند. 

وی خاطرنشان کرد: اساتید اعزامی در هر استان از 2 تا 10 نفر هستند بنابر برنامه ریزی های انجام شده این دوره ها تا پایان سال 98 به اتمام خواهند رسید.

آیه های انتخاب

حضور امام جمعه کمیجان در بین دانش آموزان

دانش آموزان تبریزی، ایلامی و همدانی نمایندگان جمهوری اسلامی در مسابقات قرآن کریم الجزایر

12هزار و 400 دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی جشن تکلیف گرفتند

همایش اُنس نوجوان با پروردگار در رشت برگزار شد

آغاز گفتمان های مذهبی ویژه مدیران مدارس مشهد

تربیت نسلی در تراز گام دوم انقلاب با همکاری حوزه و آموزش و پرورش تحقق پذیر است

دوره های تربیتی طرح مبین و پرورش حس مذهبی در استان برگزار شد

تصاویری از اردوی دبیرستان طرح امین شهید شهریاری قم

در سالجاری ۲۷هزار مبلغ در برنامه های تبلیغی مدارس کشور حضور فعال دارند

خوزستان بیشترین سهم را در جذب سرباز طلبه ها دارا بوده است

فعالیت 90 سرباز طلبه در آموزش و پرورش خوزستان

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان رئیس کمیته همکاری های خوزستان استان شد

اهداف تربیتی با همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش محقق می شود

دارالفنون پایگاه گفتمان نخبگانی در عرصه ی علوم انسانی و اسلامی می شود

جشن تکلیف دانش آموز ان دختر بندر لنگه با حضور رییس کمیته همکاریها

بازدید معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاریها از مدارس معارف اسلامی اهواز

مدرسه تاریخی دارالفنون مرکز بی بدیلی برای پژوهشگران ملی و بین المللی است

سه هزاربانوی طلبه آماده حضور در مدارس و مساجد برای فرهنگ اقامه نماز

ستاد همکاریها شاخص موفق همکاری حوزه علمیه با سایر دستگاه ها می باشد