امروز : 1398/04/31
2019-07-22
شناسه خبر : 11265
تاریخ انتشار : 1398/04/15 13:18
امکان حضور طلاب در هشت رشته آزمون استخدامی آموزش و پرورش  فراهم شد/ راه اندازی  مرکز تربیت مبلغ معلم در آینده نزدیک

به منظور حضور حد اکثری طلاب در عرصه تعلیم و تربیت

امکان حضور طلاب در هشت رشته آزمون استخدامی آموزش و پرورش فراهم شد/ راه اندازی مرکز تربیت مبلغ معلم در آینده نزدیک

بستر تربیت تخصصی معلمان و دبیرانی برای دروسی مانند قرآن، زبان عربی، علوم تربیتی، فعالیت های پرورشی درحوزه علمیه فراهم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها ،حجت الاسلام والمسلمین نبوی با اشاره به راه‌اندازی "مرکز تربیت مبلغ معلم" حوزه‌های علمیه، گفت؛زمینه حضور حد اکثری طلاب درآزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان در هشت رشته تحصیلی فراهم شده است. 

 معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه افزود؛برخی رشته ها در آموزش و پرورش وجود دارد که اگر بخواهد به طور شایسته و کارشناسانه مدیریت شود، زمینه خوبی برای ورودنیروهای حوزوی به عرصه تعلیم و تربیت می باشد. 

 عضو ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش گفت؛ بستر تربیت  تخصصی معلمان و دبیرانی برای دروسی مانند قرآن، زبان عربی، علوم تربیتی، فعالیت های  پرورشی درحوزه علمیه فراهم است.

وی افزود؛ طلاب قبل از این نیز در برخی دروس مثل عربی، قرآن و علوم تربیتی می توانستند ورود داشته باشند، ولی حوزه علمیه نه در آموزش ها مشارکت داشت و نه در برنامه ریزیها ، بر این اساس "مرکز تربیت مبلغ معلم" توسط  حوزه علمیه طراحی و اجراشد و برنامه های آن نیز برعهده حوزه علمیه است.

مدیر مجتمع آموزشی پژوهشی تبلیغ، بیان داشت: در این راستا با همکاری و پیگیری ستاد همکاریها  جلسات متعددی با دانشگاه فرهنگیان برگزار و تفاهم نامه ای منعقد شد که امیدواریم با ایجاد راه های قانونی، مسیر ورود علاقه مندان به عرصه آموزش و پرورش مهیا شود و افراد بتوانند بدون دغدغه آموزش های لازم را ببینند و در جریان جذب و استخدام در آموزش و پرورش قرار گیرند.

*طلاب مستعد در مسیر جذب آموزش و پرورش 

وی با بیان این که عناوین دروس و سرفصل های دوره تربیت مبلغ معلم نیز آماده شده است گفت؛ این عناوین در مرحله تصویب نهایی است و به لطف خداوند با جذب افراد مستعد و توانمند و آموزش آن‌ها در مدت 2 یا 3 سال، طلاب  واجد شرایط در مسیر جذب آموزش و پرورش قرار می گیرند.

*شرایط ورود طلاب  به آموزش و پرورش

حجت الاسلام والمسلمین نبوی با تشریح نحوه ورود طلاب به آموزش و پرورش افزود؛ برای ورود به آموزش و پرورش دو مسیر قانونی وجود دارد. مسیر اول ، شرکت در کنکورسراسری و ورود به دانشگاه فرهنگیان که پس از طی دوره چهارساله به عنوان معلم مشغول تدریس می‌شوند.

دومین راه بر اساس ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان؛ جذب از طریق آزمون استخدامی می‌باشد که طلاب و دانشجویانی که مدرک سطح 2 یا کارشناسی دارند و خدمت سربازی خود را گذرانده‌اند می‌توانند جذب آموزش و پرورش شوند.

*توضیحی پیرامون آزمون استخدامی آموزش و پرورش 

عضو ستاد همکاریها بیان داشت: آزمون استخدامی آموزش و پرورش چند سالی برگزار می‌شود و کسانی که علاقه‌مند استخدام در این وزارتخانه  باشند می‌توانند در آزمون شرکت کنند.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه گفت؛ طلابی و دانشجویانی که در آزمون استخدامی شرکت کرده و قبول شوند، بعد از طی مراحل مصاحبه و قبولی در آن، به عنوان مهارت‌آموزدر دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده و بعد از گذراندن یک سال آموزش‌های دوره معلمی و شرکت در آزمون جامع، در صورت قبولی به ادارات آموزش و پرورش معرفی شده و مشغول تدریس می‌باشند.

*امکان شرکت طلاب درهشت رشته 

وی یاد آور شد: در سالهای  قبل طلاب فقط در سه رشته می‌توانستند شرکت کنند ولی امثال با پیگیری‌های صورت گرفته توسط "ستاد همکاریها و مرکز تربیت مبلغ معلم"  در 8 رشته علوم انسانی از جمله "دبیری عربی، مربی امور تربیتی، دبیری معارف اسلامی، آموزگاری ابتدایی، دبیری ادبیات فارسی، دبیری علوم اجتماعی، دبیری تاریخ و دبیری فلسفه می‌توانند در آزمون استخدامی شرکت کنند و در صورت پذیرش در همان رشته‌ای که قبول شده‌اند به استخدام آموزش و پرورش در می آیند. 

معاون تبلیغ حوزه خاطرنشان کرد:  طلاب سراسر کشور پس از قبولی در آزمون استخدامی که توسط سازمان سنجش برگزارمی‌شود ،دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی (ماده 28 اساسنامه فرهنگیان) را در این مرکز گذرانده و بعد از پایان دوره یک‌ساله به عنوان معلم در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند.

*دوره مجازی آمادگی آزمون استخدامی

حجت الاسلام والمسلمین نبوی گفت: مرکز تربیت مبلغ معلم به منظور موفقیت بیشتر طلاب در آزمون استخدامی سال 1399-1398 دوره مجازی آمادگی آزمون استخدامی را طراحی و انشاءالله به زودی برگزار می‌کند تا طلاب با آمادگی بیشتری در آزمون شرکت کنند.

وی افزود: در حال حاضر بیش از 8700 نفر برای شرکت در این دوره ثبت نام کرده اند و در برخی استان ها به دلیل عدم اطلاع رسانی صحیح، تعدادی از افراد پیگیر ثبت نام هستند که به همین منظور ثبت‌نام تا پایان وقت اداری روز دوشنبه 17 تیرماه تمدید شد و پیش بینی می شود بیش از 10 هزار طلبه در دوره مجازی آمادگی آزمون استخدامی ثبت نام کنند.

*بانوان طلبه نیمی از ثبت نام کنندگان

حجت الاسلام والمسلمین نبوی بیان کرد: حدود نیمی از ثبت نام کنندگان بانوان طلبه و نیمی دیگر طلاب برادر هستند که این دوره انشاءالله نیمه دوم تیرماه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

 وی گفت در این دوره ؛ طلاب با مراحل و شرایط شرکت در آزمون و انتخاب محل‌های رشته‌ها، و دوره یک‌ساله مهارتی پس از آزمون و ...، آشنا می‌شوند.

منبع حوزه نیوز 

نشست مشترک ستاد اقامه نماز و کمیته همکاریهای همدان

بازدید دبیر کمیته همکاریهای استان ایلام از حوزه علمیه صاحب الزمان(عج)

فلسفه نماز جمعه را برای دانش آموزان تبیین کنید

تقدیر سرپرست وزارت آموزش و پرورش از اقامه نماز بر پل لندن

مردم به آموزش و پرورش اعتماد دارند

سعادت دانش آموز مسلمان در گرو عمل به آموزه های قرآنی است

آغاز دورجدید پذیرش سرباز طلبه درآموزش و پرورش

فلسفه تربیتی سند تحول بینادین، اسلامی و قرآنی است

فعالیت ها و خاطرات جذاب یک طلبه وظیفه در بین دانش آموزان

مردم ایران مردمی ریشه دار هستند/هر هفته میهمان یکی از مدارس برای اقامه نماز هستم

نخستین همایش ملی تحول در تربیت با رویکرد نهادینه سازی ارزش ها برگزار می شود

امام هشتم حافظ اقتصاد ادیان ابراهیمی

صحن تو پردیس زمین و زمان

در همکاری حوزه با آموزش و پرورش نیازمند طلاب علمی و خلاق هستیم

در کنار بُعد آموزشی فرزندان نباید از بُعد تربیتی آنان غافل شد

نشست کمیته همکاریهای استان زنجان برگزار شد

تصاویر / دیدار رؤسای دانشگاه های فرهنگیان کشور با آیات عظام مکارم شیرازی علوی گرگانی و مدیر حوزه های علمیه

دانشگاه فرهنگیان یکی از دو قطب مهم تولید علم و نوآوری و خلاقیت در بدنه آموزش و پرورش است.

مهر ماه امسال تعداد دانشجو معلمان و مهارت آموزان دانشگاه فرهنگیان از مرز یکصد هزار دانشجو خواهد گذشت

مراقبت از هوای نفس شرط اساسی معلمانی است که رسالت انبیاء را برعهده دارند