امروز : 1398/01/03
2019-03-23
شناسه خبر : 10977
تاریخ انتشار : 1397/10/11 14:20
 بیست و نهمین شماره فصلنامه حلقه وصل با مطالب متنوع منتشر شد

با مقالات و گزارش های علمی فرهنگی

بیست و نهمین شماره فصلنامه حلقه وصل با مطالب متنوع منتشر شد

بیست و نهمین شماره فصلنامه حلقه وصل با درج مقالات ، اخبار و مطالب علمی و فرهنگی پیرامون همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها ، فصلنامه حلقه وصل در این شماره کوشیده است صحنه های محتوایی ،اجرایی ، قانونی و تفاهمی گوناگونی ازهمکاریهای دو نهاد بزرگ حوزه و آموزش و پرورش را در قالب رسانه ای به نمایش بگذارد 

*تاملی بر توصیه های دو رهبر بزرگ

"بربال اندیشه" حاوی توصیه های  قصار امام خمینی و مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت تعلیم و تربیت و وظیفه  حوزه و روحانیت در قبال قشر دانش آموز و معلمان، مسئولین دو دستگاه حوزه و آموزش و پرورش را به اهتمام در برنامه ریزی مداوم برای آینده سازان کشور متذکر شده است .

*اولین یادداشت مدیر مسئول جدید 

"آینده همکاری‌ها روشن‌ تراز گذشته "عنوان اولین یاد داشت علیرضا حاجیان زاده به عنوان مدیر مسئول جدید حلقه وصل است که با فهرست توفیقات سال گذشته ستاد همکاریها ،آینده روشنی را برای این ستاد با برنامه های تحولی که در اندیشه خود دارد پیش بینی کرده است وی ضمن تقدیر از حسن اعتماد آیت الله اعرافی مدیرمحترم حوزه های علمیهو دکتر بطحائی وزیرارجمند آموزش و پرورشدر واگذاری این مسئولیت خطیر به او از زحمات چند ساله  جناب حجت الاسلام والمسلمین ملکی  در تمشیت امور همکاریها  تقدیر نموده و گفته است ؛ دست همه فرهیختگان و صاحب نظران هر دو دستگاه  را در تحقق اهداف مقدس همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش به گرمی، می فشارم.            

*دغدغه های مراجع تقلید و گزارش خوب وزیر 

گزارش تفصیلی از سفر وزیر به قم و دیدار با آیات عظام مکارم شیرازی ، نوری همدانی و علوی گرگانی و توصیه های تربیتی و تعلیمی بزرگان و دغدغه مراجع عظام تقلید نسبت به پاسداری از هویت دینی و مذهبی دانش آموزان  و نیز گزارش امیدوار کننده وزیر آموزش و پرورش از مطالب قابل اعتنا و استفاده این شماره از حلقه وصل است. 

*یک سلام گرم و یک خدا حافظی از جنس اخلاق و تعهد 

حلقه وصل تلاش کرده مراسم  تودیع و معارفه مشاور عالی وزیر و دبیر ستاد همکاریها  را از نگاهی دیگر گزارش کند  و بر همین اساس ضمن تجلیل از زحمات دبیر پیشین ستاد حجت الاسلام والمسلمین  ملکی ،گزارشی از دیدگاه های رؤسای عالی ستاد در خصوص عملکرد دبیر سابق و نیز رزومه کامل علیرضا حاجیان زاده دبیر جدید ، دیدگاه های ایشان و نیز نگاه ویژه رؤسای عالی  ستاد به انتخاب دبیر با انگیزه ستاد که از دانش آموختگان حوزه است را بیان کند. 

*آشنایی با دید گا ههای دبیر جدید شورای عالی حوزه

انتشار دید گاه های آیت الله حسینی بوشهری دبیر جدید شورای عالی حوزه های علمیه با توجه به حضور سابقه چهارده سال سکانداری مرکز مدیریت حوزه جهت آشنایی مخاطبان حلقه وصل با عالی ترین مقام سیاستگزاری حوزه  در نوع خود باحائز اهمیت است. 

*تأثیر آموزش فناوری اطلاعات بر جهت گیری مذهبی دانش آموزان

انتشارمقاله "تأثیر آموزش فناوری اطلاعات و ارتباطات بر جهت گیری مذهبی دانش آموزان دوره متوسطه" با هدف پژوهش تعیین تأثیر آموزش فناوری اطلاعات و ارتباطات بر جهت گیری مذهبی دانش آموزان دوره متوسطه در دو بُعد جهت گیری مذهبی، درونی و جهت گیری مذهبی بیرونی و آموزش فناوری اطلاعات و ارتباطات  نوشته دکتر دکتر قدسی احقرو نیز ستاد همکاریها در آیینه اسناد بالادستی  نوشته علیرضا رحیمی ،بعد علمی حلقه وصل را تقویت کرده است.  

*فرزانگان و سبک زندگی علما

حلقه وصل با انتشار گوشه ای از زندگانی و سیره علمی و عملی علامه عبدالحسین امینی (ره) صاحب کتاب پرآوازه الغدیر،مشهور به علامه امینی،سجایای اخلاقی و علمی این عالم ربانی را برای درس آموزی نسل جدید از سر گذشت بزرگان دین و معنویت منتشر کرده است. 

*سند تحول بنیادین از تفاهم تا تعامل

سند تحول بنیادین از تفاهم تا تعامل  عنوان گزارشی از دوازدهمین هم اندیشی سالانه ستاد همکاریها در مشهد  است که با حضور مدیر حوزه های علمیه ، وزیر آموزش و پرورش ، مدیران استانی حوزه های علمیه برادران و خواهران، معاونان پرورشی و فرهنگی  ادارات کل آموزش و پرورش استانها، معاونین ستادی حوره های علمیه برادران و خواهران و وزارت آموزش و پرورش 22 و 23 آبان در مجتمع فرهنگی اقامتی نماز مشهد  برگزار گردید و در آن سخنرانان در دو روز کاری فشرده در قالب میزگرد و کارگروه های سه گانه روند همکاریها وفرصت ها و تهدیدهای پیش رورو نیز سهم حوزه علمیه در تحقق سند تحول بنیادین را مورد بحث و بررسی قراردادند . 

*رایزنی های دانشگاه شهید رجائی برای استفاده از ظرفیت حوزه علمیه 

گزارشی از سفر هیات رئیسه دانشگاه شهید رجائی به شهر مقدس قم و دیداربا علما و مسئولین حوزه  جهت رصد ظرفیت های حوزه علمیه برای همکاری با این دانشگاه و دیدار دکتر عظمتی با مدیر حوزه های علمیه دبیر، وقت ستاد همکاریها  و آیت الله جوادی آملی و بهره مندی از بیانات ارزشمند این مرجع تقلید از دیگر مطالب حلقه وصل است . 

*رسالت حوزه علمیه خواهران در قبال 7میلیون دانش‌آموز دختر

گزارشی از نشست مشترک مدیرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش وپرورش با مسئولان حوزه علمیه خواهران است  که در آن مدیرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش به دعوت مدیریت حوزه علمیه خواهران کشور در قم حضور یافت وضمن  بازدید از مرکزمدیریت حوزه‌های علمیه خواهران و جامعةالزهرا(س) با ظرفیت های این حوزه برای همراهی و کمک به یکدیگر جهت تحقق تعلیم و تربیت اسلامی و نیز تبلیغ آموزه های دینی در بین خانواده ها و مدارس شد.  

*خبرهایی از فعالیت های کمیته های استانی 

از بخش های جذاب شماره جدید حلقه وصل انتشار اخبار و فعالیت های کمیته های استانی دبیر خانه ستاد همکاری هاست که در این شماره خبرهایی از 22 استان به دفتر حلقه وصل ارسال شده و نشان از پویایی کمیته های استنانی ستاد همکاریها می باشد 

فصلنامه حلقه وصل ارگان ستاد همکاری های حوزه  آموزش و پرورش است که هرسه ماه یکبار به مدیر مسئولی دبیر ستاد همکاریها علیرضا حاجیان زاده و سردبیری کریم دلفانی با همکاری هیئت تحریریه منتشر می شود. 

جهت دریاف فایل نشریه اینجا را کلیک کنید  


   

سه درس مهم زندگی از پدر امت

توصیه های قرآن و اهلبیت علیهم السلام پیرامون آداب دید و بازدید ، میهمانی و صله رحم

تحقق سند تحول بنیادین در گروعمل به بیانیه گام دوم است

نشست اعضای کمیته همکاریهای استان ایلام برگزار شد

وقتی فقيهان، راويان و عالمان بزرگ گرد وجود مبارك امام هفت ساله حلقه زدند

کارگاه آموزشی روحانیون مجری طرح روشنا

بخش عمده ای از رشد علمی و معنوی همدان حاصل تلاش آیت الله طه محمدی است/ امیدواریم با حضور امام جمعه جدیدشاهد اعتلای تعلیم و تربیت اسلامی باشیم

ملكوت؛میعادگاه ملاقات شهيدان شاهد

آموزش‌وپرورش چشم امید نظام در اجرای گام دوم انقلاب است

کاردر آموزش و پرورش مجاهدت فرهنگی است

دوره توانمند سازی طلاب شاغل در آموزش و پرورش خراسان شمالی برگزار شد

مشروح گزارش چهارمین دیداروزیرآموزش و پرورش با مراجع عظام تقلید

از دانش آموزان نخبه قرآنی شهرستان اسکو تجلیل شد

هیئت های اندیشه ورز در مدارس شهر تهران مستقر می شوند

آماده کردن مردم نسبت به غیبت حضرت مهدی علیه السلام رسالت خطیر امام هادی

به کمپین "نوروز را بی تکلف برگزارکنیم" بپیوندید

تحصیل 9 هزار دانش آموز خوزستانی در مدارس امین

دولت همیشه برای نهاد روحانیت و مرجعیت احترام قائل بوده / نیازمند پشتوانه فکری حوزه های علمیه هستیم

کتب آموزشی را بادقت بررسی کنید / از امام زمان استمداد بطلبید

از اینکه وزیری معتقد و ولایی در راس آموزش و پرورش است خرسندیم