امروز : 1399/09/04
2020-11-24
شناسه خبر : 12125
تاریخ انتشار : 1399/08/24 09:09
پرورش و تربیت استعدادهای دانش آموزان رسالت اصلی معلمان است

رئیس کمیته همکاریهای استان سیستان و بلوچستان:

پرورش و تربیت استعدادهای دانش آموزان رسالت اصلی معلمان است

نماینده ولی فقیه و رئیس کمیته همکاریهای استان سیستان و بلوچستان گفت: مردمان خوب سیستان و بلوچستان و فرزندان این سامان گنج هایی پنهان هستند و پرورش و تربیت استعدادهای نهفته دانش آموزان رسالت اصلی معلمان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی در نشست مشترک با مدیرکل آموزش و پرورش و شورای اداری حوزه علمیه چابهار ضمن قدردانی از مجموعه تلاشها و اقدامات مسئولین و فرهنگیان استان در عرصه تعلیم و تربیت دانش‌آموزان این سامان، اظهار داشت: درک حقیقت و در نظر گرفتن شرایط موجود در هر مجموعه ای می‌تواند زمینه ساز نقش آفرینی افراد در جایگاه خود باشد .

رئیس کمیته همکاریهای استان توسعه هر جامعه ای را در گرو توسعه نیروی انسانی آن عنوان نمود و افزود: دستگاه تعلیم و تربیت مهمترین نهادی است که تربیت انسان‌ها را برعهده دارد و ساختن افراد موثر و کارآمد یک جامعه را رقم می‌زند.

 نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: اگر به دنبال موفقیت در امور و تحقق اهداف برنامه ها هستیم باید از سرمایه‌های فکری، اجتماعی و خرد جمعی بهره گیری و استفاده بهینه کنیم .

حجت الاسلام و المسلمین محامی با اشاره به اهمیت فوق العاده سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش و لزوم اجرایی شدن آن خاطرنشان کرد : این سند در برگیرنده همه ابعاد فعالیتی و برنامه‌ای در نظام تعلیم و تربیت می باشد و اقدامی علمی و سنجیده است که می تواند نقشه راه خوبی برای متولیان امر باشد.

وی با اشاره به نامه امام علی(ع) به امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: درسهای فراوان این نامه برای مردم می تواند راهنما و دلیلی واضح و روشن در مسیر زندگی باشد که از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای در نزد صاحبان علم و خرد و دین برخوردار است.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: یکی از عواملی که در زندگی افراد تاثیر فراوانی دارد، دقت در سرگذشت پیشینیان و نگاه به تاریخ است که در این نامه به خوبی از  آن یاد شده است.

حجت الاسلام و المسلمین محامی گفت: دانش آموزان فطرتی پاک و قلب و دلی ظریف و نرم دارند که به واسطه آموزشهای علمی، دینی و اعتقادی پرورش می‌یابند و این موضوع بسیار مهم و حیاتی است و نیازمند دقت نظر و آگاهی هر چه بیشتر می باشد.

نماینده ولی فقیه در استان تربیت دینی فرزندان ایران اسلامی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: تعلیم و تربیت قرآنی و تبیین معارف اسلامی در بین دانش‌آموزان یک ضرورت است و موجب تعیین مسیر اصلی در زندگی افراد می شود .

وی معلمان را پدران و مادران معنوی دانش آموزان دانست و اظهار کرد : رفتار عاطفی، مهربان و صمیمی معلمان با دانش آموزان در راستای تاثیرپذیری مخاطبان بسیار مهم است و در مسیر تحصیل و تهذیب آنان نقش مهمی خواهد داشت.

امام جمعه زاهدان اهتمام به تربیت جامع و کامل فرزندان را از دیگر درس‌های این نامه عنوان نمود و بیان داشت: بهره گیری از تجارب و اندیشه دیگران، تدبر در امور، تحلیل و تجزیه شنیده‌ها و گفته‌ها، تعمیق آموزش و پرورش در جان مخاطبان و بهره گیری از فرصتها در دستیابی به اهداف بسیار مهم و موثر است. 

حجت الاسلام و المسلمین محامی بر ارتقاء سطح  همکاری های بین حوزه های علمیه و آموزش و پرورش تاکید نمود و افزود: از آنجایی که رسالت این دو نهاد رسالتی مشترک است در مسیر تربیت مخاطبان می تواند موجبات موفقیت‌ها را فراهم نماید.

اپلیکیشن بشری به کمک شبکه شاد می آید

از رعایت حقوق دیگران تا مرز بین سخاوت و بخل

مسابقه بزرگ عطر سلام ویژه کودکان و نوجوانان

وزیر آموزش و پرورش در پیامی درگذشت حجت الاسلام راستگو را تسلیت گفت

دیدار مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با امام جمعه و نماینده ولی فقیه

موضوع آموزش و پرورش مربوط به همه شئون جامعه است

حجت الاسلام والمسلمین راستگو در گذشت / مرکز تربیت مربی کودکان و نوجوانان یادگار ماندگار مرحوم راستگو

تسلیت رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به دبیر ستاد همکاریها

جوابیه آموزش و پرورش به یک شیطنت در فضای مجازی

کاشان آماده اجرای طرح اَمین در همه مدارس است

اجرای طرح امین در ۴ هزار مدرسه کشور

شهرداری آموزش و پرورش را در اجرای طرح تربیتی اَمین یاری کند

اعزام سالانه ۳۰ هزار مبلّغ به مدارس کشور

گزارش طرح امین با حضور معاونت تبلیغ حوزه های علمیه کشور

طرح ها و پیشنهادات یک طلبه فعال در آموزش و پرورش برای تروج فرهنگ نماز

فعالیت ۲۲۵ مبلّغ در مدارس طرح مدارس امین تهران

معلم، نجات دهنده انسان است/ اگر قدر معلمی را ندانیم کفران نعمت کرده ایم

تربیت فرزند باید از زمان خردسالی آغاز شود

تولید محتوای دینی "زنگ آسمانی" ویژه دانش آموزان