امروز : 1399/08/07
2020-10-28
شناسه خبر : 12033
تاریخ انتشار : 1399/07/06 12:24
اگر کسی دین را جزیره‌ای ببیند از خیر دنیا و آخر بی‌نصیب است

رئیس ستاد همکاریهای استان قزوین:

اگر کسی دین را جزیره‌ای ببیند از خیر دنیا و آخر بی‌نصیب است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: جهاد و علم و دانش و مقاومت و اخلاق و بندگی همه باید درکنار یکدیگر قرار بگیرد. قرآن کسانی را که به این شاخصه‌ها نگاه جزیره‌ای دارند توبیخ کرده و می‌گوید آیا شما به برخی از مبانی قرآن ایمان آورده به برخی دیگر کفر می‌ورزید؟ نتیجه این نگاه نامناسب این است که در دنیا به خواری مبتلا می‌شوید و در قیامت عذاب الهی در انتظار شماست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با تعدادی از فرزندان شاهد در آموزش و پرورش استان قزوین گفت: مشکل اساسی ما دوری از اصول اساسی مسلمانی است، ما نباید دست از حق و مسلمانی برداریم. شهدا به ما می‌گویند از مسیر حق و ولایت و پیامبران پیروی کنید.

رئیس کیمته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش استان قزوین گفت: وظیفه و رسالت اصلاح طلبی و اصولگرایی و حمایت از جناح چپ و راست نیست، رسالتا باندبازی و دنیاطلبی و قدرت طلبی نیست بلکه اصل دین و قرآن و خواسته شهدا از ما پیروی از راه و سیره پیامبران الهی و قرآن کریم است.

وی با بیان اینکه در روز قیامت حمایت از اصولگرایی یا اصلاح طلبی و چپ و راست به درد ما نمی‌خورد، گفت: خداوند در آیه ۲۷ سوره یس می‌فرماید؛ به شهید راه حق گفته می‌شود وارد بهشت شو، اما شهید قبل از ورود به بهشت رو به قوم خود می‌کند و می‌گوید‌ای کاش قوم من می‌دانستند خداوند چگونه مرا مورد غفران و رحمت خود قرار داد و مرا جزء مُکرمین به حساب آورد.

امام جمعه قزوین گفت: امام راحل فرمودند معلمی شغل انبیاست، اما برای فرزندان شهدا این کلام امام (ره) با شدت بیشتری باید مطرح باشد، شغل انبیا تزکیه و تعلیم بود. یعنی انسان‌ها را از شرک و آلودگی فکری و هر بدی و ناپسندی پاک کرده و آن‌ها را به راه راست هدایت می‌کنند.

آیت الله عابدینی افزود: جان آدمی مثل ظرفی است که علم در آن ریخته می‌شود اگر در جان ما آلودگی باشد این علمی که وارد جان ما می‌شود فساد بپا می‌کند. امام راحل درباره بنی صدر فرمودند، او علمش از عقلش بیشتر بود، وی درباره شهید رجایی فرمودند؛ عقلش از علمش بود. یعنی امام این دوفرد را در شیوه زندگی باهم مقایسه کردند که علم بنی صدر عقلش را زایل کرد، اما عقل شهید رجایی، علم وی را مدیریت کرد.

امام جمعه قزوین افزود: اگر ما تزکیه و تعلیم را باهم سازگار کنیم؛ هرچقدر علم ما افزایش یابد عقل ما نورانی‌تر خواهد شد و مدیریت بر دانش در ما افزایش یافته و این علم تبدیل به فاجعه و افسارگسیختگی و انحراف و تکبر و فخرفروشی نخواهد شد.

وی گفت: جهاد و علم و دانش و مقاومت و اخلاق و بندگی همه باید درکنار یکدیگر قرار بگیرد. قرآن کسانی را که به این شاخصه‌ها نگاه جزیره‌ای دارند توبیخ کرده و می‌گوید آیا شما به برخی از مبانی قرآن ایمان آورده به برخی دیگر کفر می‌ورزید؟ نتیجه این نگاه نامناسب این است که در دنیا به خواری مبتلا می‌شوید و در قیامت عذاب الهی در انتظار شماست.

وی با بیان اینکه اگر کسی دین را جزیره‌ای ببیند از خیر دنیا و آخر بی‌نصیب است، اذعان کرد: گاهی عده‌ای برای حفظ منافع خودشان شعار آزادی که خلاف مسائل دینی است، سر می‌دهند، این افراد آزادی مدنظر مستکبران عالم را به نام آزادی دینی به مردم منتقل می‌کنند. حتی اگر شعار آزادی بر مبنای قرآن بدهیم باز هم قرآن کریم ما را از نگاه جزیره‌ای به دین برحذر می‌دارد.تربیت اسلامی رویکرد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است

ساماندهی۲۰ گروه تبلیغی در فضای مجازی برای تبلیغ دانش آموزی

حوزه های علمیه بازوی توانمند آموزش و پرورش در امر تربیت دانش آموزان است

تلاش کنیم دانش‌آموزان در نظام آموزشی با کرامت آموزش ببینند

پاسخگویی به ۲۰ هزار سؤال دانش‌آموزان

آموزش و پرورش باب مدرسه داری را برای حوزه علمیه باز کرده است

اعلام امادگی حوزه علمیه یزد برای توسعه چند برابری مدارس طرح امین

حضور مبلغین طرح امین در فضای مجازی پررنگ شود

امام منتظران از نگاه مادرش حضرت زهرا سلام والله علیها

نشست کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش استان برگزار شد

شماره (34) بولتن خبری ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها منتشر شد

اصلی‌ترین دغدغه حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش تربیت انسان‌های صالح است

نیازمند بضاعت علمی و فکری حوزه‌های علمیه هستیم / سند تحول بنیادین منشور اقدامات آموزش و پرورش است

دومین نشست کارگروه های تخصصی ستاد همکاریها برگزار شد+ تصاویر

برگزاری جلسه کمیته همکاری حوزه و آموزش و پرورش همدان / دایر شدن مدارس امین نوع یک از سال تحصیلی آینده

گامهای اندیشه ورزی درهمکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش

توصیه های اولیای امت برای خوب تربیت کردن

دوره توانمندسازی طلاب وظیفه و روحانیون شاغل در آموزش و پرورش لرستان

نیم نگاهی به سیره تعلیم و تربیتی آموزگار بشریت

دیدار مدیر آموزش و پرورش بارئیس جدید کمیته همکاریهای هریس