امروز : 1398/09/20
2019-12-11
شناسه خبر : 11465
تاریخ انتشار : 1398/09/02 09:59
 حضور مبلغان مهدویت در بیش از 800 مدرسه استان قم

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) موعود قم:

حضور مبلغان مهدویت در بیش از 800 مدرسه استان قم

مدیر بنیاد فرهنگی مهدی(عج) موعود قم گفت: باید پاسخگوی نسل جوان در شبهات و مسائل مهدویت باشیم؛در این مسیر تعامل حوزه و آموزش و پرورش می تواند زمینه را برای پاسخگوئی به شبهات فراهم کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الاسلام و المسلمین شهیدی در دیدار با مشاورعالی وزیر و دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش اظهار کرد: از ابتدای سال 90 مجموعه بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) موعود تشکیل شد و اصل کار با سرپرستی حاج آقا قرائتی به صورت افتخاری اداره می‌شود، اما جایگاه حقوقی دارد.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) موعود قم افزود: در هر استانی این بنیاد به صورت افتخاری با حضور جمعی از افراد دلسوز فعالیت هایی دارد و مدیر را انخاب می کنند،در این زمینه دفتر مرکزی در تهران است و مدیر عاملی آن آقای دکتر متوسل داماد آقای قرائتی است.

وی تصریح کرد: هر استان نیز تشکیلات مستقل به خود را دارد و فعالیت های خوبی در تعامل با آموزش و پروش داریم در آموزش پرورش چند بخش نامه و تفاهم نامه داشته ایم که در مسیر گسنترش معارف مهدویت در بدنه آموزش و پرورش از پیش دبستانی تا مقاطع بالاتر و خانواده فرهنگیان است.

حجت الاسلام شهیدی بیان کرد: همچنین چند تفاهم نامه با قرآن و عترت داریم و برخی از استان ها فعال است، در قم با توجه به اینکه امین جعفری مدیر کل قبلی آموزش و پرورش فعالیت خوبی داشت،کتابی برای سال دوم و سوم راهنمایی تدوین و دوره مهدویت برای مربیان پرورشی برگزار شد.

وی گفت:در سالهای قبل، فعالیت ها گسترده بود البته در زمان شیخ الاسلام مدیر کل فعلی آموزش و پرورش قم نیز تعامل در تداوم است و تاکنون 8 تفاهم نامه با قم امضا کرده ایم و بیش از 800 مدرسه در قم اعزام کارشناس و مبغ مهدویت و نشست های تخصصی داشته ایم.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) موعود قم افزود: تیم 30 نفره بانوان به مدارس اعزام می شود، در شهرستان ها نیز درخواست‌هایی داریم که در مقابله با آسیب های مهدویت و فرق انحرافی فعالیت‌هایی را انجام می دهیم، هر چند در محدوده قم فعالیت هایی داریم ولی برکاتی در استان های دیگر داشتیم و توانسته ایم در نظام و مسیر ولایت خدمت کنیم.

وی اظهار کرد: مهم ترین دغدغه‌ در مسیر خدمت، کمبود اعتبارات است به طوری که حتی هزینه های تردد و رفت آمد مبلغان به مدارس را نداریم، ضمن اینکه فاقد فضای مناسبی برای برنامه ها و فعالیت‌ها خود هستیم.

حجت الاسلام شهیدی عنوان کرد: مدارسی که در ایام تابستان تعطیل است می توانند ظرفیتی برای برگزاری دوره های آموزشی برای طلاب باشد تا در قم،مبلغ مهدویت پرورش دهیم،می‌توان از ظرفیت این مبلغان حتی در برگزاری نماز جماعت نیز استفاده کرد.

وی گفت:قم در بسیاری ازعرصه ها مظلوم واقع شده است و به همین دلیل مورد هجمه های زیاد قرار می گیرد و باید به لحاظ فرهنگی و دینی به تولید محتوای مناسب در مقابله با آسیبها و هجمه ها پرداخت.


انتهای پیام /

حضور روحانیون در مدارس کمک شایانی به کاهش آسیب های اجتماعی می کند

حضور امام جمعه اهواز در بین دانش آموزان باوی

نقطه آغاز تربیت نیروی های انقلابی و ارزشی از سازمان دانش آموزی است

65 مدرسه استان یزد تحت برنامه گفتمان های تخصصی

رشد 45 درصدی مدارس امین در شهرستان های استان تهران

چند خبر از کمیته همکاریهای استان قزوین

شماره(23) و ( 24) بولتن خبری ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها منتشر شد

ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها (23)

همه در خدمت آموزش و پرورش باشیم / دانش آموز تراز ایران اسلامی تربیت کنیم

انتظار آموزش و پرورش از حوزه علمیه مشاوره برای تعیین، تولید و نظارت بر محتواهای تولید شده است

پیش اجلاس منطقه ای نماز در شهرستان خلخال استان اردبیل

حضور اعضای قطب یک همکاریها در جامعه الزهرا قم

محورهای همکاری جامعه الزهرا با ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش بررسی شد

برنامه پنج ساله ستاد همکاریها فصل نوینی از همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش را رقم میزند

نشست مشترک مسئولین حوزه و آموزش و پرورش استان یزد

چند خبر از جنس همکاریها در آذربایجان شرقی

وظیفه حوزه و آموزش و پرورش کادرسازی تخصصی برای تعلیم و تربیت است

دومین نشست اعضای قطب یک کشوری ستاد همکاریها برگزارشد

آغاز کارگاه آموزشی همکاری های حوزه و آموزش و پرورش استان مرکزی در قم

جلسه کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش‌ و پرورش ناحیه چهار قم