امروز : 1399/03/17
2020-06-06
شناسه خبر : 11465
تاریخ انتشار : 1398/09/02 09:59
 حضور مبلغان مهدویت در بیش از 800 مدرسه استان قم

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) موعود قم:

حضور مبلغان مهدویت در بیش از 800 مدرسه استان قم

مدیر بنیاد فرهنگی مهدی(عج) موعود قم گفت: باید پاسخگوی نسل جوان در شبهات و مسائل مهدویت باشیم؛در این مسیر تعامل حوزه و آموزش و پرورش می تواند زمینه را برای پاسخگوئی به شبهات فراهم کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الاسلام و المسلمین شهیدی در دیدار با مشاورعالی وزیر و دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش اظهار کرد: از ابتدای سال 90 مجموعه بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) موعود تشکیل شد و اصل کار با سرپرستی حاج آقا قرائتی به صورت افتخاری اداره می‌شود، اما جایگاه حقوقی دارد.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) موعود قم افزود: در هر استانی این بنیاد به صورت افتخاری با حضور جمعی از افراد دلسوز فعالیت هایی دارد و مدیر را انخاب می کنند،در این زمینه دفتر مرکزی در تهران است و مدیر عاملی آن آقای دکتر متوسل داماد آقای قرائتی است.

وی تصریح کرد: هر استان نیز تشکیلات مستقل به خود را دارد و فعالیت های خوبی در تعامل با آموزش و پروش داریم در آموزش پرورش چند بخش نامه و تفاهم نامه داشته ایم که در مسیر گسنترش معارف مهدویت در بدنه آموزش و پرورش از پیش دبستانی تا مقاطع بالاتر و خانواده فرهنگیان است.

حجت الاسلام شهیدی بیان کرد: همچنین چند تفاهم نامه با قرآن و عترت داریم و برخی از استان ها فعال است، در قم با توجه به اینکه امین جعفری مدیر کل قبلی آموزش و پرورش فعالیت خوبی داشت،کتابی برای سال دوم و سوم راهنمایی تدوین و دوره مهدویت برای مربیان پرورشی برگزار شد.

وی گفت:در سالهای قبل، فعالیت ها گسترده بود البته در زمان شیخ الاسلام مدیر کل فعلی آموزش و پرورش قم نیز تعامل در تداوم است و تاکنون 8 تفاهم نامه با قم امضا کرده ایم و بیش از 800 مدرسه در قم اعزام کارشناس و مبغ مهدویت و نشست های تخصصی داشته ایم.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) موعود قم افزود: تیم 30 نفره بانوان به مدارس اعزام می شود، در شهرستان ها نیز درخواست‌هایی داریم که در مقابله با آسیب های مهدویت و فرق انحرافی فعالیت‌هایی را انجام می دهیم، هر چند در محدوده قم فعالیت هایی داریم ولی برکاتی در استان های دیگر داشتیم و توانسته ایم در نظام و مسیر ولایت خدمت کنیم.

وی اظهار کرد: مهم ترین دغدغه‌ در مسیر خدمت، کمبود اعتبارات است به طوری که حتی هزینه های تردد و رفت آمد مبلغان به مدارس را نداریم، ضمن اینکه فاقد فضای مناسبی برای برنامه ها و فعالیت‌ها خود هستیم.

حجت الاسلام شهیدی عنوان کرد: مدارسی که در ایام تابستان تعطیل است می توانند ظرفیتی برای برگزاری دوره های آموزشی برای طلاب باشد تا در قم،مبلغ مهدویت پرورش دهیم،می‌توان از ظرفیت این مبلغان حتی در برگزاری نماز جماعت نیز استفاده کرد.

وی گفت:قم در بسیاری ازعرصه ها مظلوم واقع شده است و به همین دلیل مورد هجمه های زیاد قرار می گیرد و باید به لحاظ فرهنگی و دینی به تولید محتوای مناسب در مقابله با آسیبها و هجمه ها پرداخت.


انتهای پیام /

جایگاه پیر جماران نزد خداوند و اهل بیت علیهم السلام

پویش دانش آموزی تحت عنوان "سلام بر روح الله" برگزار می شود

توسعه مدارس علوم و معارف اسلامی با عث بالندگی دینی دانش آموزان می شود

4فعالیت مدرسه علوم و معارف اسلامی صدرا با 290 دانش آموز در خراسان جنوبی

فراخوان ثبت نام چهارمین دوره «تربیت مربی نماز» اعلام شد

فعالیت بیش از ۳۰۰۰ مبلغ در ماه مبارک رمضان ۱۳۹۹

کتاب «شمیم عفاف» منتشر شد

رسالت جدید مبلغان، عرضه جلوه های زیبای همدلی و ایثارگری ایرانی به جهانیان است

اشتیاق جوانان به حضور در حوزه با مشاهده جهاد طلاب در مبارزه با کرونا

خانواده ها فرزندان خود را به طلبگی تشویق کنند

ایجاد دو رشته جدید تعلیم و تربیتی با رویکرد اسلامی در حوزه علمیه خواهران

جنب و جوش های تربیتی یک سرباز طلبه درایام کرونایی

بازدید نایب رئیس کمیته همکاریها از روند برگزاری امتحانات خرداد

توصیه های رهبر معظم انقلاب درباره مراقبت از ذخیره‌های معنوی رمضان

دو خبر از کمیته همکاریهای استان گلستان

قدس در کلام پیامبر و اهل بیت علیهم السلام

قدس، خرمشهر دیگر می‌شود

نشست کمیته همکاریهای استان بوشهر برگزار شد

انتصاب جدید در کمیته همکاریهای بوشهر

مدارس صدرا مستحکم ترین سنگر‌های فرهنگی نظام هستند