امروز : 1400/02/01
2021-04-21
شناسه خبر : 12390
تاریخ انتشار : 1399/12/26 12:48
ابتکار آموزش و پرورش برحفظ چرخه علمی کشور تصمیمی ناشی از عشق به علم بود

آیت الله حسینی بوشهری:

ابتکار آموزش و پرورش برحفظ چرخه علمی کشور تصمیمی ناشی از عشق به علم بود

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین گفت: تصمیم آموزش و پرورش بر حفظ چرخه علمی کشور در شرایط خاص کرونایی و وضعیت آماده نبودن زیر ساخت های آموزش مجازی را تصمیمی سریع ، بزرگ و ناشی از عشق به علم و آموزش بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در دیدار نایب رئیس کمیته همکاریهای استان قم ضمن تقدیر از زحمات مدیران و معلمان در شرایط ویژه کرونایی خاطر نشان کرد: ارزش علم و عالم بر کسی پوشیده نیست و علم و دانش منشأ اقتدار و افتخار است. ایشان افزودند: گرچه تحصیل علم و علم آموزی با دشواری هایی همراه است اما شناخت از پیشرفت یک کشور بر اساس علم و دانش صورت می گیرد و اینکه می بینید در جهان امروز برخی کشورها بر سایر ملل فخرفروشی می کنند بخاطر پیشرفت هایشان در علم است.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین با اشاره به عظمت انقلاب اسلامی و جایگاه انقلاب اسلامی به عنوان یک الگو در نظر دوست و دشمن اظهار داشت: مسئولیت ما در جامعه اسلامی و انقلابی مان دوچندان است. یکی اصل انتقال علم و دانش و انتقال آموزه ها و معارف دینی به نسل نوجوان و جوان است و دیگر اینکه انقلاب ما به عنوان ثمره تعالیم انبیاء الهی باید بتواند در گام دوم انقلاب نقش یک الگوی جهانی را ایفا کند و این ها رسالت ما را مضاعف می کند.

وی افزود: مدیران و متولیان آموزش و پرورش و حوزه های علمیه در سراسر کشور با رسالت های خاص خودشان یک مسیر را طی می کنند و آن هم اعتلای علمی و دینی کشور است.

آیت الله حسینی بوشهری تصمیم آموزش و پرورش بر حفظ چرخه علمی کشور در شرایط خاص کرونایی و وضعیت آماده نبودن زیر ساخت های آموزش مجازی را تصمیمی سریع ، بزرگ و ناشی از عشق به علم و آموزش دانستند و گفتند: شاید عده ای باور نمی کردند که ما بتوانیم سریع تصمیم بگیریم و نگذاریم چرخه علم بایستد ، این کار بسیار بزرگی بود.

امام جمعه قم افزود: در شرایط نبود امکانات از یک سو و تنگناهای معیشتی خانواده ها از سوی دیگر چون پای علم و عشق درمیان بود، معلمان عزیزمان با تمام وجودشان در این زمینه تلاش کردند.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به شرایط ویژه آموزش مجازی این وضعیت را تهدید و فرصتی توامان دانست و تصریح کرد: شرایط امروزجامعه ما ایجاب می کند که بیش از گذشته تلاش کنیم. ما داریم از این فضای مجازی علم را به دانش آموزان منتقل می کنیم . هم خانواده ها باید مراقب باشند و هم ما باید مراقبت کنیم که طراحی ها و برنامه ریزی هایمان تامین کننده اهداف انقلاب باشد .

آیت الله حسینی بوشهری بر تربیت نیروهای تراز انقلاب اسلامی تاکید کرد و اظهار داشت : ما می خواهیم نیروهایی را تربیت کنیم که در آینده مسئولیت های نظام اسلامی را عهده دار شوند اگر توانستیم باور و انگیزه و اعتقاد برای پذیرش مسئولیت ایجاد کنیم، آن موقع دیگر ما نیازی به نظارت نخواهیم داشت. اگر ما نیروهای خوب تربیت کنیم ، آنها عالم را محضر خدا و خداوند را ناظر می بینند.

آیت الله حسینی بوشهری آموزش و پرورش را یکی از پایگاه های مهم و کلیدی برای ساختن باور انسان ها در جامعه دانست و ابراز داشت: باورهای دینی و اعتقادی که در دوران تحصیل به دانش آموزان آموخته می شود ، کم کم رشد می کنند و وارد جامعه می شوند. بنابراین همانطور که حضرت رسول اکرم (ص) فرمودند: « انی بعثت معلما » و «إِنَّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ مَکَارِمَ الْأَخْلَاقِ»کار شما نیز همانند کار رسول خدا ( ص ) است.

هر کاری که با مشارکت مجموعه های دینی صورت پذیرد ارزشمند و تاثیرگذار است

همکاری حوزه و آموزش و پرورش از برکات انقلاب اسلامی است

برگزاری جشن تکلیف به فرهنگ عمومی تبدیل شود

بسیاری از فارغ التحصیلان ما در مدارس امین و آ.پ فعالیت دارند

٣٠ اثر نیایشی از نوشته‌های کودکان و نوجوانان در «مهرواره نیایش»، تبدیل به پادکست شد

دیدار مدیرحوزه علمیه شهرستان مبارکه با مدیر آموزش و پرورش

جزء خوانی قرآن کریم توسط دانش آموزان لرستانی از طریق شبکه شاد

بخش ویژه رمضان در شبکه شاد، با عنوان «بهارقرآن»، راه اندازی شد

اندر حکایت میهمانی متفاوت خالق و مخلوق

40 مبلغه در مدارس امین شهرستان فعال هستند

گفتمان‌سازی سند تحول بنیادین در مدارس آسیب‌شناسی شود

مدارس امین ، حضور پربار تر طلاب را می طلبد

تربیت دینی فرزندان نیازمند پالایش محیط خانه از مسائل ضدارزشی است

خانه دانش‌آموزان البرزی میزبان محفل انس با قرآن می‌شود

بركات روزه ماه رمضان/ خدا وند ميزبان روزه‌داران

مهمترین برنامه‌های آموزش و پرورش در ماه مبارک رمضان

در تربیتِ مربیان نباید به بیان جنبه‌های عملی بسنده کرد

از تجربه همکاری حوزه وآموزش و پرورش در ایران استفاده می کنیم

نقش والدین در تربیت فرزندان

خانواده باید نقطه مرکزی تمام فعالیت‌های اجتماعی باشد/ نیاز به مرکز ملی خانواده داریم که فرا قوه‌ای باشد