امروز : 1399/11/03
2021-01-22
شناسه خبر : 12232
تاریخ انتشار : 1399/10/14 07:46
بیش از شش درصد جمعیت دانش آموزی خراسان جنوبی  در مدارس معارف اسلامی تحصیل می کنند

معاون پژوهش وبرنامه ریزی ستاد همکاری ها:

بیش از شش درصد جمعیت دانش آموزی خراسان جنوبی در مدارس معارف اسلامی تحصیل می کنند

معاون پژوهش وبرنامه ریزی ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش گفت: 14 سال از تشکیل ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش گذشت و در سایه این همکاری ها، شاهد رشد و ارتقای فعالیت های فرهنگی، آموزشی و اعتقادی در مدارس کشور بودده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، علیرضا رحیمی، در نشست کمیته همکاری های استان خراسان جنوبی، تصریح کرد: در حال حاضر 50 فعالیت در ستاد همکاری ها اجرا می شود که برگزاری 8هزار گفتمان بصیرتی، اعزام 30 هزار مبلغ به مدارس کشور، و حضور 4 هزار روحانی طرح امین  دز مدارس کشورتنها گوشه  ای از دستاوردها ی این ستاد می باشد.

وی، با اشاره به جذب 2 هزار سرباز طلبه در سال جاری، عنوان کرد: روحانیون می توانند در 8 رشته مرتبط با علوم انسانی و معارف اسلامی در ماده 28 در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند.

معاون پژوهش وبرنامه ریزی ستاد همکاری های وزارت آموزش و پرورش از جذب 450 روحانی کشوردر قالب ماده 28 خبر داد و افزود:  در سال گذشته جلسات آموزش و خانواده با رویکرد عفاف و حجاب و با مشارکت طلاب حوزه های علمیه در بیش از 20 هزار مدرسه کشور برگزار شد.

وی از مشاوره اساتید حوزه های علمیه در تدوین و چاپ کتب درسی از امسال خبر داد و تشریح کرد: انعقاد تفاهم نامه 5 ساله بر مبنای اجرای برنامه ها و زیر نظام های سند تحول بنیادین بین آموزش و پرورش و حوزه های علمیه کشور زمینه  جهشی چشمگیر و تحولی عظیم در تدوین برنامه ها و فعالیت ها شد.

این مقام مسئول دروزارت آموزش و پرورش با بیان این که هیچ استانی در کشور به اندارزه خراسان جنوبی، در زمینه نهادینه کردن طرح ها و برنامه های کمیته همکاری ها فعال نبوده است، افزود: در حال حاضر 1/6 درصد جمعیت دانش آموزی استان در مدارس معارف اسلامی تحصیل می کنند که از این حیث بهارستان علم و ادب رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است.

معاون پژوهش وبرنامه ریزی ستاد همکاری های وزارت آموزش و پرورش از فعالیت 213 مدرسه معارف اسلامی در کشور خبر داد و افزود: در حال حاضر قریب 2 هزار دانش آموز خراسان جنوبی متقاضی ادامه تحصیل در مدارس معارف اسلامی هستند که به علت فراهم نبودن زیر ساخت ها فعلا این امکان وجود ندارد، از این رو توسعه این نوع مدارس باید مورد توجه کمیته همکاری ها در استان قرار گیرد.

به گفته رحیمی باید به دستگاه تعلیم و تربیت به عنوان تضمین کننده تربیت نیروی انسانی مؤمن، متعهد، ماهر، اندیشه ورز و متفکری نگاه شود که قرار است؛ تداوم بخش راه علما، شهدا و دانشمندان ایران اسلامی باشد.

در سایه تعامل و همدلی با حوزه علمیه، آموزش و پرورش به جایگاه واقعی اش می رسد

نشست کمیته همکاریهای استان کرمانشاه برگزار شد

فرهنگ پژوهش و آموزش در طول دوران تحصیل دانش آموزان نهادینه شود

جذب سرباز طلبه در آموزش و پرورش آغاز شد

آموزش و پرورش در اجرای طرح های مشترک با حوزه علمیه موفق عمل کرده است

آغاز دوره آموزشی طلاب سربازمعلم از 30 دی به صورت مجازی

سوگواری شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها درحرم امامزاده ای از جنس عباس علمدار

صیدلو: پاسخگویی مناسب لازمه ایجاد روحیه پرسشگری در دانش‌آموزان است

بیش از 5500 دانش آموز را در سطح کشور تحت پوشش داریم

آموزش و پرورش پایه و اساس فرهنگ سازی در کشور است

شاخص های بصیرت فاطمی در دفاع از ولایت مطلقه

حضور ستاد همکاریها در شبکه شاد ضروری است

برای کادرسازی انقلاب اسلامی باید از مدارس و آموزش و پرورش شروع کرد

آموزش‌وپرورش محورترویج فرهنگ عفاف و حجاب است

نشست ویدیو کنفرانس کمیته همکاریهای اصفهان برگزارشد

یزد پایگاه «مهدویت و انتظار» قرارگاه مجازی قرآن و عترت شد

چهارهزارمبلّغ طرح امین درفضای مجازی فعالیت تبلیغی خود را ادامه میدهند

اولین نشریه تخصصی معارف فاطمی منتشر شد

هفت راهبرد بصیرت افزا درقالب طرح 21 پرسش و پاسخ از بیانات ولی امر مسلمین