امروز : 1399/09/04
2020-11-24
شناسه خبر : 12126
تاریخ انتشار : 1399/08/24 09:22
تلاش برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین یک ضرورت است

نایب رئیس کمیته همکاریهای استان سیستان و بلوچستان؛

تلاش برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین یک ضرورت است

مدیر کل آموزش و پرورش و نایب رئیس کمیته همکاریهای استان سیستان و بلوچستان گفت: با تمام توان به دنبال بهره جستن از ظرفیت های پیدا و پنهان نظام تعلیم و تربیت در مسیر بهبود کیفیت و ارتقاء شاخص های آموزشی و تربیتی هستیم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حمیدرضا رخشانی در نشست هم اندیشی نماینده ولی فقیه در استان با شورای اداری حوزه علمیه چابهار، اظهار داشت : همراهی و همدلی مجموعه های مختلف بویژه مسئولین استانی و شهرستانی با برنامه‌ها و اقدامات دستگاه تعلیم و تربیت جای بسی خرسندی و قدردانی دارد و ستودنی است.

وی با تاکید بر ضرورت تلاش همگانی در راستای عملیاتی شدن و اجرایی شدن سند تحول بنیادین درکف کلاس و مدرسه، خاطرنشان کرد:  یکی از اولویت‌های مهم آموزش و پرورش استان بهره گیری از ظرفیت های پیدا و پنهان نظام تعلیم و تربیت در مسیر بهبود کیفیت و ارتقاء شاخص های آموزشی و تربیتی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: با تمام توان بدنبال تحقق عدالت آموزشی در همه ابعاد و سطوح آموزش و پرورش هستیم و در این عرصه توجه توأمان مسئولین ستادی و صف  به اهداف کیفی و کمی برنامه‌ها یک اصل مهم و نیاز مبرم دستگاه می باشد.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان ادامه داد: ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی با هدف افزایش پوشش تحصیلی، توانمندسازی نیروی انسانی کار آمد و بهره‌گیری از سرمایه های اجتماعی آموزش و پرورش در راستای اجرای هرچه بهتر و موفق تر فعالیت‌ها و برنامه‌ها از دیگر اقدامات و اولویت‌ها است .

رخشانی مسیر توسعه  هر جامعه‌ای را از آموزش و پرورش و ارتقاء جایگاه این دستگاه مهم و تاثیرگذار دانست و بیان داشت: هدف سند تحول بنیادین تربیت تمام ساحتی دانش‌آموزان در ابعاد مختلف شخصیتی می باشد.

 وی با تاکید بر لزوم درک مشترک از شرایط موجود و حرکت به سمت مطلوب، اظهار کرد: شفاف‌سازی در تصمیم‌گیری‌ها و لزوم ایجاد حساسیت و دقت نظر در فرآیند اجرایی شدن اقدامات و برنامه‌های گوناگون مورد انتظار است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با تشریح و تبیین اقدامات صورت گرفته در مسیر اجرایی شدن سند تحول بنیادین، گفت: خوشبختانه با تلاش و پیگیری همکاران عزیزمان برش استانی، منطقه‌ای و مدرسه ای این سند آماده و در حال پیاده شدن در مدارس است .

رخشانی از مهمترین دغدغه های آموزش و پرورش استان را ارتقاء نرخ نگهداشت دانش‌آموزان و کاهش آمار بازماندگان از تحصیل عنوان کرد.

اپلیکیشن بشری به کمک شبکه شاد می آید

از رعایت حقوق دیگران تا مرز بین سخاوت و بخل

مسابقه بزرگ عطر سلام ویژه کودکان و نوجوانان

وزیر آموزش و پرورش در پیامی درگذشت حجت الاسلام راستگو را تسلیت گفت

دیدار مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با امام جمعه و نماینده ولی فقیه

موضوع آموزش و پرورش مربوط به همه شئون جامعه است

حجت الاسلام والمسلمین راستگو در گذشت / مرکز تربیت مربی کودکان و نوجوانان یادگار ماندگار مرحوم راستگو

تسلیت رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به دبیر ستاد همکاریها

جوابیه آموزش و پرورش به یک شیطنت در فضای مجازی

کاشان آماده اجرای طرح اَمین در همه مدارس است

اجرای طرح امین در ۴ هزار مدرسه کشور

شهرداری آموزش و پرورش را در اجرای طرح تربیتی اَمین یاری کند

اعزام سالانه ۳۰ هزار مبلّغ به مدارس کشور

گزارش طرح امین با حضور معاونت تبلیغ حوزه های علمیه کشور

طرح ها و پیشنهادات یک طلبه فعال در آموزش و پرورش برای تروج فرهنگ نماز

فعالیت ۲۲۵ مبلّغ در مدارس طرح مدارس امین تهران

معلم، نجات دهنده انسان است/ اگر قدر معلمی را ندانیم کفران نعمت کرده ایم

تربیت فرزند باید از زمان خردسالی آغاز شود

تولید محتوای دینی "زنگ آسمانی" ویژه دانش آموزان