امروز : 1399/09/04
2020-11-24
شناسه خبر : 12122
تاریخ انتشار : 1399/08/21 15:53
نشست کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش مازندران برگزار شد

با حضور مشاور عالی وزیر و معاون تبلیغ حوزه های علمیه ؛

نشست کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش مازندران برگزار شد

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها ،نشست کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر برنامه پنج ساله برابر بندهای سند تحول بنیادین آموزش وپرورش، عصر امروز21 آبان با حضور مشاورعالی وزیر و حجت الاسلام ملا نوری معاون تبلیغ حوزه های علمیه  در سالن کنفرانس باشگاه فرهنگیان مرکز استان برگزار شد.

دبیر ستاد همکاریهای  حوزه علمیه و آموزش و پرورش در این جلسه ضمن قدردانی از نگاه مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: برنامه پنج ساله‌ای که برای تحقق این تعامل و همکاری طراحی شد و به تایید مقام عالی وزارت  و مدیر حوزه های علمیه  رسید ، برابر بندهای سند تحول انجام شد و پیوست اجرای استانی آن نیز به تایید امامان جمعه و مدیران استانی رسید.

«علیرضا حاجیان زاده» در ادامه به ضرورت عملیاتی کردن این همکاری پرداخت و افزود: در جلسه شورای آموزش و پرورش که به ریاست استاندار انجام شد مسائل کلی طرح شد و با حسن نظر استاندار مازندران و مدیرکل آموزش و پرورش، موفق شدیم مصوبه‌ای هم بگیریم اما در این جلسه باید نحوه عملیاتی و اجرایی کردن راه‌های تعامل و همکاری را بررسی کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز در این جلسه با بیان اینکه رسیدن به فهم مشترک، مبنای همکاری بین حوزه علمیه و آموزش و پرورش است، بر تعامل و همکاری ویژه این دو نهاد تاکید کرده و گفت: اجرای دقیق طرح‌های امین و روشنا و قدردانی از مجریان برتر این طرح‌ها و پرداخت حق‌القدم روحانیون و امامان جمعه مدارس بخشی از برنامه ما بود.

«علیرضا سعدی پور» به ضرورت رسیدن به فهم مشترک اشاره و خاطرنشان کرد: هم آموزش و پرورش و هم حوزه علمیه بر تربیت انسان تاکید دارند و تعامل و همکاری این دو دستگاه برای تربیت نسلی که بتوانیم فردای جامعه را با آرامش خاطر به آنان تحویل دهیم، اولویت ماست.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در ادامه به اجرای طرح‌هایی چون پرورش حکیمانه، مصباح الهدی، رسول مهربانی‌ها و طیف گسترده ای از این طرح ها اشاره کرد و گفت: بی‌نهایت از همکاری با حوزه علمیه سود می‌بریم چون استان مازندران دیار علویان است و امیدواریم برابر سند تحول که بر تعلیم و تربیت اسلامی تاکید دارد، فرزندانی در تراز کشور بزرگ ایران تحویل دهیم.

نایب رئیس کمیته همکاریهای استان  در ادامه گفت: ما برای رسیدن به اهداف خود نیاز به همکاری و تلاش همه دستگاه‌ها داریم و دست استادان ارزشمند حوزه علمیه را با مهر می‌فشاریم.

اپلیکیشن بشری به کمک شبکه شاد می آید

از رعایت حقوق دیگران تا مرز بین سخاوت و بخل

مسابقه بزرگ عطر سلام ویژه کودکان و نوجوانان

وزیر آموزش و پرورش در پیامی درگذشت حجت الاسلام راستگو را تسلیت گفت

دیدار مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با امام جمعه و نماینده ولی فقیه

موضوع آموزش و پرورش مربوط به همه شئون جامعه است

حجت الاسلام والمسلمین راستگو در گذشت / مرکز تربیت مربی کودکان و نوجوانان یادگار ماندگار مرحوم راستگو

تسلیت رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به دبیر ستاد همکاریها

جوابیه آموزش و پرورش به یک شیطنت در فضای مجازی

کاشان آماده اجرای طرح اَمین در همه مدارس است

اجرای طرح امین در ۴ هزار مدرسه کشور

شهرداری آموزش و پرورش را در اجرای طرح تربیتی اَمین یاری کند

اعزام سالانه ۳۰ هزار مبلّغ به مدارس کشور

گزارش طرح امین با حضور معاونت تبلیغ حوزه های علمیه کشور

طرح ها و پیشنهادات یک طلبه فعال در آموزش و پرورش برای تروج فرهنگ نماز

فعالیت ۲۲۵ مبلّغ در مدارس طرح مدارس امین تهران

معلم، نجات دهنده انسان است/ اگر قدر معلمی را ندانیم کفران نعمت کرده ایم

تربیت فرزند باید از زمان خردسالی آغاز شود

تولید محتوای دینی "زنگ آسمانی" ویژه دانش آموزان