Print
Zoom In
Zoom Out

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش

کارگروه های تخصصی بازوان شورای سیاستگذاری ستاد همکاریها هستند

شناسه مطلب: 12005
زمان انتشار: چهارشنبه 19 شهریور 1399 ساعت 11:19

نگاه راهبردی وزیرآموزش و پرورش ومدیرحوزه های علمیه زمینه ساز تحول درعرصه تعلیم و تربیت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستا همکاریها،دبیر ستاد همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش در نشست اعضای کار گروه های تخصصی همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش  که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد ،ضمن تقدیر از اهتمام وزیر آموزش و پرورش از برنامه های این ستاد گفت؛ اعضای کمیته های تخصصی با عنایت به برنامه های وزیر در حمایت از این ستاد نهایت همکاری های فکری و اندیشه ورزانه را برای اثر بخشی بر نامه هاداشته باشند.  

وی نگاه راهبردی وزیرآموزش و پرورش ومدیرحوزه های علمیه را زمینه ساز تحول درعرصه تعلیم و تربیت دانست و گفت؛علاوه بر نگاه کلان مسئولین دو دستگاه بدنه دو دستگاه نیز باید با هم مشارکت و همکاری داشته باشند که علاوه بر شورای عالی سیاستگذاری از معاونت ها و مراکز درخواست کردیم نمایندگان تام الاختیار و اندیشمند خود را به ما معرفی کنند تا در یک ارتباط دوسویه و موضوع بندی شده بتوانیم برنامه هایی که طراحی و تصویب شده را رصد کنیم و تدابیر لازم برای کیفیت بخشی و اجرای برنامه ها تنظیم کنیم.  

حاجیان زاده  با اشاره به تذکرات مقام معظم رهبری برای اجرا و تحقق سند تحول بنیادین گفت، یکی از اهداف این کار گروه های تخصصی ارزیابی ازبازخوردهای برنامه است، چون به تعبیر مقام معظم رهبری سند تحول خوب تنطیم شده است و در اجرا نیز باید دقیق و مفید اجرا شود. 

حاجیان زاده افزود؛ برای اجرای صحیح برنامه ها نیازمند نشست های کارشناسی و تخصصی هستیم و اعضای کار گروه های تخصصی در واقع بازوان شورای سیاستگذاری ستاد همکاریها در تصویب و اجرای دقیق سیاست ها و برنامه های کلان هستند.  

مشاور عالی وزیر در ادامه، ستاد همکاریها را فقط منحصر در دبیر خانه ستاد ندانست و گفت؛ همه ارکان کلان و کارشناسی هردو دستگاه با تشکیل کار گروه های تخصصی عضو این ستادهستند وتلاش خواهیم کردنظرات کارشناسی دقیق و منظم اعمال شود. 

حاجیان زاده با بیان گزارشی از عملکرد مثبت و قابل قبول این ستاد در چهارده سال گذشته گفت، در دوره جدید فعالیت های ستاد، تلاش کرده ایم بر اساس اسناد با لا دستی وسند تحول بنیادین آموزش و پرورش برنامه های ستاد به سوی اثر گذاری کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت پیش برود. 

وی با اشاره به تدوین برنامه پنج ساله همکاریها و گذشت یک سال از اجرای آن گفت؛ یکی از برنامه های جدی ستاد ورود به عرصه اندیشه ورزی و ژرف اندیشی است بر این اساس کمیته های تخصصی شش گانه را با حضور صاحب نظران و نمایندگان ستادی وزرات آموزش و پرورش و حوزه های علمیه برای بحث و بررسی مباحث قابل طرح و نیز نحوه اجرای برنامه پنج ساله تشکیل داده ایم که جمع حاضر نمایند گان معاونت ها و مراکز ستادی وزرات آموزش و پرورش می باشند. 

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش در ادامه اهتمام مسئولان و سیاستگزاران حوزه علمیه به این ستاد را نیز ستود و گفت؛ خوشبختانه رئیس و اعضای شورای عالی حوزه های علمیه و نیز آیت الله اعرافی نگاه راهبردی به همکاریها دارند و مدیر حوزه های علمیه همه معاونان خود را موظف کرده است در همکاری با دبیر ستاد هیچ گونه کوتاهی نداشته باشند و بر این اساس دبیر ستاد علاوه بروزارت آموزش و پرورش ،عضو شورای معاونین حوزه علمیه نیز می باشد.   

 انتهای پیام/ 

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان

لغو اجرای «سند ۲۰۳۰ » هر چند با تأخیر، ولی ارزشمند است/ فعالیت های انجمن اسلامی زیر پرچم آرمان مهدوی (عج) است.

برگزاری دومین دوره تابستانه توانمندسازی مبلغین مدارس طرح امین اصفهان

دریایی از معرفت در دو واژه کوتاه

راه رهایی از جهالت و نادانی در گفتار امام حسن (علیه السلام )

ثمرات نهال نوپای طرح امین در مدارس

رایحه خوش تربیت دینی در مدرسه شهید آیت‌ الله مدنی همدان

گزیده آثار اولین جشنواره فرهنگی هنری «علمدار» منتشر شد

مدارسی از جنس انقلاب اسلامی

خیز مدارس صدرا برای تحقق عدالت آموزشی / تربیت و کادر سازی برای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی

سخنران حرم مطهر حضرت معصومه(س)؛

چگونه فرزندان خود را تربیت دینی کنیم؟

به همت مرکز معلم مبلغ حوزه؛

ثبت نام دوره آمادگی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

یک مدیر حوزوی:

لزوم هدایت دانش‌آموزان به سمت آینده روشن

مدیر حوزه علمیه استان فارس:

تعداد مدارس طرح اَمین استان فارس به ۱۵۰۰ مدرسه می رسد

عضو کمیته همکاریهای خوزستان خبرداد:

حضور یکهزار طلبه خوزستانی در طرح تربیتی مدارس امین

برگزاری پویش مجازی سرباز حسینم ویژه کودکان و نوجوانان تا ۱۵ سال

رئیس مرکز تربیت معلّم مبلّغ خبرداد:

مرکز تربیت معلّم مبلّغ به دانشکده ارتقا می یابد

نایب رئیس کمیته همکاریهای خراسان شمالی

آموزش و پرورش از فعالیت های مشترک تمام دستگاهای فرهنگی استقبال می کند

دیدار سرپرست وزارت آموزش و پرورش با نماینده ولی فقیه در استان گلستان