امروز : 1399/05/16
2020-08-06
شناسه خبر : 11939
تاریخ انتشار : 1399/04/29 14:17
مرکز تربیت معلم مبلغ به هدف و رسالت طلاب معلم مبلغ سمت و سو می دهد

معاون فرهنگی و تربیتی حوزه علمیه خواهران :

مرکز تربیت معلم مبلغ به هدف و رسالت طلاب معلم مبلغ سمت و سو می دهد

معاون فرهنگی و تربیتی حوزه علمیه خواهران گفت: راه اندازی و تاسیس مرکز تربیت معلم مبلغ در واقع زمینه ای داد به سبک سیاق هدفمند طلاب و دانش آموختگان در این مسیر به فعالیت ها طلاب در آموزش و پرورش رسمیت می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، معصومه ظهیری در نشست آنلاین ویدئو کنفرانسی مرکز تربیت مبلغ معلم با نمایندگان استانی و رابطین در حوزه علمیه خواهران در سخنانی اظهارکرد: قرآن کریم بر اساس آیه شریفه «یزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمه» بحث تعلیم و تربیت،همچنین اهتمام به این مسئله را بسیار تاکید کرده و در همین راستا حوزه های علمیه خواهران نیز جزء اهداف اصلی و اولویت های آموزشی و مهارتی خود مسأله تعلیم و تربیت قرار داده است.

این فعال امور زنان و خانواده ادامه داد: با این تفاسیرمسیر، مسیر تهذیب، تعلیم و تعلم است. تعدادی از دانش‌آموختگان ما که بیش از 50 هزار نفر هستند بعلاوه دانش‌آموختگان جامعه الزهرا(سلام الله علیها) اگربه این آمار افزوده بشوند، ما بیش از صدهزار دانش آموخته در سراسر کشور داریم که بعضی از دانش آموختگان ما در ارگان ها و نهادها ازجمله وزارت آموزش و پرورش مشغول فعالیت هستند.

ظهیری بیان داشت: تعدادی از این دانش آموختگان بخصوص دانش‌آموختگانی که جدید به ما پیوستند نیاز به این بود که در طرح ساماندهی، ارتقا و حمایت تشکیلاتی حضور داشته باشند و بتوانیم به فعالیتهای آنان سمت و سو بدهیم لذا تاسیس مرکز تربیت معلم مبلغ زمینه ای را ایجاد کرد برای فعالیت دانش آموختگان و رسمیت دادن به این فعالیت در آموزش و پرورش که بحمدلله سال گذشته این مسیر را بخوبی طی کردیم و کانونهایی تشکیل شده از دانش آموختگان را در استان‌ها زمینه ای برای آموزش های ابتدایی و حضوربزرگواران را در آزمون فراهم کردیم و هم اکنون شاهد فعالیت 155نفر از پذیرفته شدگان سال گذشته در این مرکز مبارک هستیم.

استاد حوزه علمیه خواهران ادامه داد: برگزاری نشست های مجازی فرصتی را فراهم کرد تا علاوه بر پاسخگویی به سوالات بتوانیم به تفصیل اهداف تشکیل این مرکز را بیش از پیش منقح کنیم .

ظهیری در ادامه با بیان اینکه ما در سه زمینه می توانیم فعالیت های خود را تقویت کنیم، اظهارداشت: «تبلیغ و اطلاع رسانی به منظور مشارکت حداکثری طلاب علاقه مند به خدمت در آموزش و پرورش»، «تعامل و ارتباط مستمر با پذیرفته شدگان و بهره مندی از تجارب آنان» و «شناسایی دانش آموختگانی که زمینه جذب و حضور موفق در آزمون های آموزش و پرورش را دارند» از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی گفت: اهمیت تشکیل این نهاد که ذیل مراکز تربیت معلم آموزش و پرورش شکل گرفته دو نکته است؛ «حضور طلاب در بدنه آموزش و پرورش و رشته های مرتبط ارتقا پیدا کرده است بطوریکه در آزمون استخدامی سال گذشته تحصیلی هشت رشته تحصیلی مجوز حضور طلاب را گرفت» و « جذب طلاب و فعالیت آنان و فعالیت‌های جانبی که در این زمینه می توانند انجام دهند» شکل گرفته است.

معاون حوزه علمیه خواهران بیان کرد: ان شاءالله در فصل جدید همکاریها به دنبال برقراری یک رابطه وثیق و مستمر با رابطین در مراکز استان ها و شهرستان ها هستیم تا بتوانیم مسائل مربوط به تبلیغ، ترویج و جذب را داشته باشیم.

توسعه مدارس امین و صدرا یکی از راهکارهای توسعه کیفی آموزش و پرورش است

طی سالهای اخیر هم افزایی و تعامل خوبی را میان حوزه و آموزش و پرورش شاهد هستیم

والدین در تربیت فرزندان در داخل مدرسه هم مسؤلیت دارند

148نفر از روحانیون و معلمان عضو کمیته همکاریهای استان هستند

رئیس کمیته همکاریهای حوزه های علمیه وآموزش وپرورش کهگیلویه وبویراحمد منصوب شد

رسالت آموزش و پرورش تربیت انسان هایی انقلابی و عامل به تعالیم اسلامی است

تحقق اهداف تربیت اسلامی درسایه تعامل کمیته همکاری ها

تعامل و ارتباط دو سویه آموزش و پرورش و حوزه علمیه در سایه حفظ استقلال هر دو مجموعه است

نقش ویژه حوزه های علمیه در تحقق بنیادین بر کسی پوشیده نیست

بخشنامه جذب طلاب وظیفه برای سال تحصیلی جدید ابلاغ شد/اولویت با فعالیت پرورشی است

ظرفیت کمیته همکاریها بازوی تربیتی و پرورشی دستگاه تعلم و تربیت است

در سند تحول هفت راهکار مستقیم و 93راهکار غیر مستقیم برای همکاری حوزه و آ.پ داریم

مردم رکن اصلی جامعه در رسیدن به تمدن اسلامی هستند

هزار و دویست طلبه خواهر در مدارس استان به عنوان مبلغ و امام جماعت فعال هستند

حوزه علمیه را برای دانش آموزان معرفی کنید

هفت مهارت معلمی به صورت آموزش الکترونیکی برای مهارت آموزان ماده 28 تولید کرده ایم

طرح امین یکی از ابتکارات ارزشمند حوزه و آموزش و پرورش است/طلاب برای حضور در مدارس دوره های آموزشی ببینند.

پیش بینی امام رضاعليه السلام از شهادت فرزندش

نشست توجیهی مبلغان نسیم رحمت استان کرمان

کارگاه توجیهی مبلغان مدارس امین استان مرکزی بر گزار شد