امروز : 1399/05/16
2020-08-06
شناسه خبر : 11918
تاریخ انتشار : 1399/04/17 12:31
آموزش‌ از  طریقه شبکه شاد در ایام کرونایی اقدام ارزشمندی در راستای عدالت آموزشی است

دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر در دیدار با وزیر آموزش‌وپرورش؛

آموزش‌ از طریقه شبکه شاد در ایام کرونایی اقدام ارزشمندی در راستای عدالت آموزشی است

دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر در دیدار با وزیرآموزش‌وپرورش اظهارکرد: آموزش از طریق شبکه شاد به توزیع عادلانه آموزش‌ها میان همه اقشار جامعه منجر شده و کار بسیار ارزشمندی است.

به گزارش پایگاه  اطلاع‌رسانی ستاد همکاریها، آیت‌الله کاظم صدیقی در دیدار با وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در شرایط پیچیده سیاسی و اقتصادی دنیا، کرونا نیز به این شرایط اضافه ‌شده است، اظهار کرد: تعلیم و تربیت کار خطیری است و شما در این مسیر به همراهان سنگرنشین و فداکار نیاز دارید، اگر همه عالم را طوفان فرابگیرد اما انسان درکشتی نوح باشد نجات می‌یابد لذا امیدوارم در این طوفان مشکلات سربلند بیرون بیایید. البته براساس آیات قرآن، بعد از هر مشکلی آسانی خواهد بود.

امام‌جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: توازن عرضه و تقاضا درجهان توسط خداوند منظور شده است لذا برای هر مشکلی کلیدی نیز وجود دارد، جبهه ایمان جبهه شکوفایی است و در هیچ شرایطی نباید راکد شود.

آیت‌الله صدیقی ادامه داد: اگر انجام امور با نیت و انگیزه الهی باشد خداوند بنده‌اش را یاری می‌کند و سرانجام تلاش‌ها پیروزی خواهد بود. غربی‌ها و مادی‌گراها پشتوانه معنوی انسان‌های موحد را ندارند لذا خداوند دائماً از موحدین دعوت می‌کند تا به سویش بروند.

وی اضافه کرد: شرایط مبارزه با بیماری کرونا برای ایران مانند جبهه بود اگر جنگ هشت‌ساله نبود ما پخته و باتجربه نبودیم و نمی‌توانستیم به این کیفیت با این بیماری مبارزه کنیم لذا با استفاده از تجارب جبهه و جنگ و همدلی و همراهی همه مردم توانستیم در برابر مشکلات کرونا بایستیم. لذا در مقایسه با سایر کشورها در بحث مقابله با مشکلات ایران در جهان بی‌نظیر است.

دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر اظهارکرد: بستر توحید حضرت علی علیه‌السلام و ائمه معصومین علیهم‌السلام هستند لذا آن بزرگواران درکلامشان فرموده‌اند؛ همواره دغدغه شیعیانمان راداریم بنابراین کشوری که امام زمان (عج) را دارد قطعاً بر مشکلات چیره خواهد شد و امروز در سطح دنیا روزبه ‌روز در حال پیشرفت هستیم درحالی‌که دنیا رو به افول است.

وی بابیان اینکه در هیچ جای دنیا کادر درمانی خارج از ساعت‌های وظیفه‌اش کار نمی‌کند اما در ایران کادر درمانی مخلصانه و ایثارگرانه در خارج از ساعت‌های وظیفه خود به خدمتگزاری مراقبت و پرستاری از بیماران مشغول بودند، اظهار کرد: خداوند با کرونا کاری کرد تا همه دانش آموزان اعم از پولدار و فقیر از آموزش‌ها به یک‌ میزان برخوردار شوند و این موضوع که از طریقه شبکه شاد انجام می‌شود توزیع عادلانه آموزش‌ها و کار ارزشمندی در راستای عدالت آموزشی است.

وی اذعان کرد: قرآن و عترت دو بال ضروری برای انسان است، خداوند همواره زندگی را از سرگرمی به حقیقت سوق می‌دهد لذا خداوند عجز انسان‌های مدعی را با شیوع کرونا مشخص کرد.

آیت‌الله صدیقی تصریح کرد: جهان به سمت عدالت جهانی پیش می‌رود، بنابراین امیدوارم خداوند به شما توفیق دهد و شمارا با اولیا محشور کند و قدم‌هایتان در این راه تثبیت کند لذا از این فرصت طلایی استفاده کنید و جز علمداران امام زمان (عج ) باشید و از خداوند مدال رضایت دریافت کنید.

وی ادامه داد: پیروزی‌های آموزش‌وپرورش در مبارزه با شیوع ویروس کرونا را به‌حساب انقلاب می‌گذاریم این پیروزی‌ها نشانه اخلاص شما درکارهایتان است.

توسعه مدارس امین و صدرا یکی از راهکارهای توسعه کیفی آموزش و پرورش است

طی سالهای اخیر هم افزایی و تعامل خوبی را میان حوزه و آموزش و پرورش شاهد هستیم

والدین در تربیت فرزندان در داخل مدرسه هم مسؤلیت دارند

148نفر از روحانیون و معلمان عضو کمیته همکاریهای استان هستند

رئیس کمیته همکاریهای حوزه های علمیه وآموزش وپرورش کهگیلویه وبویراحمد منصوب شد

رسالت آموزش و پرورش تربیت انسان هایی انقلابی و عامل به تعالیم اسلامی است

تحقق اهداف تربیت اسلامی درسایه تعامل کمیته همکاری ها

تعامل و ارتباط دو سویه آموزش و پرورش و حوزه علمیه در سایه حفظ استقلال هر دو مجموعه است

نقش ویژه حوزه های علمیه در تحقق بنیادین بر کسی پوشیده نیست

بخشنامه جذب طلاب وظیفه برای سال تحصیلی جدید ابلاغ شد/اولویت با فعالیت پرورشی است

ظرفیت کمیته همکاریها بازوی تربیتی و پرورشی دستگاه تعلم و تربیت است

در سند تحول هفت راهکار مستقیم و 93راهکار غیر مستقیم برای همکاری حوزه و آ.پ داریم

مردم رکن اصلی جامعه در رسیدن به تمدن اسلامی هستند

هزار و دویست طلبه خواهر در مدارس استان به عنوان مبلغ و امام جماعت فعال هستند

حوزه علمیه را برای دانش آموزان معرفی کنید

هفت مهارت معلمی به صورت آموزش الکترونیکی برای مهارت آموزان ماده 28 تولید کرده ایم

طرح امین یکی از ابتکارات ارزشمند حوزه و آموزش و پرورش است/طلاب برای حضور در مدارس دوره های آموزشی ببینند.

پیش بینی امام رضاعليه السلام از شهادت فرزندش

نشست توجیهی مبلغان نسیم رحمت استان کرمان

کارگاه توجیهی مبلغان مدارس امین استان مرکزی بر گزار شد