امروز : 1398/12/06
2020-02-25
شناسه خبر : 11350
تاریخ انتشار : 1398/06/05 11:47
 تاسیس مدارس پیش‌حوزوی در راستای تربیت دینی برای نظام اسلامی است

رئیس کمیته همکاریهای خراسان رضوی

تاسیس مدارس پیش‌حوزوی در راستای تربیت دینی برای نظام اسلامی است

مدیر حوزه علمیه خراسان، مدارس پیش‌حوزوی را در راستای تربیت دینی برای نظام اسلامی و تربیت دینی نسل جوان و نوجوان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها به نقل از  روابط‌ عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت‌الله سیدمصباح عاملی، در دیدار جمعی از اعضای مجمع طلاب انقلابی حوزه علمیه خراسان، گفت: ورود روحانیت به مسائل جامعه از دغدغه‌های انبیا بوده و فلسفه روحانیت نيز همين است ومقام معظم رهبري بر اين نكته تاكيد دارند، زیرا قرآن کریم فلسفه وجودی پیامبران را هدایت مردم می‌داند و از اين رو طبق آیات و روایات، هدایت دینی، سیاسی و خدمت اجتماعی به مردم، از وظایف حوزویان می‌باشد.

*حضور روحانیت در جامعه موجب خیر و برکت می‌شود

عضو شوراي عالي حوزه علميه خراسان به حضور خوب روحانیت در جامعه و مساجد که موجب خیر و برکت می‌شود اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر کارهای بسیار خوبی به‌ویژه در حاشیه شهر انجام می‌شود و چند مدرسه نیز در این مناطق ایجاد شده که پایگاهی برای ارتباطات مردمی است. همچنين حوزه علمیه خراسان رتبه نخست در میان سایر دستگاه‌های مربوط به حاشیه شهر را کسب کرده است.

آیت‌الله عاملی به تأسیس معاونت تبلیغ و اهمیت تربیت طلبه در سه مرحله عمومی، تخصصی و نخبگانی اشاره و ابراز کرد: تربیت مبلغ کار بسیار مهمی است که باید مشکلات جامعه را حل کند و پیام تبلیغ، حوزه‌ها و انقلاب و اسلام ناب را به مردم برساند.

*نمی‌توان به صورت پراکنده، کاری را به ثمر رساند

مدير حوزه علميه خراسان با تأکید بر اینکه نمی‌توان به صورت پراکنده، کاری را به ثمر رساند گفت: باید در قالب مجمع‌الجزایر و همه به صورت ید واحده در نقش‌های مختلفی که بر عهده دارند کار یکسانی در عرصه ارائه معارف دینی انجام دهند.

آيت الله عاملي به تبلیغ در عرصه بین‌الملل اشاره کرد و گفت: هیئت اندیشه ‌ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان ‌فرهنگی حوزه علمیه خراسان در کنار ایجاد محتوای علمی، در حال تربیت طلبه زبان‌دان است و اتاق تبلیغ و معاونت تبلیغ این حوزه نیز در این عرصه برنامه‌ریزی کرده و فعالیت می‌کنند.

*نگذاریم صدای ضدانقلاب در جامعه شنیده شود

رئیس کمیته همکاریهای  خراسان با اشاره به نوپابودن بحث تقویت و ساماندهی مبلغان در عرصه تبلیغ گفت: حوزه علمیه باید از مبلغان انقلابی به صورت محتوایی و سازماندهی‌شده حمایت کند و نگذاریم صدای ضدانقلاب در جامعه شنیده شود؛ تمام کسانی که دردمند، انقلابی و ولایی هستند باید به صورت جماعت و گروه در عرصه‌های مختلف با یکدیگر همکاری کنند.

وی  خطاب به طلاب انقلابی، دغدغه آنان را دغدغه خود دانست و گفت: ملاک و معیار، سرخط و سند بالادستی حوزه علمیه خراسان، سخنان رهبری است و در صورتی سند بنیادین تحول اعتبار دارد که ایشان امضا کنند، زیرا عمود خیمه دین در واقع به تعبیر روایات، ولایت است.

مدير حوزه علميه خراسان با اشاره به خطبه‌ای از امیرمؤمنان (ع) در نهج‌البلاغه، گفت: حرکت سنگ آسیا جز با ولایت ولی خدا امکان ندارد، بنابراین همه جریان‌ها با معيار ولایت سنجیده می‌شوند و شاخص نظام اسلامی نیز معمار انقلاب می‌باشد؛ ملاک سنجش، ولایت عملی در صحنه انقلاب است و در واقع، انقلاب، امام و رهبری خط قرمز ما است و هر جریان ارتجاع، استکبار، التقاط و نفاق را می‌توان با این ملاک محک زد و بر اين اساس طلبه‌ای که ولایی نیست، حوزوی نیست.

آیت‌الله عاملی درباره سیاست‌های خارجی و مرعوب‌شدن در برابر قدرت‌های استکباری نیز گفت: ولی خدا ازآنان نمي هراسد و با تمام وجود، الهی است و اگر کسی مرعوب شود نوعی نفاق عملی خواهد داشت و حوزه علمیه نیز با این ملاک و شاخص اصلی حرکت تحولی و پاسخگویی را دنبال می‌کند.

*معیار فعالیت های دانش آموزی  سند بنیادین تحول

عضو شوراي عالي حوزه علميه خراسان به اعزام مبلغان در قالب امامان جماعت و امین در مدارس آموزش و پرورش نیز اشاره کرد و گفت: کمیته فعال و خوب همکاری حوزه و آموزش و پرورش در خراسان بزرگ تشکیل شده و معیار ما نیز در این عرصه سه اصل برنامه بنیادین تحول، سیاست‌ها و بیانات رهبری و پرهیز و برائت از سند 2030 و امثال آن است.

وی، مدارس پیش‌حوزوی را در راستای تربیت دینی برای نظام اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: هر سندی که از بیرون کشور باشد در صدد آسیب‌زدن به پایه‌های دین است و از این رو همکاری ما با آموزش و پرورش برای تربیت دینی نسل جوان و نوجوان است.

دوره توانمند سازی سند تحول بنیادین در تهران شهرستانهای تهران

اعلام استقلال اقتصاد اسلامی با ضرب سكه به دستور امام باقر عليه السلام

بهشت بر روزه داران ماه رجب واجب می شود

کتاب تربیتی اخلاقی پیامبر اسلام را بهتر بشناسیم

دوره آموزشی مهارتی دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان استان ایلام برگزارشد

مراسم جشن تکلیف ۱۴۰۰ دانش آموز دختر ناحیه دو شهرکرد برگزار شد

دیدار با مسئولین و بازدید از کمیته های همکاری استان مازندران

نشست توجیهی بانوان مدارس امین شهر کرمان بر گزار شد

مدارس دانش آموزی خط مقدم برنامه های تبلیغی اند

ششصد اندیشمند و صاحب نظر در تدوین سند تحول بنیادین همکاری داشته اند

همکاری با آموزش و پرورش اولویت ما است

بهره‌مندی از ظرفیت حوزه‌های علمیه در ارتقای سطح دینی و معنوی دانش آموزان

آیه های انتخاب

حضور امام جمعه کمیجان در بین دانش آموزان

دانش آموزان تبریزی، ایلامی و همدانی نمایندگان جمهوری اسلامی در مسابقات قرآن کریم الجزایر

12هزار و 400 دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی جشن تکلیف گرفتند

همایش اُنس نوجوان با پروردگار در رشت برگزار شد

آغاز گفتمان های مذهبی ویژه مدیران مدارس مشهد

تربیت نسلی در تراز گام دوم انقلاب با همکاری حوزه و آموزش و پرورش تحقق پذیر است

دوره های تربیتی طرح مبین و پرورش حس مذهبی در استان برگزار شد