امروز : 1398/06/04
2019-08-26
شناسه خبر : 11323
تاریخ انتشار : 1398/05/16 10:43
طرح امین موفق و پویا / یکهزار و 400 مدرسه تحت پوشش برنامه های ستاد همکاریها

درجلسه کمیته همکاریها ی همدان تشریح شد

طرح امین موفق و پویا / یکهزار و 400 مدرسه تحت پوشش برنامه های ستاد همکاریها

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: آموزش و پرورش از ظرفیت مهمی در امور فرهنگی برخوردار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها ، حجت الاسلام والمسلمین  شعبانی در جلسه کمیته همکاری های حوزه و آموزش و پرورش استان اظهارکرد: آموزش و پرورش در بحث تربیتی و امور فرهنگی از ظرفیت های مهمی برخوردار است.

وی با تأکید بر اهمیت ارتباط بین حوزه و آموزش و پرورش، گفت: حضور روحانیون و مبلغین دینی  در مدارس تأثیر فراوانی در تربیت معنوی دانش آموزان دارد.

*طرح امین موفق و پویا 

رئیس کمیته همکاریهای استان و امام جمعه همدان، طرح امین را از طرح های خوب در آموزش و پرورش خواند و گفت: همکاری های آموزش و پرورش و حوزه زمینه ساز اقدامات مهمی در جهت هدایت دانش آموزان است. 

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی گفت؛ دستگاه تعلیم و تربیت استان فعالیت های خوبی در این زمینه داشته  که قابل تحسین است.

در ادامه این نشست مدیر حوزه علمیه استان همدان گفت: آموزش و پرورش استان در اجرای برنامه های دینی و مذهبی در مدارس موفق عمل کرده است.

*گسترش همکاری ها تأثیر مستقیم در تربیت معنوی دانش آموزان  دارد

آیت الله موسوی اصفهانی در جلسه کمیته همکاری های حوزه و آموزش و پرورش استان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه همدان برگزار شد، با ابرازخرسندی از همکاری های خوب آموزش و پرورش با حوزه علمیه اظهار کرد: گسترش این همکاری ها تأثیر مستقیم در تربیت معنوی دانش آموزان  دارد.

وی با بیان این که طرح های بسیار خوب و اثربخشی در راستای تربیت دینی دانش آموزان در سطح مدارس استان به اجرا درذآمده است، تصریح کرد: توجه به مقوله تربیت در مدارس از اهمیت خاصی برخوردار است.

عضو مجلس خبرگان رهبری طرح امین را نمونه موفقی از برنامه های مشترک دستگاه تعلیم و تربیت و حوزه های علمیه دانست و افزود: اجرای این گونه طرح ها از جمله اهداف کمیته همکاری های حوزه و آموزش و پرورش است.

*تعمیق باورهای دینی از اولویت های اصلی دستگاه تعلیم و تربیت است

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان نیزگفت: تعمیق باورهای دینی در بین دانش آموزان از اولویت های اصلی دستگاه تعلیم و تربیت است که بر اساس ساحت اعتقادی، عبادی و اخلاقی سند تحول بنیادین دنبال می شود.

محمد پورداود اظهار کرد: مبنای کار دستگاه تعلیم و تربیت سند تحول بنیادین است که مبتنی بر آیات قرآن و سیره ائمه اطهار (علیهم السلام اجمعین) طراحی گردیده است.

  پورداود افزود: در این سند مفاهیمی ارزشمندی چون حیات طیبه، هویت ایرانی- اسلامی و مدرسه صالح نهادینه شده است.

*سه جوهره اصلی در سند تحول بنیادین 

نایب رئیس کمیته همکاریها، با اشاره به ساحت های ششگانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: در این سند ساحت‌ اعتقادی، عبادی و اخلاقی مورد تأکید قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: در این سند سه جوهره اصلی وجود دارد که تعلیم وتربیت تمام ساحتی یک از این سه جوهره به شمار می رود.

پورداود افزود: براساس سند تحول بنیادین دانش آموزان نباید تک بُعدی تربیت شوند؛ بلکه تمام ابعاد تربیت مطابق با ساحت های ششگانه باید مورد توجه قرار گیرد.

وی چرخش های تحول آفرین و استقرار 6 خرده نظام را دو جوهره دیگر سند تحول خواند و گفت: مدرسه بایستی از نهادی آموزشی به نهادی فرهنگی، اجتماعی و مولد سرمایه انسانی تبدیل شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه  با بیان این که در سال تحصیلی گذشته برای اقامه نماز در مدارس 400 روحانی سازماندهی شدند، افزود: همچنین هزار و 100 فرهنگی به عنوان امام جماعت مدارس فعالیت داشتند. 

 پورداود حضور ائمه جمعه سراسر استان در مدارس،  اجرای طرح امین، برگزاری دوره های آموزشی و طرح آموزش عملی نماز، قران و احکام برای آموزش دهندگان سوادآموزی را از دیگر برنامه های دستگاه تعلیم و تربیت استان ذکر کرد و افزود: طرح معرفت از جمله طرح های ابتکاری آموزش وپرورش استان است که به عنوان یک طرح برتر در سطح کشور معرفی شده است. 

*برگزاری دوره آموزشی شیعه شناسی

 وی تقدیر رییس جمهور از دانش آموز کبودراهنگی به عنوان چهره موفق نمازی در اجلاس سراسری نماز را از دیگر رخدادهای مهم برای استان خواند و خاطرنشان کرد: اجرای طرح صحت قرائت قرآن در دوره ابتدایی، برگزاری دوره آموزشی شیعه شناسی، برگزاری سوگواره احلی من العسل در ایام محرم، برگزاری  گفتمان های دینی در مدارس و اعزام مبلغین کشوری به بیش از 50 آموزشگاه استان را از دیگر فعالیت ها در حوزه نماز، قرآن و عترت بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به شرکت بیش از 100 هزار دانش آموز استان در مسابقات قرآن، عترت و نماز، گفت: دانش آموزان منتخب استان موفق به کسب رتبه های کشوری در دو بخش آوایی و پژوهشی مسابقات قرآنی شده اند.

جلسه کمیته همکاریهای منطقه خلجستان قم برگزار شد

راز پايداري دولت‏ها و شرط پایندگی ریاست از نگاه پیامبر و امام علی علیه السلام

تشکیل میز تحقق سند تحول بنیادین در760 منطقه از ابتدای سال تحصیلی جدید

اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه در ۴۲۸ مدرسه استان البرز

ائمه جمعه کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش را جدی بگیرند

جشنواره دانش آموزی «تمنّای وصال» در استان گیلان برگزار می شود

مدرسه جهانی اميرالمؤمنين(عليه السلام) را برای تربیت بشر جدی بگیریم

سی و یکمین شماره حلقه وصل منتشر شد

آمادگی آموزش و پرورش در استفاده از اساتید ستاد اقامه نماز

کلید واژه های تربیتی بشر از نگاه انسان کامل

همکاری 633روحانی با آموزش و پرورش خراسان جنوبی

دانش‌آموزباید عنصر مهم مدرسه در برنامه‌ریزی درسی و تربیتی باشد

طلبه عروسک گردانی که محبوب بچه ها است /ایده‌ای جالب برای آموزش دین به کودکان

فرهنگیان قمی با کاربردهای اپلیکیشن "بشری" آشنا شدند

حضور پررنگ فرهنگیان در جلسات طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی

در جامعه و محیط پیرامون خود باعث آرامش شویم

فرهنگیان ودانش آموزان بیشترین حضور را در برنامه های غدیر شناسی دارند

درنگی در دلگویه های معصومانه پیامبر و اهل بیت علیهم السلام

گناه كارترين فرد در عرفات!

رایحه خوش سند تحول بنیادین در پل لندن