امروز : 1398/11/01
2020-01-21
شناسه خبر : 11282
تاریخ انتشار : 1398/04/22 13:46
در کنار بُعد آموزشی فرزندان نباید از بُعد تربیتی آنان غافل شد

رئیس کمیته همکاریهای استان زنجان:

در کنار بُعد آموزشی فرزندان نباید از بُعد تربیتی آنان غافل شد

ستاد همکاریها/ رئیس کمیته همکاریهای استان زنجان گفت: اگر چه تمایل بیشتر خانواده ها روی بعد آموزشی فرزندان است ولی نباید از بعد مهم پرورشی غافل باشیم و ضرورت دارد اهتمام جدی در نربیت نسل قرآنی داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الاسلام والمسلمین خاتمی در دیدار مدیرکل آموزش و پرورش و عوامل اجرایی 37امین دوره مسابقات قرآن دانش آموزی کشور اظهار کرد: یکی از مهم ترین سوال های روز قیامت در مورد قرآن است و بدون عمل به قرآن، مسلمانی ما ادعایی بیش نیست.

وی افزود: دانش آموزان امانت خانواده ها در دست معلمان هستند و امید مردم در تربیت نسل آینده بعد از خانواده ها به معلمان است.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان ضمن تاکید بر ضرورت آموزش و پرورش در کنار هم تصریح کرد: اگر چه تمایل بیشتر خانواده ها روی بعد آموزشی فرزندان است ولی نباید از بعد مهم پرورشی غافل باشیم و ضرورت دارد اهتمام جدی در نربیت نسل قرآنی داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی نسل قرآنی را نسل عزیز و ارزشمندی خواند و اضافه کرد: این نسل، نسلی است که ظلم ستیزی و عدالت طلبی در آنها متجلی است و وظیفه شما در قبال این نسل سنگین می باشد.

وی با یادآوری اثرات معنوی کار قرآنی در برنامه های مختلف ابراز داشت: برنامه های جنبی این مسابقات هم باید رنگ و بوی فرهنگی و قرآنی داشته باشد و در این زمینه جهت دهی قرآنی به برنامه های گردشگری داده شود و اگر انگیزه ما قرآنی باشد قطعا کار با برکتی خواهد بود.

در ابتدای این دیدار ابراهیم رفیعی نایب رئیس کمیته همکاریها و مدیرکل آموزش و پرورش استان با تشریح اقدامات صورت گرفته در هرچه باشکوهتر شدن مسابقات قرآن، عترت و نماز کشوری در زنجان گفت: ما در آموزش و پرورش بالغ بر 20 فعالیت و اقدام قرآنی انجام می دهیم که برگزاری مسابقات قرآنی در بین دانش آموزان و اجرای طرح پیوند مدرسه و مسجد یکی از آنهاست .

وی ضمن تقدیر از همکاری های صورت گرفته از جمله استاندار زنجان در برگزاری این مسابقات افزود: با حمایت و حسن نظر مقامات عالی استان انشاا... خواهیم توانست این مسابقات را در بهترین شرایط برگزار کنیم و علاوه بر کسب منافع معنوی ، گام موثری در معرفی گنجینه های معنوی و فرهنگی استانمان برداریم.

رفیعی با اشاره به حضور دانش آموزان 31 استان کشور در زنجان تصریح کرد: در طی دو مرحله پسران و دختران از تاریخ 22 لغایت 30 تیرماه پذیرای بیش از 1200 نفر دانش آموز و سرپرست و عوامل اجرایی از سراسر کشور خواهیم بود در زمینه پژوهشی این مسابقات به رقابت باهم خواهند پرداخت.

انتهای پیام /

کلاس درس مقاومت باحضور مدیر حوزه های علمیه

برگزاری 331 جلسه شورای آموزش و پرورش با حضورائمه جمعه

کانون های پرورش فکری پرچم دار نخبه پروری باشند

شهید سلیمانی مصداق بارز بشارت دهنده ایام الله عصرما

رشد 30 درصدی فعالیت های حوزه و آموزش و پرورش در سال جاری

ارتقا اخلاقی و اعتقادی دانش آموزان با تلاش معلمان و مربیان دلسوز محقق می شود

تربیت دینی دانش آموزان مستلزم حضور روحانیت در مدرسه است

تحقق سند تحول بنیادین در گرو همکاری نهاد هایی چون حوزه علمیه است

انتظارات از آموزش و پرورش باید در حد امکانات موجود باشد

همایش تجلیل از دانش آموزان فعال در نماز جمعه

هم اندیشی مسئولین حوزه علمیه با مشاوران هدایت تحصیلی مدارس بر گزارشد

حضور روحانیون قرارگاه معراج در 700 مدرسه استان خوزستان

نشست بصیرتی دانش آموزان ارومیه با نماینده ولی فقیه

حضور مبلغان در کانون های دانش آموزی هلال احمر لرستان

پژوهش و نیروی انسانی از مهم ترین عرصه های همکاری هاست

فعالیت ۲ هزار مبلغ در بیش از ۶ هزار مدرسه طرح امین

استفاده از قابلیت های حوزه علمیه در عرصه تعلیم و تربیت یک فرصت است

۵۰۰ مدرسه آموزش و پرورش تهران تحت پوشش طرح امین است

نیازمند نظارت مستمر برمهد های کودک و محتوای آموزش آنهاهستیم

با همکاری حوزه علمیه مدارس علوم و معارف اسلامی را به پیش حوزوی تبدیل می کنیم