امروز : 1398/06/04
2019-08-26
شناسه خبر : 11282
تاریخ انتشار : 1398/04/22 13:46
در کنار بُعد آموزشی فرزندان نباید از بُعد تربیتی آنان غافل شد

رئیس کمیته همکاریهای استان زنجان:

در کنار بُعد آموزشی فرزندان نباید از بُعد تربیتی آنان غافل شد

ستاد همکاریها/ رئیس کمیته همکاریهای استان زنجان گفت: اگر چه تمایل بیشتر خانواده ها روی بعد آموزشی فرزندان است ولی نباید از بعد مهم پرورشی غافل باشیم و ضرورت دارد اهتمام جدی در نربیت نسل قرآنی داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الاسلام والمسلمین خاتمی در دیدار مدیرکل آموزش و پرورش و عوامل اجرایی 37امین دوره مسابقات قرآن دانش آموزی کشور اظهار کرد: یکی از مهم ترین سوال های روز قیامت در مورد قرآن است و بدون عمل به قرآن، مسلمانی ما ادعایی بیش نیست.

وی افزود: دانش آموزان امانت خانواده ها در دست معلمان هستند و امید مردم در تربیت نسل آینده بعد از خانواده ها به معلمان است.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان ضمن تاکید بر ضرورت آموزش و پرورش در کنار هم تصریح کرد: اگر چه تمایل بیشتر خانواده ها روی بعد آموزشی فرزندان است ولی نباید از بعد مهم پرورشی غافل باشیم و ضرورت دارد اهتمام جدی در نربیت نسل قرآنی داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی نسل قرآنی را نسل عزیز و ارزشمندی خواند و اضافه کرد: این نسل، نسلی است که ظلم ستیزی و عدالت طلبی در آنها متجلی است و وظیفه شما در قبال این نسل سنگین می باشد.

وی با یادآوری اثرات معنوی کار قرآنی در برنامه های مختلف ابراز داشت: برنامه های جنبی این مسابقات هم باید رنگ و بوی فرهنگی و قرآنی داشته باشد و در این زمینه جهت دهی قرآنی به برنامه های گردشگری داده شود و اگر انگیزه ما قرآنی باشد قطعا کار با برکتی خواهد بود.

در ابتدای این دیدار ابراهیم رفیعی نایب رئیس کمیته همکاریها و مدیرکل آموزش و پرورش استان با تشریح اقدامات صورت گرفته در هرچه باشکوهتر شدن مسابقات قرآن، عترت و نماز کشوری در زنجان گفت: ما در آموزش و پرورش بالغ بر 20 فعالیت و اقدام قرآنی انجام می دهیم که برگزاری مسابقات قرآنی در بین دانش آموزان و اجرای طرح پیوند مدرسه و مسجد یکی از آنهاست .

وی ضمن تقدیر از همکاری های صورت گرفته از جمله استاندار زنجان در برگزاری این مسابقات افزود: با حمایت و حسن نظر مقامات عالی استان انشاا... خواهیم توانست این مسابقات را در بهترین شرایط برگزار کنیم و علاوه بر کسب منافع معنوی ، گام موثری در معرفی گنجینه های معنوی و فرهنگی استانمان برداریم.

رفیعی با اشاره به حضور دانش آموزان 31 استان کشور در زنجان تصریح کرد: در طی دو مرحله پسران و دختران از تاریخ 22 لغایت 30 تیرماه پذیرای بیش از 1200 نفر دانش آموز و سرپرست و عوامل اجرایی از سراسر کشور خواهیم بود در زمینه پژوهشی این مسابقات به رقابت باهم خواهند پرداخت.

انتهای پیام /

جلسه کمیته همکاریهای منطقه خلجستان قم برگزار شد

راز پايداري دولت‏ها و شرط پایندگی ریاست از نگاه پیامبر و امام علی علیه السلام

تشکیل میز تحقق سند تحول بنیادین در760 منطقه از ابتدای سال تحصیلی جدید

اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه در ۴۲۸ مدرسه استان البرز

ائمه جمعه کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش را جدی بگیرند

جشنواره دانش آموزی «تمنّای وصال» در استان گیلان برگزار می شود

مدرسه جهانی اميرالمؤمنين(عليه السلام) را برای تربیت بشر جدی بگیریم

سی و یکمین شماره حلقه وصل منتشر شد

آمادگی آموزش و پرورش در استفاده از اساتید ستاد اقامه نماز

کلید واژه های تربیتی بشر از نگاه انسان کامل

همکاری 633روحانی با آموزش و پرورش خراسان جنوبی

دانش‌آموزباید عنصر مهم مدرسه در برنامه‌ریزی درسی و تربیتی باشد

طلبه عروسک گردانی که محبوب بچه ها است /ایده‌ای جالب برای آموزش دین به کودکان

فرهنگیان قمی با کاربردهای اپلیکیشن "بشری" آشنا شدند

حضور پررنگ فرهنگیان در جلسات طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی

در جامعه و محیط پیرامون خود باعث آرامش شویم

فرهنگیان ودانش آموزان بیشترین حضور را در برنامه های غدیر شناسی دارند

درنگی در دلگویه های معصومانه پیامبر و اهل بیت علیهم السلام

گناه كارترين فرد در عرفات!

رایحه خوش سند تحول بنیادین در پل لندن