امروز : 1398/04/31
2019-07-22
شناسه خبر : 11275
تاریخ انتشار : 1398/04/19 10:36
روحانیت برای گرفتن بازخورد خوب در جامعه باید در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کند

نایب رئیس کمیته همکاریهای مازندران :

روحانیت برای گرفتن بازخورد خوب در جامعه باید در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کند

ستاد همکاریها/ نایب رئیس کمیته همکارهای و مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران گفت: حوزه های علمیه برای گرفتن بازخورد خوب روحانیون خود در جامعه باید در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، عسکری نیکزاد در نشست کمیته همکاریهای استان مازنداران ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت و فرارسیدن روز ولادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) و ولادت علی بن موسی الرضا، افزود: دغدغه اصلی خانواده ها و والدین تربیت است و همه کارشناسان و حتی والدین به این نتیجه رسیدند که اگر قرار است فرزندانشان در سلامت روحی و اخلاقی باشند، باید تربیت دینی را به خوبی بیاموزند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در بحث تربیت دینی برنامه های مفصلی برگزار می کند، اظهارکرد: گزارش ها و آمارهایی که به رسانه ها و مقام های مجاز ارائه می کنیم به خوبی نشان می دهد که چقدر در این بخش توانستیم فعال و اثرگذار باشیم ولی بنده معتقدم این کافی نیست و باید تلاشمان را در این بخش بیشتر کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران به برگزاری برنامه های تربیتی گوناگون توسط حوزه های علمیه در سطح کشور اشاره کرد و گفت: با وجود فعالیت گسترده حوزه های علمیه در همه نقاط کشور، معتقدم اگر این فعالیت ها در آموزش و پرورش نهادینه و سرمایه گذاری شود بدون تردید بازخورد خوبی را در جامعه شاهد خواهیم بود.

وی افزود: لذا باید این ارتباط بین آموزش و پرورش و حوزه های علمیه با محوریت ستاد همکاریها رنگ و بوی جدّی تری بخ خود بگیرد تا روحانیون از طریق ارتباط با دانش آموزان در مدارس بتوانند بازخورد و نتیجه کار خورد را دریافت کنند.

نیکزاد ادامه داد: لازم و واجب است هم تعالیم دینی، تربیتی و مذهبی را تکمیل کنیم و هم اینکه این تعالیم را در سطح جامعه ترویج و گسترش دهیم و مهمتر از همه بازخورد کار خود را از جامعه بگیریم و مورد ارزیابی قرار دهیم.

این مسئول استانی به ارتباط و همکاری بسیار خوب بین آموزش وپرورش مازندران و حوزه های علمیه استان اشاره کرد و گفت: از همه دستگاه ها و نهادها بخصوص حوزه علمیه نهایت تشکر و قدردانی را دارم چون آموزش و پرورش قطعا نمی تواند به تنهایی در مسائل تربیتی و فرهنگی موفق و اثرگذار باشد لذا حوزه علمیه نقش به سزایی در تربیت و شخصیت دانش آموزان دارد.

نایب رئیس کمیته همکاریهای استان مازندران تصریح کرد: اگر مبلغان ما ساعت ها فعالیت کنند چون ابزاری برای اندازه گیری تاثیرگذاری ندارند، نمی توانند میزان اثرگذاری و بازخورد فعالیت خود را در دانش آموزان را درک کنند به همین جهت مبلغان باید در مدارس حضور یابند و از نزدیک با دانش آموزان ارتباط تنگاتنگ برقرار کنند.

وی با بیان اینکه در سند تحول بنیادین، بخش اعظمی از فعالیتهای تربیتی و دینی آموزش و پرورش با همکاری حوزه علمیه دیده شده، خاطرنشان کرد: بدون همکاری و کمک حوزه علمیه قطعا دستگاه تعلیم و تربیت دچار مشکل می شود. برنامه های بلند مدت آموزش و پرورش و رسیدن به حیات طیبه در صورت تعامل و ارتباط نزدیک برنامه ای این دو دستگاه است.

عسکری نیکزاد با اشاره به ۵ مدرسه علوم معارف اسلامی در سطح استان، بیان کرد: ما توسعه مدارس علوم معارف اسلامی را به جدیت دنبال می کنیم و انتظار ما این است که بیش از پنج مدرسه در سطح استان داشته باشیم و سعی خواهیم کرد تا جامعه هدفمان را گسترش دهیم تا دانش آموزان بیشتری جذب کنیم .

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه استقرار روحانیون در مدارس موجب امنیت روانی، مذهبی و دینی می شود، افزود: امیدواریم روحانیون و مبلغان مدارس، علاوه بر علوم دینی و اسلامی، اطلاعات عمومی خود را ارتقا دهند تا قادر باشند در مسائل مختلف اظهار نظر کنند.

وی با اشاره به لزوم برگزاری نشست های تخصصی و آزاد اندیشی بین روحانیون و دانش آموزان، تصریح کرد: تمامی برنامه های ورزشی، فرهنگی، تربیتی، آموزشی و ....با پیوست فرهنگی و اهداف از پیش تعیین شده در مکان های خاص برگزار می شود.


 وی با بیان اینکه در سال جاری بیش از ۳۰۰ هزار دانش آموز استان در مسابقات فرهنگی و قرآنی شرکت کردند، یادآور شد: ۶۰۰ فرهنگی در سطح استان مازندران در مسابقات قرآنی شرکت کردند و همچنین در ۴۰۰۰ هزار مدرسه استان، نماز جماعت برگزار می شود.

نیکزاد با اشاره به اینکه در هزار مدرسه مازندران روحانیون به عنوان امام جماعت مشغول به فعالیت هستند، گفت: نگرانی ما و همه دستگاه ها، تربیت دانش آموزان است و امیدواریم تا دانش آموزان با آموختن مسائل دینی و قرآنی هویت محلی، ملی و دینی خودشان را به درستی پیدا کنند.

انتها پیام /

نشست مشترک ستاد اقامه نماز و کمیته همکاریهای همدان

بازدید دبیر کمیته همکاریهای استان ایلام از حوزه علمیه صاحب الزمان(عج)

فلسفه نماز جمعه را برای دانش آموزان تبیین کنید

تقدیر سرپرست وزارت آموزش و پرورش از اقامه نماز بر پل لندن

مردم به آموزش و پرورش اعتماد دارند

سعادت دانش آموز مسلمان در گرو عمل به آموزه های قرآنی است

آغاز دورجدید پذیرش سرباز طلبه درآموزش و پرورش

فلسفه تربیتی سند تحول بینادین، اسلامی و قرآنی است

فعالیت ها و خاطرات جذاب یک طلبه وظیفه در بین دانش آموزان

مردم ایران مردمی ریشه دار هستند/هر هفته میهمان یکی از مدارس برای اقامه نماز هستم

نخستین همایش ملی تحول در تربیت با رویکرد نهادینه سازی ارزش ها برگزار می شود

امام هشتم حافظ اقتصاد ادیان ابراهیمی

صحن تو پردیس زمین و زمان

در همکاری حوزه با آموزش و پرورش نیازمند طلاب علمی و خلاق هستیم

در کنار بُعد آموزشی فرزندان نباید از بُعد تربیتی آنان غافل شد

نشست کمیته همکاریهای استان زنجان برگزار شد

تصاویر / دیدار رؤسای دانشگاه های فرهنگیان کشور با آیات عظام مکارم شیرازی علوی گرگانی و مدیر حوزه های علمیه

دانشگاه فرهنگیان یکی از دو قطب مهم تولید علم و نوآوری و خلاقیت در بدنه آموزش و پرورش است.

مهر ماه امسال تعداد دانشجو معلمان و مهارت آموزان دانشگاه فرهنگیان از مرز یکصد هزار دانشجو خواهد گذشت

مراقبت از هوای نفس شرط اساسی معلمانی است که رسالت انبیاء را برعهده دارند