امروز : 1398/08/28
2019-11-19
شناسه خبر : 11266
تاریخ انتشار : 1398/04/16 10:12
اهداف بیانیه گام دوم انقلاب با نگاه تعلیم و تربیتی محقق می شود

رئیس کمیته همکاریهای گنبد کاووس:

اهداف بیانیه گام دوم انقلاب با نگاه تعلیم و تربیتی محقق می شود

ستاد همکاریها/ جلسه هم اندیشی تبیین راهکار های عملیاتی گام دوم انقلاب در گنبدکاووس با حضور شماری از فرهیختگان این شهرستان برگزارو در آن مطرح شد که اهداف بیانیه گام دوم انقلاب با نگاه تعلیم و تربیتی محقق می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الاسلام محمود ترابی در نشست بررسی راهکارهای عملیاتی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی مدیریت آموزش و پرورش گنبدکاووس و با حضور شماری از فرهیختگان این شهرستان برگزار شد، بیان کرد: محور اصلی بیانیه گام دوم انقلاب توجه به جوانان و افزایش نشاط با رویکرد معنویت در جامعه است به این معنا که به بهانه معنویت و دین، شادی را در میان جوانان کم رنگ نشود.

امام جمعه گنبدکاووس یکی از عوامل انسجام جامعه را برگزاری گفتمان‌های مختلف دانست و افزود: بر اساس این بیانیه باید با برپایی گفتمان، موفقیت‌های رویکردی و عملکردی چهل ساله انقلاب اسلامی برای جوانان تبیین شود.

همچنین ابراهیم حاجیلری معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش گلستان نیز در این نشست بیان کرد: ارتقای وضعیت مملکت در همه حوزه‌ها با رویکرد علمی و پشتوانه جوانان اولویت اصلی این بیانیه است.

حاجیلری ادامه داد: اقدامات لازم برای توسعه و پیشرفت کشور در چهل سال گذشته انجام شده و در گام دوم انقلاب باید با نگاه بلند، تأثیرگذار و عمیق با محور قرار دادن جوانان بر خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها تاکید شود تا کشور بیش از پیش در مسیر تعالی قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه گام دوم انقلاب با نگاه تعلیم و تربیتی محقق می‌شود ادامه داد: نظام تعلیم و تربیت، پشتوانه سازی و تربیت نسل پویا، کارآمد و قوی را با تکیه بر تقویت خودباوری، امید، اعتماد به نفس، شادی، معنویت و اخلاق برعهده دارد.

وی تاکید کرد: معلم مهمترین عاملی است که می‌تواند به ایجاد تحول در جامعه و تربیت نسل جدید کمک کند بر این اساس باید ایجاد انگیزه برای این قشر، ارتقای شاخص‌های حرفه‌ای و شایستگی‌های آنان و توجه و احترام به منزلتشان مورد توجه جدی قرار گیرد.

در ادامه نیز کمال الدین نظرنژاد مدیر آموزش و پرورش گنبد کاووس نیز در این نشست گفت: رهبر معظم انقلاب ۲۴ بهمن سال گذشته در بیانیه‌ای خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران، برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان‌های انقلاب اسلامی را در هفت فصل تبیین کردند.

نظرنژاد افزود: هدف از برگزاری نشست امروز تعیین وظایف و رویکردهای دستگاه‌های اجرایی شهرستان در مسیر تحقق گام دوم انقلاب است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش گنبدکاووس با داشتن ۷۵ هزار دانش آموز و بیش از ۹ هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته در کنار دانشگاه‌ها و سایر دستگاه‌های مرتبط با جوانان تلاش دارد برای تحقق منویات رهبری در تبیین گام دوم انقلاب برنامه ریزی مناسبت را داشته باشد.

وی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان نقشه راه در تمام مدارس، برگزاری رقابت‌های تولید محتوا و فراخوان مقاله پیرامون هر یک از هفت فصل بیانیه، انتشار پوستر و تشکیل کرسی‌های آزاد اندیشی با موضوع بیانیه را از جمله برنامه‌های آموزش و پرورش شهرستان عنوان کرد.

انتهای پیام /شبکه عظیم ستاد همکاریها نیازمند یک رسانه پویا و پر خبراست

از رابطان برتر کمیته های استانی ستاد همکاریها تقدیر شد

ارتباط حوزه و آموزش و پرورش می تواند آسیب های اجتماعی را کاهش دهد

فعالیت های رابطین کمیته های استانی یک کار جهادی است

سومین نشست رابطین کمیته همکاری های حوزه و آموزش و پرورش برگزار شد

سومین نشست رابطین کمیته همکاری های حوزه و آموزش و پرورش آغاز شد

بیانیه گام دوم انقلاب محور فعالیت کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش باشد

واکنش حضرت موسی علیه السلام به درجات بلند رسول اکرم(ص) و امت او

نقش تعلیم‌ و تربیت و آموزش و پرورش بسیار مهم و حساس است

عیادت وزیر آموزش و پرورش از آیت الله حسینی بوشهری

برنامه پنج ساله برای فعالیت های آموزش و پرورشی حوزه تدوین شده است

راهنمای عمل حوزه در همکاری با آموزش و پروش، سند تحول است

از حضور وزیر در گلستان تا بر گزاری گفتمانهای دینی در مدارس

دانش آموزان روحیه استکبار ستیزی را حفظ کنند

کشور به معنای حقیقی کلمه به نسل جوانان متدین احتیاج دارد/ فقط به داخل دل ببندید.

عظمت میهن اسلامی در سایه تربیت صحیح دانش آموزان به دست می آید

کتابهایی که آیت الله امینی برای تعلیم و تربیت نگاشت

تربیت نیروهای در تراز انقلاب رسالت اصلی آموزش و پرورش

سبک زندگی اسلامی در مدارس ترویج شود

برگزاری سه هزار گفتمان دینی در ۵۰۰ مدرسه کردستان با حضور روحانیون