امروز : 1398/04/31
2019-07-22
شناسه خبر : 11266
تاریخ انتشار : 1398/04/16 10:12
اهداف بیانیه گام دوم انقلاب با نگاه تعلیم و تربیتی محقق می شود

رئیس کمیته همکاریهای گنبد کاووس:

اهداف بیانیه گام دوم انقلاب با نگاه تعلیم و تربیتی محقق می شود

ستاد همکاریها/ جلسه هم اندیشی تبیین راهکار های عملیاتی گام دوم انقلاب در گنبدکاووس با حضور شماری از فرهیختگان این شهرستان برگزارو در آن مطرح شد که اهداف بیانیه گام دوم انقلاب با نگاه تعلیم و تربیتی محقق می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الاسلام محمود ترابی در نشست بررسی راهکارهای عملیاتی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی مدیریت آموزش و پرورش گنبدکاووس و با حضور شماری از فرهیختگان این شهرستان برگزار شد، بیان کرد: محور اصلی بیانیه گام دوم انقلاب توجه به جوانان و افزایش نشاط با رویکرد معنویت در جامعه است به این معنا که به بهانه معنویت و دین، شادی را در میان جوانان کم رنگ نشود.

امام جمعه گنبدکاووس یکی از عوامل انسجام جامعه را برگزاری گفتمان‌های مختلف دانست و افزود: بر اساس این بیانیه باید با برپایی گفتمان، موفقیت‌های رویکردی و عملکردی چهل ساله انقلاب اسلامی برای جوانان تبیین شود.

همچنین ابراهیم حاجیلری معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش گلستان نیز در این نشست بیان کرد: ارتقای وضعیت مملکت در همه حوزه‌ها با رویکرد علمی و پشتوانه جوانان اولویت اصلی این بیانیه است.

حاجیلری ادامه داد: اقدامات لازم برای توسعه و پیشرفت کشور در چهل سال گذشته انجام شده و در گام دوم انقلاب باید با نگاه بلند، تأثیرگذار و عمیق با محور قرار دادن جوانان بر خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها تاکید شود تا کشور بیش از پیش در مسیر تعالی قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه گام دوم انقلاب با نگاه تعلیم و تربیتی محقق می‌شود ادامه داد: نظام تعلیم و تربیت، پشتوانه سازی و تربیت نسل پویا، کارآمد و قوی را با تکیه بر تقویت خودباوری، امید، اعتماد به نفس، شادی، معنویت و اخلاق برعهده دارد.

وی تاکید کرد: معلم مهمترین عاملی است که می‌تواند به ایجاد تحول در جامعه و تربیت نسل جدید کمک کند بر این اساس باید ایجاد انگیزه برای این قشر، ارتقای شاخص‌های حرفه‌ای و شایستگی‌های آنان و توجه و احترام به منزلتشان مورد توجه جدی قرار گیرد.

در ادامه نیز کمال الدین نظرنژاد مدیر آموزش و پرورش گنبد کاووس نیز در این نشست گفت: رهبر معظم انقلاب ۲۴ بهمن سال گذشته در بیانیه‌ای خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران، برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان‌های انقلاب اسلامی را در هفت فصل تبیین کردند.

نظرنژاد افزود: هدف از برگزاری نشست امروز تعیین وظایف و رویکردهای دستگاه‌های اجرایی شهرستان در مسیر تحقق گام دوم انقلاب است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش گنبدکاووس با داشتن ۷۵ هزار دانش آموز و بیش از ۹ هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته در کنار دانشگاه‌ها و سایر دستگاه‌های مرتبط با جوانان تلاش دارد برای تحقق منویات رهبری در تبیین گام دوم انقلاب برنامه ریزی مناسبت را داشته باشد.

وی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان نقشه راه در تمام مدارس، برگزاری رقابت‌های تولید محتوا و فراخوان مقاله پیرامون هر یک از هفت فصل بیانیه، انتشار پوستر و تشکیل کرسی‌های آزاد اندیشی با موضوع بیانیه را از جمله برنامه‌های آموزش و پرورش شهرستان عنوان کرد.

انتهای پیام /نشست مشترک ستاد اقامه نماز و کمیته همکاریهای همدان

بازدید دبیر کمیته همکاریهای استان ایلام از حوزه علمیه صاحب الزمان(عج)

فلسفه نماز جمعه را برای دانش آموزان تبیین کنید

تقدیر سرپرست وزارت آموزش و پرورش از اقامه نماز بر پل لندن

مردم به آموزش و پرورش اعتماد دارند

سعادت دانش آموز مسلمان در گرو عمل به آموزه های قرآنی است

آغاز دورجدید پذیرش سرباز طلبه درآموزش و پرورش

فلسفه تربیتی سند تحول بینادین، اسلامی و قرآنی است

فعالیت ها و خاطرات جذاب یک طلبه وظیفه در بین دانش آموزان

مردم ایران مردمی ریشه دار هستند/هر هفته میهمان یکی از مدارس برای اقامه نماز هستم

نخستین همایش ملی تحول در تربیت با رویکرد نهادینه سازی ارزش ها برگزار می شود

امام هشتم حافظ اقتصاد ادیان ابراهیمی

صحن تو پردیس زمین و زمان

در همکاری حوزه با آموزش و پرورش نیازمند طلاب علمی و خلاق هستیم

در کنار بُعد آموزشی فرزندان نباید از بُعد تربیتی آنان غافل شد

نشست کمیته همکاریهای استان زنجان برگزار شد

تصاویر / دیدار رؤسای دانشگاه های فرهنگیان کشور با آیات عظام مکارم شیرازی علوی گرگانی و مدیر حوزه های علمیه

دانشگاه فرهنگیان یکی از دو قطب مهم تولید علم و نوآوری و خلاقیت در بدنه آموزش و پرورش است.

مهر ماه امسال تعداد دانشجو معلمان و مهارت آموزان دانشگاه فرهنگیان از مرز یکصد هزار دانشجو خواهد گذشت

مراقبت از هوای نفس شرط اساسی معلمانی است که رسالت انبیاء را برعهده دارند