امروز : 1398/04/31
2019-07-22
شناسه خبر : 11253
تاریخ انتشار : 1398/04/05 11:53
الگوی دانش آموزان باید شهدا باشد

یک نماینده مجلس ؛

الگوی دانش آموزان باید شهدا باشد

ستاد همکاریها / نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه های درسی و سیره عملی ما باید به این سمت پیش برود که شهدا الگوی دانش آموزان قرار بگیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الاسلام عبدالحمید خدری در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 16 شهید دانش آموز و 5 شهید فرهنگی شهرستان اظهارکرد: سیاست‌گذاری‌ها در مدارس باید به سمتی پیش برود که دانش آموزان ما، شهدا و راه آن‌ها را سرلوحه و الگوی خود قرار دهند.

وی افزود: با توجه به هجمه‌ها و تبلیغات منفی و آسیب‌هایی که امروزه دانش آموزان را تهدید می‌کند، آشنا کردن آن‌ها با خط و مشی شهدا موجب واکسینه شدن در برابر این تهدیدها و جلوگیری از انحرافشان خواهد شد.

خدری همچنین بر اهمیت ارتقای سطح علمی دانش آموزان و افزایش قبولی در آزمون ورودی دانشگاه‌های کشور تاکید کرد و عنوان داشت: پیگیری‌های لازم برای حضور اساتید مجرب کنکور کشور در دیلم انجام شود تا زمینه برای رشد نتایج و قبولی‌ دانش آموزان در رشته‌های مورد نیاز شهر بیش از پیش فراهم گردد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم با اشاره به شرایط آب و هوایی شهرستان‌های دیلم و گناوه اظهار داشت: به دلیل گرمای طاقت فرسای این شهرها در بیشتر ماه‌های سال و برای آسایش و راحتی دانش آموزان، مجهز نمودن همه‌ی کلاس‌های درس به سیستم‌های سرد کننده مناسب امری ضروری است.

وی همچنین افزود: با توجه به پیشرفت علوم و شیوه‌های نوین تدریس، لازم است شرایط مناسب برای پیاده کردن این شیوه‌ها توسط معلمان توانمند فراهم شود و از جمله مهمترین امکانات لازم برای این مهم، وجود سیستم‌های هوشمند در مدارس است.

خدری تصریح کرد: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده، استان بوشهر به زودی میزبان رییس سازمان نوسازی مدارس کشور خواهد بود که در این سفر تلاش خواهد شد امکانات مورد نیاز در خصوص تخصیص سیستم‌های هوشمند به مدارس و مجهز نمودن کلاس‌های درس به سایر امکانات صورت گیرد.

همچنین در ابتدای این نشست سرپرست اداره کل آموزش و پرورش نیز در این نشست با تاکید بر زنده نگه داشتن یاد شهدا و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و جهاد علمی در مدارس اظهار داشت: وجود 3 هزار و 600 شهید دانش آموز بیانگر نقش دانش آموزان و آموزش و پرورش در رشد و دوام اتقلاب است.

غلامحسین حسینی همچنین تصریح کرد: امسال سهم شهرستان دیلم در تخصیص بودجه دستگاه‌های اجرایی شهرستان نسبت به سال گذشته 25 درصد رشد داشته است که از توجه ویژه فرماندار محترم به آموزش و پرورش تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی همچنین با تاکید بر تجهیز کلاس‌های درس در حد وسع و توان مجموعه گفت: مدارس استان حتما باید نسبت به سرویس و نگهداری تجهیزات مختلف از جمله سیستم هوشمند، کولر و ... اهتمام ویژه ورزند.

انتهای پیام /

نشست مشترک ستاد اقامه نماز و کمیته همکاریهای همدان

بازدید دبیر کمیته همکاریهای استان ایلام از حوزه علمیه صاحب الزمان(عج)

فلسفه نماز جمعه را برای دانش آموزان تبیین کنید

تقدیر سرپرست وزارت آموزش و پرورش از اقامه نماز بر پل لندن

مردم به آموزش و پرورش اعتماد دارند

سعادت دانش آموز مسلمان در گرو عمل به آموزه های قرآنی است

آغاز دورجدید پذیرش سرباز طلبه درآموزش و پرورش

فلسفه تربیتی سند تحول بینادین، اسلامی و قرآنی است

فعالیت ها و خاطرات جذاب یک طلبه وظیفه در بین دانش آموزان

مردم ایران مردمی ریشه دار هستند/هر هفته میهمان یکی از مدارس برای اقامه نماز هستم

نخستین همایش ملی تحول در تربیت با رویکرد نهادینه سازی ارزش ها برگزار می شود

امام هشتم حافظ اقتصاد ادیان ابراهیمی

صحن تو پردیس زمین و زمان

در همکاری حوزه با آموزش و پرورش نیازمند طلاب علمی و خلاق هستیم

در کنار بُعد آموزشی فرزندان نباید از بُعد تربیتی آنان غافل شد

نشست کمیته همکاریهای استان زنجان برگزار شد

تصاویر / دیدار رؤسای دانشگاه های فرهنگیان کشور با آیات عظام مکارم شیرازی علوی گرگانی و مدیر حوزه های علمیه

دانشگاه فرهنگیان یکی از دو قطب مهم تولید علم و نوآوری و خلاقیت در بدنه آموزش و پرورش است.

مهر ماه امسال تعداد دانشجو معلمان و مهارت آموزان دانشگاه فرهنگیان از مرز یکصد هزار دانشجو خواهد گذشت

مراقبت از هوای نفس شرط اساسی معلمانی است که رسالت انبیاء را برعهده دارند