امروز : 1398/06/28
2019-09-19
شناسه خبر : 11222
تاریخ انتشار : 1398/03/18 16:11
از برگزاری کارگاه های توانمند سازی معلمان تا نشست های نماز شناسی

چند خبر از جنس همکاریها؛

از برگزاری کارگاه های توانمند سازی معلمان تا نشست های نماز شناسی

همکارهای حوزه و آموزش و پرورش برای تبلیغ و ترویج ارزشهای دینی و نیز تربیت دانش آموزانی نماز محور در سراسر کشور، حکایز از آینده ای نوید بخش برای تربیت نسلی متدین و مقید به آموزه های دینی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها حجت الاسلام رنجبر،مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان در گفتگویی ،از برگزاری ۲۳۰۰ نشست نماز شناسی در مدارس استان اصفهان خبر داد.

عضو کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش گفت، فعالیت‌های خود را به سمت اقامه نماز درمدارس سوق داده ایم و قرار است اجلاس‌های استانی و پیش اجلاس‌هایی در کل کشور با همین عنوان برگزار شود.

وی ادمه داد: با توافق آموزش و پرورش در ۱۱۵۰ مدرسه بیش از ۲۳۰۰ نشست  نماز شناسی با همکاری و همراهی حوزه علمیه و روحانیون متخصص برگزار شد در مجموع ۱۱۵۰ نشست در رابطه با دانش آموزان پیرامون نماز شناسی و ۱۱۵۰ نشست دیگر ویژه خانواده‌ها  جهت آموزش‌های لازم برای دعوت فرزندان به نماز ارایه شد.

*کارگاه‌های توانمند سازی ویژه معلمین و دبیران در خراسان جنوبی

خبر دیگری از خراسان جنوبی  حاکی است ،آموزش تربیت مربی نماز و کارگاه‌های توانمند سازی ویژه معلمین و دبیران پایه دوم و سوم ابتدایی به همت ستاد اقامه نماز و نیز کارشناسان خبره حوزه علمیه برگزارگردید.

حجت الاسلام کمیلی  برگزاری کارگاه آموزشی فرهنگ سازی نماز، دوره آموزشی مبین ویژه مدیران متوسطه اول و دوم با حضور روحانیون و اساتید حوزه را از دیگر برنامه‌های در حال اجرا  دانست.

*مهارت آموزی دانشجو معلمان

عضو کمیته همکاریهای خراسان جنوبی  با بیان اینکه مهارت آموزی دانشجو معلمان در دانشگاه فرهنگیان از دیگر برنامه‌ها است، افزود؛ برای امر تبلیغ معارف دینی و اسلامی به ویژه نماز نشست‌های نماز شناسی و شیوه‌های دعوت به نماز، یکصد نشست دانش آموزی با موضوع نماز و برگزاری ۷۰ نشست خانواده با موضوع شیوه‌های دعوت به نماز از دیگر برنامه‌های بوده است.

*گردهمایی ائمه جماعات روحانی آران و بیدگل

ائمه جماعات روحانی و خواهران مبلغه مدارس شهرستان آران و بیدگل با حضور حجت الاسلام والمسلمین  موسوی امام جمعه شهرستان، معدن دار مدیر آموزش و پرورش شهرستانو  بیش از یکصد نفر از طلاب و روحانیون و خادمین نمازدر آستان مقدس حضرت محمدهلال بن علی (علیه السلام) برگزار گردید.

در این گردهمایی معدن دار مدیر آموزش و پرورش شهرستان، گزارشی از فعالیّت های انجام شده در حوزه اقامه نماز ، قرآن و عترت را ارائه نمود و با اشاره به رتبه ممتاز قرآنی شهرستان آران و بیدگل در ۵ سال اخیر در سطح استان اصفهان و حتی کشور که نمونه آن کسب رتبه اول بین المللی حفظ کل قرآن توسط دانش آموز این شهرستان می باشد، اظهار داشت آموزش و پرورش افتخار می کند که حضور خواهران مبلغه مستقر در مدارس و ائمه جماعات روحانی به حدی تأثیر داشته است که دانش آموزان نه تنها در پرسش های شرعی از ایشان مدد می جویند بلکه با اعتماد کامل، مشکلات روحی و شخصی خود را با مبلغین درمیان می گذارند.

در ادامه امام جمعه شهرستان ضمن برشمردن حساسیت ها و نیازهای سنین مختلف دانش آموزان و ویژگی های محیط مدارس، لزوم برگزاری کارگاه های خاص برای آموزش ارتباط با کودک و نوجوان را یادآور شد.

کمیته همکاریهای استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

فعالیت 160 مدرسه صدرا در کشور/ استقلال مدارس صدرا باید حفظ شود

32 طلبه وظیفه در استان آذر بایجان شرقی جذب شدند

برای نهادینه شدن تربیت دینی نیازمند همکاری با حوزه علمیه هستیم

کتاب "مدیر موفق،تربیت اثربخش" منتشر می شود

تضمین آینده انقلاب اسلامی در گرو تمرکز روی آموزش و پرورش است

درس‌های عاشورایی در بیان رهبر معظم انقلاب

تبیین برنامه های جامع سند تحول بنیادین در ناحیه سه شیراز

تربیت عبادی و اخلاقی وظیفه ذاتی آموزش و پرورش است

بالابودن معدل تربیت دینی در مدارس امین

اولین پردیس فرهنگیان ویژه طلاب در اهواز راه اندازی شد

شیوه‌های نوین تربیتی، تسهیل‌کننده راه آموزش دانش آموزان است

وزیر آموزش و پرورش به قم سفر کرد

روز پرکار مشاورعالی وزیر و دبیرستاد همکاری ها در رسانه ملی

همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش زمینه ساز تحقق اهداف تربیت اسلامی است

تعمیق اعتقادات و باورهای دینی، بازدارنده خوبی برای مقابله با ناهنجاری های است

فرهنگ عاشورا بهترین الگوی اخلاقی، معرفتی و آزادگی برای جوانان است

تکالیف مهارت محور مطابق با مهارت های مورد نیاز زندگی ارائه می شود

مشق شب باید منجر به تقویت تفکر و مهارت آموزی شود

نخستین مرثیه سرایان امام حسین علیه السلام و فضیلت گریه بر شهیدان کربلا