امروز : 1398/03/29
2019-06-19
شناسه خبر : 11222
تاریخ انتشار : 1398/03/18 16:11
از برگزاری کارگاه های توانمند سازی معلمان تا نشست های نماز شناسی

چند خبر از جنس همکاریها؛

از برگزاری کارگاه های توانمند سازی معلمان تا نشست های نماز شناسی

همکارهای حوزه و آموزش و پرورش برای تبلیغ و ترویج ارزشهای دینی و نیز تربیت دانش آموزانی نماز محور در سراسر کشور، حکایز از آینده ای نوید بخش برای تربیت نسلی متدین و مقید به آموزه های دینی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها حجت الاسلام رنجبر،مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان در گفتگویی ،از برگزاری ۲۳۰۰ نشست نماز شناسی در مدارس استان اصفهان خبر داد.

عضو کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش گفت، فعالیت‌های خود را به سمت اقامه نماز درمدارس سوق داده ایم و قرار است اجلاس‌های استانی و پیش اجلاس‌هایی در کل کشور با همین عنوان برگزار شود.

وی ادمه داد: با توافق آموزش و پرورش در ۱۱۵۰ مدرسه بیش از ۲۳۰۰ نشست  نماز شناسی با همکاری و همراهی حوزه علمیه و روحانیون متخصص برگزار شد در مجموع ۱۱۵۰ نشست در رابطه با دانش آموزان پیرامون نماز شناسی و ۱۱۵۰ نشست دیگر ویژه خانواده‌ها  جهت آموزش‌های لازم برای دعوت فرزندان به نماز ارایه شد.

*کارگاه‌های توانمند سازی ویژه معلمین و دبیران در خراسان جنوبی

خبر دیگری از خراسان جنوبی  حاکی است ،آموزش تربیت مربی نماز و کارگاه‌های توانمند سازی ویژه معلمین و دبیران پایه دوم و سوم ابتدایی به همت ستاد اقامه نماز و نیز کارشناسان خبره حوزه علمیه برگزارگردید.

حجت الاسلام کمیلی  برگزاری کارگاه آموزشی فرهنگ سازی نماز، دوره آموزشی مبین ویژه مدیران متوسطه اول و دوم با حضور روحانیون و اساتید حوزه را از دیگر برنامه‌های در حال اجرا  دانست.

*مهارت آموزی دانشجو معلمان

عضو کمیته همکاریهای خراسان جنوبی  با بیان اینکه مهارت آموزی دانشجو معلمان در دانشگاه فرهنگیان از دیگر برنامه‌ها است، افزود؛ برای امر تبلیغ معارف دینی و اسلامی به ویژه نماز نشست‌های نماز شناسی و شیوه‌های دعوت به نماز، یکصد نشست دانش آموزی با موضوع نماز و برگزاری ۷۰ نشست خانواده با موضوع شیوه‌های دعوت به نماز از دیگر برنامه‌های بوده است.

*گردهمایی ائمه جماعات روحانی آران و بیدگل

ائمه جماعات روحانی و خواهران مبلغه مدارس شهرستان آران و بیدگل با حضور حجت الاسلام والمسلمین  موسوی امام جمعه شهرستان، معدن دار مدیر آموزش و پرورش شهرستانو  بیش از یکصد نفر از طلاب و روحانیون و خادمین نمازدر آستان مقدس حضرت محمدهلال بن علی (علیه السلام) برگزار گردید.

در این گردهمایی معدن دار مدیر آموزش و پرورش شهرستان، گزارشی از فعالیّت های انجام شده در حوزه اقامه نماز ، قرآن و عترت را ارائه نمود و با اشاره به رتبه ممتاز قرآنی شهرستان آران و بیدگل در ۵ سال اخیر در سطح استان اصفهان و حتی کشور که نمونه آن کسب رتبه اول بین المللی حفظ کل قرآن توسط دانش آموز این شهرستان می باشد، اظهار داشت آموزش و پرورش افتخار می کند که حضور خواهران مبلغه مستقر در مدارس و ائمه جماعات روحانی به حدی تأثیر داشته است که دانش آموزان نه تنها در پرسش های شرعی از ایشان مدد می جویند بلکه با اعتماد کامل، مشکلات روحی و شخصی خود را با مبلغین درمیان می گذارند.

در ادامه امام جمعه شهرستان ضمن برشمردن حساسیت ها و نیازهای سنین مختلف دانش آموزان و ویژگی های محیط مدارس، لزوم برگزاری کارگاه های خاص برای آموزش ارتباط با کودک و نوجوان را یادآور شد.

حجت الاسلام کلانتری دبیر قطب سه کشوری ستاد همکاریها شد

نشست اعضای قطب سه کشوری ستاد همکاریها برگزارشد

معلمان نقش انبیاء را در جامعه امروز عهده دار هستند

تصاویری از نشست قطب یک کشوری ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش

نشست اعضای قطب یک کشوری ستاد همکاریها برگزارشد

قم میزبان قطبهای یک و سه ستاد همکاریها

دستگاه تعلیم و تربیت ازاهمیت ویژه ای نزد بزرگان حوزه و نظام برخورداراست

اعضای کمیته همکاریهای نهاوند گرد هم آمدند

نشست کمیته همکاری های شهرستان های استان تهران در ورامین برگزار شد.

گفتمان سازی حلقه مفقوده دستگاه تعلیم و تربیت / ستاد همکاری ها مغز متفکر حوزه و آموزش و پرورش باشد

در عرصه تعلیم و تربیت اسلامی شاهد رویشهای خیره کننده هستیم

دشمن تلاش می کند نسلی که به آن امید بسته ایم را از ما بگیرد

نشست اعضای قطب چهار کشوری ستاد همکاریها آغاز شد

تخریب بقیع داغ جانسوزی که فراموش نمی شود / شفاعت پیامبرنصیب دشمنان اهل بیت نخواهد شد

تقدیر مدیر حوزه های علمیه از اهتمام آموزش و پرورش میبد به بیانیه گام دوم انقلاب

تعلیم و تربیت دینی همواره با نشاط و شادی عجین است /رسالت امروز آموزش و پرورش تحقق سند تحول بنیادین

اعضای قطب چهار کشوری ستاد همکاریها گرد هم می آیند

تمام تلاشم را برای اجرایی کردن سند تحول به کار خواهم گرفت

حوزه علمیه در عرصه ادبیات کودکان چه کرده است؟!

فارسی ۶ دبستان زیر ذره بین یک مرجع تقلید