امروز : 1398/06/28
2019-09-19
شناسه خبر : 11216
تاریخ انتشار : 1398/03/04 14:30
فعالیت های قرآنی آموزش و پرورش خوب و قابل توجه است

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه؛

فعالیت های قرآنی آموزش و پرورش خوب و قابل توجه است

ستاد همکاریها/ رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: بحمدلله طی سالهای اخیر فعالیت های قرآنی آموزش و پرورش رو به رشد بوده و البته باید از شیوه هایی بهره بردکه ایجاد دل زدگی نداشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در حاشیه بازدید از غرفه آموزش و پرورش در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن اظهارداشت:هرچقدر معلم از نظر شخصیتی، فکری و رفتاری قرآنی‌تر باشد؛ یک انتقال طبیعی از نظر معارفی و سبک زندگی و آداب و اخلاق رخ خواهد داد.

وی به اهمیت فعالیت جوانان در جامعه اشاره کرد و از مسئولان خواست تا به جوانان اعتماد کنند و به آن ها میدان دهند.

حجت الاسلام حاج علی اکبری استقبال مردم از نمایشگاه قرآن را قابل ملاحظه ارزیابی و از حضور خانواده ها و نوجوانان در نمایشگاه ابراز خرسندی کرد. او در بازدید از غرفه آموزش و پرورش به کمبود فضای غرفه اشاره کرد و افزود: تقارن زمان نمایشگاه با ایام امتحانات، حضور دانش‌آموزان را اندکی کمرنگ‌تر کرده است؛ اما به طورکلی ارائه‌های آموزش و پرورش خوب و قابل توجه می باشد و کیفیت لازم را داراست.

وی با اشاره به اینکه جامعه فرهنگیان و معلمان باید بیش از این وارد عالم قرآن شوند، افزود: ملاک، آن ارتباطی است که بین دانش آموز و معلم رخ می‌دهد. هرچقدر معلم از نظر شخصیتی، فکری و رفتاری قرآنی‌تر باشد؛ یک انتقال طبیعی از نظر معارفی و سبک زندگی و آداب و اخلاق رخ خواهد داد. در واقع با این آرمان اندکی فاصله داریم؛ اما اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته است. باید اقدامات در این بخش خیلی جدی تر دنبال شود. در گام بعدی کالبد مدرسه باید بیشتر به جاذبه های قرآنی آراسته شود.

حجت الاسلام حاج علی اکبری ادامه داد: برنامه هایی که در مدارس ارائه می شود باید به گونه ای باشد که در درجه اول نسبت به قرآن کریم ایجاد دل‌زدگی نکند. گاهی ما مسائلی را در قالب قرآن بیان می‌کنیم؛ اما چون روش ارائه دروس و نمره‌گذاری به شکلی نامناسب است؛ نتیجه اش ممکن است خاطره نامناسبی از قرآن را در ذهن دانش‌آموز ایجاد کند. از این جهت می توان گفت دوره ابتدایی حساس‌ترین دوره آموزشی است؛ زیرا باید دقت زیادی شود که چه نوع ارتباطی بین قرآن و دانش‌آموز برقرار می‌شود و تصویر ذهنی دانش‌آموز نسبت به قرآن چیست. اگر این رابطه جذاب و شیرین برقرار شود و احساس خوبی در دانش آموز به وجود بیاورد این احساس خوب در ادامه زندگی کاملا ارتباط او را با قرآن کریم در ادامه زندگی تقویت می‌کند. این مجموعه‌ای از اقداماتی است که مسئولان در حوزه تعلیم و تربیت باید به آن توجه داشته باشند.

وی افزود: رهبر جمهوری اسلامی در بیانیه گام دوم نقشه راه را ارائه داده اند و جوانان را در چله دوم مخاطب خودشان قرار داده اند. این نشان دهنده ظریفت فوق‌العاده ای است که در جامعه جوان داریم و میدان‌های گوناگونی پیش روی جامعه جوانان است. ضمن این که اعتماد و حسن ظن و حسن نظر رهبری کاملا مبتنی بر واقعیت‌هاست.

انتهای پیام /

کمیته همکاریهای استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

فعالیت 160 مدرسه صدرا در کشور/ استقلال مدارس صدرا باید حفظ شود

32 طلبه وظیفه در استان آذر بایجان شرقی جذب شدند

برای نهادینه شدن تربیت دینی نیازمند همکاری با حوزه علمیه هستیم

کتاب "مدیر موفق،تربیت اثربخش" منتشر می شود

تضمین آینده انقلاب اسلامی در گرو تمرکز روی آموزش و پرورش است

درس‌های عاشورایی در بیان رهبر معظم انقلاب

تبیین برنامه های جامع سند تحول بنیادین در ناحیه سه شیراز

تربیت عبادی و اخلاقی وظیفه ذاتی آموزش و پرورش است

بالابودن معدل تربیت دینی در مدارس امین

اولین پردیس فرهنگیان ویژه طلاب در اهواز راه اندازی شد

شیوه‌های نوین تربیتی، تسهیل‌کننده راه آموزش دانش آموزان است

وزیر آموزش و پرورش به قم سفر کرد

روز پرکار مشاورعالی وزیر و دبیرستاد همکاری ها در رسانه ملی

همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش زمینه ساز تحقق اهداف تربیت اسلامی است

تعمیق اعتقادات و باورهای دینی، بازدارنده خوبی برای مقابله با ناهنجاری های است

فرهنگ عاشورا بهترین الگوی اخلاقی، معرفتی و آزادگی برای جوانان است

تکالیف مهارت محور مطابق با مهارت های مورد نیاز زندگی ارائه می شود

مشق شب باید منجر به تقویت تفکر و مهارت آموزی شود

نخستین مرثیه سرایان امام حسین علیه السلام و فضیلت گریه بر شهیدان کربلا