امروز : 1398/03/29
2019-06-19
شناسه خبر : 11216
تاریخ انتشار : 1398/03/04 14:30
فعالیت های قرآنی آموزش و پرورش خوب و قابل توجه است

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه؛

فعالیت های قرآنی آموزش و پرورش خوب و قابل توجه است

ستاد همکاریها/ رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: بحمدلله طی سالهای اخیر فعالیت های قرآنی آموزش و پرورش رو به رشد بوده و البته باید از شیوه هایی بهره بردکه ایجاد دل زدگی نداشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در حاشیه بازدید از غرفه آموزش و پرورش در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن اظهارداشت:هرچقدر معلم از نظر شخصیتی، فکری و رفتاری قرآنی‌تر باشد؛ یک انتقال طبیعی از نظر معارفی و سبک زندگی و آداب و اخلاق رخ خواهد داد.

وی به اهمیت فعالیت جوانان در جامعه اشاره کرد و از مسئولان خواست تا به جوانان اعتماد کنند و به آن ها میدان دهند.

حجت الاسلام حاج علی اکبری استقبال مردم از نمایشگاه قرآن را قابل ملاحظه ارزیابی و از حضور خانواده ها و نوجوانان در نمایشگاه ابراز خرسندی کرد. او در بازدید از غرفه آموزش و پرورش به کمبود فضای غرفه اشاره کرد و افزود: تقارن زمان نمایشگاه با ایام امتحانات، حضور دانش‌آموزان را اندکی کمرنگ‌تر کرده است؛ اما به طورکلی ارائه‌های آموزش و پرورش خوب و قابل توجه می باشد و کیفیت لازم را داراست.

وی با اشاره به اینکه جامعه فرهنگیان و معلمان باید بیش از این وارد عالم قرآن شوند، افزود: ملاک، آن ارتباطی است که بین دانش آموز و معلم رخ می‌دهد. هرچقدر معلم از نظر شخصیتی، فکری و رفتاری قرآنی‌تر باشد؛ یک انتقال طبیعی از نظر معارفی و سبک زندگی و آداب و اخلاق رخ خواهد داد. در واقع با این آرمان اندکی فاصله داریم؛ اما اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته است. باید اقدامات در این بخش خیلی جدی تر دنبال شود. در گام بعدی کالبد مدرسه باید بیشتر به جاذبه های قرآنی آراسته شود.

حجت الاسلام حاج علی اکبری ادامه داد: برنامه هایی که در مدارس ارائه می شود باید به گونه ای باشد که در درجه اول نسبت به قرآن کریم ایجاد دل‌زدگی نکند. گاهی ما مسائلی را در قالب قرآن بیان می‌کنیم؛ اما چون روش ارائه دروس و نمره‌گذاری به شکلی نامناسب است؛ نتیجه اش ممکن است خاطره نامناسبی از قرآن را در ذهن دانش‌آموز ایجاد کند. از این جهت می توان گفت دوره ابتدایی حساس‌ترین دوره آموزشی است؛ زیرا باید دقت زیادی شود که چه نوع ارتباطی بین قرآن و دانش‌آموز برقرار می‌شود و تصویر ذهنی دانش‌آموز نسبت به قرآن چیست. اگر این رابطه جذاب و شیرین برقرار شود و احساس خوبی در دانش آموز به وجود بیاورد این احساس خوب در ادامه زندگی کاملا ارتباط او را با قرآن کریم در ادامه زندگی تقویت می‌کند. این مجموعه‌ای از اقداماتی است که مسئولان در حوزه تعلیم و تربیت باید به آن توجه داشته باشند.

وی افزود: رهبر جمهوری اسلامی در بیانیه گام دوم نقشه راه را ارائه داده اند و جوانان را در چله دوم مخاطب خودشان قرار داده اند. این نشان دهنده ظریفت فوق‌العاده ای است که در جامعه جوان داریم و میدان‌های گوناگونی پیش روی جامعه جوانان است. ضمن این که اعتماد و حسن ظن و حسن نظر رهبری کاملا مبتنی بر واقعیت‌هاست.

انتهای پیام /

حجت الاسلام کلانتری دبیر قطب سه کشوری ستاد همکاریها شد

نشست اعضای قطب سه کشوری ستاد همکاریها برگزارشد

معلمان نقش انبیاء را در جامعه امروز عهده دار هستند

تصاویری از نشست قطب یک کشوری ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش

نشست اعضای قطب یک کشوری ستاد همکاریها برگزارشد

قم میزبان قطبهای یک و سه ستاد همکاریها

دستگاه تعلیم و تربیت ازاهمیت ویژه ای نزد بزرگان حوزه و نظام برخورداراست

اعضای کمیته همکاریهای نهاوند گرد هم آمدند

نشست کمیته همکاری های شهرستان های استان تهران در ورامین برگزار شد.

گفتمان سازی حلقه مفقوده دستگاه تعلیم و تربیت / ستاد همکاری ها مغز متفکر حوزه و آموزش و پرورش باشد

در عرصه تعلیم و تربیت اسلامی شاهد رویشهای خیره کننده هستیم

دشمن تلاش می کند نسلی که به آن امید بسته ایم را از ما بگیرد

نشست اعضای قطب چهار کشوری ستاد همکاریها آغاز شد

تخریب بقیع داغ جانسوزی که فراموش نمی شود / شفاعت پیامبرنصیب دشمنان اهل بیت نخواهد شد

تقدیر مدیر حوزه های علمیه از اهتمام آموزش و پرورش میبد به بیانیه گام دوم انقلاب

تعلیم و تربیت دینی همواره با نشاط و شادی عجین است /رسالت امروز آموزش و پرورش تحقق سند تحول بنیادین

اعضای قطب چهار کشوری ستاد همکاریها گرد هم می آیند

تمام تلاشم را برای اجرایی کردن سند تحول به کار خواهم گرفت

حوزه علمیه در عرصه ادبیات کودکان چه کرده است؟!

فارسی ۶ دبستان زیر ذره بین یک مرجع تقلید