امروز : 1398/06/04
2019-08-26
شناسه خبر : 11174
تاریخ انتشار : 1398/02/14 11:58
شهید مطهری شجاعانه با انحرافات مبارزه می کرد

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجانشرقی

شهید مطهری شجاعانه با انحرافات مبارزه می کرد

اعضاء شورای معاونین و نماینده منتخب معلمان با نماینده ولی فقیه در استان آذر بایجان شرقی و امام جمعه تبریز به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها ، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در این دیدار رمز موفقیت کشور را در ارتقای سطح علمی آن دانست و  افزود:معلم‌ها پرورش دهنده مهم‌ترین سرمایه ملت یعنی انسان ها بوده و پایه گذاران و پایه ریزان تمدن نوین اسلامی و سازندگان هویت و فرهنگ جامعه هستند.

وی با بیان اینکه شهید آیت الله مطهری با تکیه بر قدرت علمی و عقیدتی به هر گونه از شبهاتی که در بین جوانان و دانشگاهیان حتی در حوزه دین مطرح بود پاسخگو بود ، افزود؛ ایشان شجاعانه با انحرافات مبارزه می کرد و آثارش همیشه قابل فهم و قابل استفاده برای جامعه بود.

امام جمعه تبریز با اشاره به توطئه دشمنان کشور از جمله سند 2030 و اینکه سعی دارند برنامه های خود را در آموزش و پرورش ما جاری کنند و دانش آموزان ما رعیت آنها شوند ، که این موضوع نه شده و نه می شود ، خاطر نشان کرد : باید به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه تا پنج دهه دیگر ایران به جایگاهی برسد که هر کس در هرکجای دنیا بخواهد از مرزهای جدید علمی آگاه شود از ایران درس بگیرد، توجه خاصی داشته باشیم و به آن جامه عمل بپوشانیم .

رئیس کمیته همکاریهای آذر بایجان شرقی،  زحمات و خدمات بی دریغ قشر بی ادعا و شجاع فرهنگیان را ارزشمند برشمرد و افزود:بایستی از همان اول به بحث عفاف و حجاب و مسائل تربیتی توجه ویژه داشته باشید و بر استمرار آن در بین فرزندانمان تلاش ورزید .

مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز در گزارشی گفت: رویکرد ما در دستگاه تعلیم و تربیت استان اتکا بر اخلاق مداری بوده و بدون حاشیه در جهت تحقق اهداف عالیه تعلیم و تربیت تلاش می کنیم.

وی یادآور شد: امروز از ستاد تا آخرین نقطه صف مجموعه آموزش و پرورش استان با برنامه حرکت می کند و در این راستا بین تمامی بخشهای داخل سیستم و سازمانهای دیگر هماهنگی شایان توجهی حاکم است.

جعفر پاشایی به اشاره به احداث 162 نمازخانه در مدارس استان در طول چند سال اخیر گفت: تمامی برنامه های ما در این مجموعه همسو با اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و هیچ تناقضی در این راستا وجود ندارد.

نایب رئیس کمیته همکاریهای آذر بایجان شرقی  در پایان با اشاره به همایش گام دوم انقلاب با توجه به بیانیه مقام معظم رهبری اظهار داشت: همزمان با آغاز هفته معلم همایش با این عنوان با مشارکت بخش وسیعی از فرهنگیان و اصحاب قلم در تبریز و شهر اولینها برگزار شد .

در پایان مراسم از منتخب معلمین برگزیده تجلیل شد .


جلسه کمیته همکاریهای منطقه خلجستان قم برگزار شد

راز پايداري دولت‏ها و شرط پایندگی ریاست از نگاه پیامبر و امام علی علیه السلام

تشکیل میز تحقق سند تحول بنیادین در760 منطقه از ابتدای سال تحصیلی جدید

اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه در ۴۲۸ مدرسه استان البرز

ائمه جمعه کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش را جدی بگیرند

جشنواره دانش آموزی «تمنّای وصال» در استان گیلان برگزار می شود

مدرسه جهانی اميرالمؤمنين(عليه السلام) را برای تربیت بشر جدی بگیریم

سی و یکمین شماره حلقه وصل منتشر شد

آمادگی آموزش و پرورش در استفاده از اساتید ستاد اقامه نماز

کلید واژه های تربیتی بشر از نگاه انسان کامل

همکاری 633روحانی با آموزش و پرورش خراسان جنوبی

دانش‌آموزباید عنصر مهم مدرسه در برنامه‌ریزی درسی و تربیتی باشد

طلبه عروسک گردانی که محبوب بچه ها است /ایده‌ای جالب برای آموزش دین به کودکان

فرهنگیان قمی با کاربردهای اپلیکیشن "بشری" آشنا شدند

حضور پررنگ فرهنگیان در جلسات طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی

در جامعه و محیط پیرامون خود باعث آرامش شویم

فرهنگیان ودانش آموزان بیشترین حضور را در برنامه های غدیر شناسی دارند

درنگی در دلگویه های معصومانه پیامبر و اهل بیت علیهم السلام

گناه كارترين فرد در عرفات!

رایحه خوش سند تحول بنیادین در پل لندن