امروز : 1398/02/06
2019-04-26
شناسه خبر : 11143
تاریخ انتشار : 1398/01/22 09:07
نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

با حضور معاونان پرورش پنج استان

نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

ستاد همکاریها/ اولین نشست قطب 5 کشوری ستاد همکاریهای حوزه های علمیه و آموزش و پرورش با حضور دبیران قطب های پنجگانه به ریاست مشاورعالی وزیر آموزش و پرورش و دبیرستاد همکاریها برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها،  این نشست  با حضور علیرضا حاجیان زاده و دبیران عضو قطب پنج کشوری شامل ؛استان های اصفهان، هرمزگان، یزد، کرمان و چهارمحال و بختیاری در سالن جلسات دبیرخانه ستاد همکاریها در قم آغاز گردید.

در ابتدای این نشست، حجت الاسلام  حسین درودی، معاون استان های ستاد همکاریها در سخنانی در خصوص مصوّبات گذشته نشست قطب 5 کشوری  ستاد همکاریها و تببین آیین نامه و رئوس برنامه های ابلاغی سال 1398 مطالبی را ارائه کرد.

در ادامه حجت الاسلام ملکی مسئول واحد پاسخگویی کتبی مرکز ملی پاسخ گویی به شبهات و سئوالات دینی  دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با ارایه گزارشی از حضور معلمان و دبیران پرورشی در سامانه  این مرکز ،خواستار تبیین و تشریح نحوه استفاده  جامعه فرهنگیان از این مرکز و کارشناسان آن شد. 

در ادامه این نشست کریم دلفانی، به روند اطلاع رسانی در ستاد همکاریهای حوزه و آموزش پرورش و فعالیت های آن پرداخت

وی ، وجود بیش از هفتصد کمیته همکاری در سراسر کشور را یک ظرفیت بی بدیل فرهنگی جهت تولید و جریان سازی خبری از نحوه فعالیت های این کمیته ها دانست و گفت ؛ پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها، ضمن انتشار اخبار و فعالیت های ستاد همکاریها ،ظرفیت مناسبی را برای تولید محتوای دینی به منظور بهره مندی فرهنگیان به مناسبت های ملی و مذهبی برای ارایه در کلاسهای درس و نیز سخنرانی های معلمان و مسئولین آموزش و پرورش در مدارس و مراکز آموزشی به وجود آورده است. 

وی از دبیران استانی کمیته های همکاری خواست  لینک  پایگاه ستاد همکاریها را در پرتال های استانی و شهرستانی قرار دهند تا جامعه هدف به خوبی و سهولت از محتوای این پایگاه استفاده بهینه نماید. 

ارایه گزارش از برنامه های سال گذشته ستاد همکاریها از دیگر برنامه های نشست قطب پنج بود که علیرضا رحیمی معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاریها ضمن تقدیر از حضور فعال و دغدغه مند اعضای قطب پنج، خواستار توجه بیش از پیش به برنامه های سال جاری شد 

سید حسام ملکی مدیر ارزیابی و عملکرد دبیرخانه ستاد همکاریها نیز با ارایه گزارشی  از نحوه ارزیابی از فعالیت های کمیته های استانی، از فعال شدن سامانه همگام برای ثبت ارزیابی های شبکه ای خبر داد و گفت؛ گرچه کار در ستاد همکاریها دلی و بر مبنای دغدغه مسئولان هر دونهاد نسبت به ارزشهای دینی است ، اما ارزیابی  از فعالیت ها باعث می شود نقاط قوت وضعف فعالیت مشخص و در تدوین برنامه های آتی نقاط قوت تقویت و نقاط ضعف اصلاح شود. 

در این نشست هرکدام از اعضای قطب پنج دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را بیان کردند که مشروح مذاکرات آنان و نیز سخنان دبیر ستاد همکاریها در همین پایگاه اطلاع رسانی منتشر خواهد شد .      


معلمان لرستانی در حادثه سیل جلوه های ماندگار ی را به یادگار گذاشتند

مدیران و مربیان مرتبط با برنامه ستاد همکاریها گرد هم آمدند

ثمره تعلیم و تربیت بهره مندی از برکات درخت طوبی است

بالندگی نسل آینده در گرو حفظ حرمت معلمان است

شخصیت امام مهدی عج از نگاه اهل بیت علیهم السلام و فضیلت منتظران ظهور

درسهای تربیتی زندگی از محضر حضرت علی اکبر

جوانان ما،یک دوره پر نور و شکوفایی را سپری می کنند

انتظار پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام از جوانان امروز

امام جمعه گرگان هزینه ساخت دو مدرسه در آق قلا و گمیشان را تقبل کرد

بشارت بهشت به کسانی که جلوی "ضرر" سیل را می گیرند

نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بی بدیل است

بررسی ها نشان می دهد مدارس طرح امین آسیب های اجتماعی را کنترل کرده اند

یک هزار و 500 دانش آموز با ویژگی های منتظران امام مهدی "عج" آشنا می شوند

از ظرفیت طلاب بومی برای پیوند مسجد ومدرسه بهره می بریم

جلوه های اهمیت تشکیل ستاد همکاریها/تشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیک

اولین مدرسه حج روحانیون اهل سنت کشور افتتاح شد

نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

دست هایی که ملکوتی شدند

نگاه تربیتی رسانه ها به اخبار ستاد همکاریها

پاسدار از نگاه رسول اعظم اسلام و امام علی علیه السلام