امروز : 1398/07/22
2019-10-14
شناسه خبر : 11143
تاریخ انتشار : 1398/01/22 09:07
نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

با حضور معاونان پرورش پنج استان

نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

ستاد همکاریها/ اولین نشست قطب 5 کشوری ستاد همکاریهای حوزه های علمیه و آموزش و پرورش با حضور دبیران قطب های پنجگانه به ریاست مشاورعالی وزیر آموزش و پرورش و دبیرستاد همکاریها برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها،  این نشست  با حضور علیرضا حاجیان زاده و دبیران عضو قطب پنج کشوری شامل ؛استان های اصفهان، هرمزگان، یزد، کرمان و چهارمحال و بختیاری در سالن جلسات دبیرخانه ستاد همکاریها در قم آغاز گردید.

در ابتدای این نشست، حجت الاسلام  حسین درودی، معاون استان های ستاد همکاریها در سخنانی در خصوص مصوّبات گذشته نشست قطب 5 کشوری  ستاد همکاریها و تببین آیین نامه و رئوس برنامه های ابلاغی سال 1398 مطالبی را ارائه کرد.

در ادامه حجت الاسلام ملکی مسئول واحد پاسخگویی کتبی مرکز ملی پاسخ گویی به شبهات و سئوالات دینی  دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با ارایه گزارشی از حضور معلمان و دبیران پرورشی در سامانه  این مرکز ،خواستار تبیین و تشریح نحوه استفاده  جامعه فرهنگیان از این مرکز و کارشناسان آن شد. 

در ادامه این نشست کریم دلفانی، به روند اطلاع رسانی در ستاد همکاریهای حوزه و آموزش پرورش و فعالیت های آن پرداخت

وی ، وجود بیش از هفتصد کمیته همکاری در سراسر کشور را یک ظرفیت بی بدیل فرهنگی جهت تولید و جریان سازی خبری از نحوه فعالیت های این کمیته ها دانست و گفت ؛ پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها، ضمن انتشار اخبار و فعالیت های ستاد همکاریها ،ظرفیت مناسبی را برای تولید محتوای دینی به منظور بهره مندی فرهنگیان به مناسبت های ملی و مذهبی برای ارایه در کلاسهای درس و نیز سخنرانی های معلمان و مسئولین آموزش و پرورش در مدارس و مراکز آموزشی به وجود آورده است. 

وی از دبیران استانی کمیته های همکاری خواست  لینک  پایگاه ستاد همکاریها را در پرتال های استانی و شهرستانی قرار دهند تا جامعه هدف به خوبی و سهولت از محتوای این پایگاه استفاده بهینه نماید. 

ارایه گزارش از برنامه های سال گذشته ستاد همکاریها از دیگر برنامه های نشست قطب پنج بود که علیرضا رحیمی معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاریها ضمن تقدیر از حضور فعال و دغدغه مند اعضای قطب پنج، خواستار توجه بیش از پیش به برنامه های سال جاری شد 

سید حسام ملکی مدیر ارزیابی و عملکرد دبیرخانه ستاد همکاریها نیز با ارایه گزارشی  از نحوه ارزیابی از فعالیت های کمیته های استانی، از فعال شدن سامانه همگام برای ثبت ارزیابی های شبکه ای خبر داد و گفت؛ گرچه کار در ستاد همکاریها دلی و بر مبنای دغدغه مسئولان هر دونهاد نسبت به ارزشهای دینی است ، اما ارزیابی  از فعالیت ها باعث می شود نقاط قوت وضعف فعالیت مشخص و در تدوین برنامه های آتی نقاط قوت تقویت و نقاط ضعف اصلاح شود. 

در این نشست هرکدام از اعضای قطب پنج دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را بیان کردند که مشروح مذاکرات آنان و نیز سخنان دبیر ستاد همکاریها در همین پایگاه اطلاع رسانی منتشر خواهد شد .      


فراخوان بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز

ماموریت فرشتگان درهمراهی زائران پیاده امام حسین علیه السلام

سهم آموزش و پرورش از برنامه های جدید درسهایی از قرآن

فراخوان پویش اربعین مدارس امین تهران

ابراز خرسندی مقام معظم رهبری از همکاری های حوزه و آموزش و پرورش

نشاط اربعینی ارمغان مدرسه حسینی

از همه ظرفیت های حوزه علمیه برای تحقق سند تحول استفاده میکنیم

نشست کمیته همکاری حوزه های با حضور مدیران و معاونین پرورشی مدارس منطقه در دفتر امام جمعه شهرستان هریس برگزار شد.

ائمه جماعات مدارس، مدیران و معاونین پرورشی بناب گرد هم آمدند.

ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها (22)

تلاش آموزش و پرورش بهره‌گیری از ظرفیت‌های حوزه‌علمیه برای رسیدن به حیات طیبه است‌

ما نیروهای تراز انقلاب می‌خواهیم/ عوامل جذب جوانان شناسایی شوند

برنامه ۵ ساله همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش تدوین شد

نشست کمیته همکاری های حوزه و آموزش وپرورش درقشم برگزار شد

ره آورد علم نه تنها اقتداربلکه شکوفایی جسم و روح را به ارمغان می آورد

از سجده شکر یک امام جمعه تا آرزویی که پس از بیست سال محقق شد

تربیت دینی دانش‌آموزان از اولویت همکاری حوزه و آموزش و پرورش است

فضای مجازی با محتوای پاک را برای بچه‌ها فراهم کنیم

پیاده روی دانش آموزی در اربعین با معلمان خوش ذوق و انقلابی

دوره دانش افزایی سرباز طلبه های مازندران و گلستان برگزارشد