امروز : 1398/02/06
2019-04-26
شناسه خبر : 11136
تاریخ انتشار : 1398/01/18 09:47
سهم آموزش و پرورش از طرح های کلان حوزوی  قابل توجه است

مدیرحوزه های علمیه

سهم آموزش و پرورش از طرح های کلان حوزوی قابل توجه است

ستاد همکاریها منشا فعالیت های اثرگذار در ترویج آموزه های دینی در نیل به تحقق حیات طیبه بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها ، مدیر حوزه های علمیه در دیدار نوروزی با دبیر و معاونین دبیرخانه ستاد همکاریها، ضمن تبریک سال نو و اعیاد و موالید مبارک پیش روی در ماه شعبان المعظم، ابراز امید واری کرد سا ل98 سرشار از موفقیت ها و عملکرد ها و فعالیت های فرهنگی و دینی در دو مجموعه کلان حوزه و آموزش و پرورش باشد.  

آیت الله اعرافی با بیان اینکه ستاد همکاریها منشا فعالیت های اثرگذار در ترویج آموزه ها ی دینی در نیل به تحقق حیات طیبه بوده گفت؛گرچه فعالیت های قابل تقدیری انجام شده است، اما انتظار دغدغه مندان عرصه فرهنگ دینی بیش ازاین اینهاست و امیدواریم با برنامه ها و سیاست های جدیدی  که دبیر ستاد اندیشیده است، روز به روز شاهد ارتقا سطح همکاریها باشیم. 

رئیس ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش  در ادامه ،تیم مستقردر دبیرخانه ستاد را همدل ، هماهنگ ، پرکار و پرتلاش دانست و افزود؛ طرح های کلان و راهبردی برای تحول اثرگذار در حوزه های علمیه تدوین شده است که سهم آموزش و پرورش از این طرح ها قابل توجه است و پس از نهایی شدن آن را محضر رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید برای تصمیم نهایی تقدیم خواهیم کرد. 

 وی خاطرنشان ساخت؛ آقای حاجیان زاده به عنوان دبیر ستاد همکاریها، یک بار دیگر طرح های مرتبط با آموزش و پرورش را رصد و چنانچه نکته جدیدی وجود دارد برای گنجاندن آن با مسئولین مربوطه رایزنی نمایند. 

در ابتدای این دیدارعلیرضا حاجیان زاده دبیر ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش، ضمن تبریک سال نو به مدیر حوزه های علمیه ، معاونین و همکاران ستادی مرکز مدیریت حوزه های علمیه، گزارش کوتاهی از برخی اقدامات به نتیجه رسیده دبیرخانه ستاد همکاریها در سه ماهه آخر سال 97را ارایه نمود و از همراهی و پشتیبانی  مدیر حوزه های علمیه در تحقق اهداف این ستاد تقدیر کرد.

وی گفت؛ با توجه به اینکه جلسات ستاد هرسه ماه یکبار برگزارمی شود وگاهی ارجاع  و اجرای مصوبات به معاونین ستادی هردو مجموعه با تاخیر مواجه میشد، تصمیم گرفتیم کمیته ای را  برای پیگیری مصوبات ستاد تشکیل دهیم. 

 حاجیان زاده افزود؛وظیفه این کمیته  پیگیری و اجرای مصوبات اعضای ستاد همکاریها می باشد که این مهم و نتیجه آن در اولین نشست فصلی با حضور وزیر و مدیر حوزه های علمیه عملیاتی خواهد شد. 

دبیر ستاد همکاریها، همچنین از تشکیل هیئت های اندیشه ورز جهت آماده کردن طرح ها و پیشنهادات کاربردی و راهبردی برای تصویب در ستاد همکاریها خبر داد و گفت؛ این هیئت ها که با حضور اندیشمدان و صاحب نظران آموزش و پرورش و حوزه های علمیه تشکیل جلسه خواهند داد، طرح ها علمی و پژوهشی و فرهنگی را آماده و برای تصمیم گیری در ستاد ارایه خواهند داد. 

وی ابراز امیدواری کرد، اولین نشست فصلی ستاد در سال جدید اردیبهشت ماه با حضور مدیر حوزه های علمیه خواهران و برادران و وزیر آموزش و پرورش و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی در قم برگزار گردد. 

معلمان لرستانی در حادثه سیل جلوه های ماندگار ی را به یادگار گذاشتند

مدیران و مربیان مرتبط با برنامه ستاد همکاریها گرد هم آمدند

ثمره تعلیم و تربیت بهره مندی از برکات درخت طوبی است

بالندگی نسل آینده در گرو حفظ حرمت معلمان است

شخصیت امام مهدی عج از نگاه اهل بیت علیهم السلام و فضیلت منتظران ظهور

درسهای تربیتی زندگی از محضر حضرت علی اکبر

جوانان ما،یک دوره پر نور و شکوفایی را سپری می کنند

انتظار پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام از جوانان امروز

امام جمعه گرگان هزینه ساخت دو مدرسه در آق قلا و گمیشان را تقبل کرد

بشارت بهشت به کسانی که جلوی "ضرر" سیل را می گیرند

نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بی بدیل است

بررسی ها نشان می دهد مدارس طرح امین آسیب های اجتماعی را کنترل کرده اند

یک هزار و 500 دانش آموز با ویژگی های منتظران امام مهدی "عج" آشنا می شوند

از ظرفیت طلاب بومی برای پیوند مسجد ومدرسه بهره می بریم

جلوه های اهمیت تشکیل ستاد همکاریها/تشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیک

اولین مدرسه حج روحانیون اهل سنت کشور افتتاح شد

نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

دست هایی که ملکوتی شدند

نگاه تربیتی رسانه ها به اخبار ستاد همکاریها

پاسدار از نگاه رسول اعظم اسلام و امام علی علیه السلام