امروز : 1398/01/03
2019-03-23
شناسه خبر : 11123
تاریخ انتشار : 1397/12/22 11:24
آموزش‌وپرورش چشم امید نظام در اجرای گام دوم انقلاب است

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور

آموزش‌وپرورش چشم امید نظام در اجرای گام دوم انقلاب است

بیانیه گام دوم انقلاب می‌تواند به یک کار مشارکتی بین دانش آموزان و معلمان در مدرسه تبدیل شود و در آینده در دانشگاه ادامه یابد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها ، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با حضور درگردهمایی مشترک معاونان و مشاوران و مدیران کل آموزش ‌و پرورش استان‌ها در اردوگاه شهید باهنر تهران، بر اجرای گام دوم انقلاب در آموزش‌وپرورش تأکید کرد.

*چهل سالگی اوج شکوفایی هر پدیده ای 

حجت‌الاسلام والمسلمین  محمدجواد حاج علی ‌اکبری اظهارداشت؛ در قرآن کریم قله و اوج شکوفایی هر چیزی ۴۰سالگی است و کمال و پختگی در این زمان آشکار می‌شود.

وی با تشریح آیاتی از کلام‌الله مجید تصریح کرد: بیانیه مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب سند ارزشمندی است که کار را برای مسئولان در جهت پیمودن مسیر انقلاب در چهل سال آینده تسهیل کرده است.

امام‌جمعه موقت تهران ادامه داد: نگاه رهبر معظم انقلاب دیدگاه کارشناسی نسبت به گذشته وآینده است و به عمر چهل‌ساله انقلاب نگرشی شاکرانه دارند و البته به نقایص هم اشاره‌ کرده اند.

*چشم امید نظام در اجرای گام دوم انقلاب

وی خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش چشم امید نظام در اجرای گام دوم انقلاب  است لذا معلمان باید با دقت این بیانیه را مطالعه کنند تا بتوانند به‌خوبی محتوای آن را به دانش آموزان منتقل کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج علی‌اکبری اظهارکرد: این بیانیه می‌تواند به یک کار مشارکتی بین دانش آموزان و معلمان در مدرسه ارائه شود و در آینده در دانشگاه ادامه یابد.

وی اضافه کرد: ارائه هوشمندانه همراه با پختگی مطالب و مضامین بیانیه با استفاده از ظرفیت‌های موجود در مدارس در تشریح و تبیین ابعاد این سند ارزشمند بسیار مؤثر است.

*دانش آموزان را به مطالعه تاریخ سوق دهیم 

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گفت: با توجه به متن بیانیه باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که دانش آموزان به مطالعه تاریخ علاقه‌مند شوند.

وی افزود؛ کار آموزش‌وپرورش بسیار ارزشمند و دشوار است و توقع امام زمان عجل الله تعالی از این نهاد گسترده بیشتر است، لذا مدیران تعلیم و تربیت با توسل به اهل‌بیت علیهم‌السلام در تربیت فرزندان جامعه کوشا باشند.

*ظرفیت نماز جمعه برای تربیت دینی 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج علی‌اکبری با اشاره به برگزاری آئین باشکوه نماز جمعه در سراسرکشور اظهارکرد: آموزش‌ و پرورش از این ظرفیت خدادادی بیشتر بهره‌مند شود و در هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این آئین سیاسی عبادی با استفاده از ظرفیت دانش‌آموزی تلاش کند.

وی انجمن اسلامی دانش آموزان را ظرفیت ارزشمندی دانست که نظام تعلیم و تربیت می‌تواند از آن بهره‌مند شود و گفت؛این تشکیلات در جهت تحقق اهداف تربیتی فعالیت می‌کند.

سه درس مهم زندگی از پدر امت

توصیه های قرآن و اهلبیت علیهم السلام پیرامون آداب دید و بازدید ، میهمانی و صله رحم

تحقق سند تحول بنیادین در گروعمل به بیانیه گام دوم است

نشست اعضای کمیته همکاریهای استان ایلام برگزار شد

وقتی فقيهان، راويان و عالمان بزرگ گرد وجود مبارك امام هفت ساله حلقه زدند

کارگاه آموزشی روحانیون مجری طرح روشنا

بخش عمده ای از رشد علمی و معنوی همدان حاصل تلاش آیت الله طه محمدی است/ امیدواریم با حضور امام جمعه جدیدشاهد اعتلای تعلیم و تربیت اسلامی باشیم

ملكوت؛میعادگاه ملاقات شهيدان شاهد

آموزش‌وپرورش چشم امید نظام در اجرای گام دوم انقلاب است

کاردر آموزش و پرورش مجاهدت فرهنگی است

دوره توانمند سازی طلاب شاغل در آموزش و پرورش خراسان شمالی برگزار شد

مشروح گزارش چهارمین دیداروزیرآموزش و پرورش با مراجع عظام تقلید

از دانش آموزان نخبه قرآنی شهرستان اسکو تجلیل شد

هیئت های اندیشه ورز در مدارس شهر تهران مستقر می شوند

آماده کردن مردم نسبت به غیبت حضرت مهدی علیه السلام رسالت خطیر امام هادی

به کمپین "نوروز را بی تکلف برگزارکنیم" بپیوندید

تحصیل 9 هزار دانش آموز خوزستانی در مدارس امین

دولت همیشه برای نهاد روحانیت و مرجعیت احترام قائل بوده / نیازمند پشتوانه فکری حوزه های علمیه هستیم

کتب آموزشی را بادقت بررسی کنید / از امام زمان استمداد بطلبید

از اینکه وزیری معتقد و ولایی در راس آموزش و پرورش است خرسندیم