امروز : 1398/02/06
2019-04-26
شناسه خبر : 11079
تاریخ انتشار : 1397/11/30 13:42
 نماز با معرفت انسان را از سقوط شخصیتی نجات میدهد

رئیس کمیته همکاریهای بوشهردر مراسم جشن تکلیف ؛

نماز با معرفت انسان را از سقوط شخصیتی نجات میدهد

انسان های بزرگ کسانی هستند که در فراز و فرودهای زندگی با صبر و اقامه نماز بر مشکلات خود فائق می آیند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها ،مراسم جشن تکلیف فرزندان پرسنل و نماز جماعت ظهر و عصر فرودگاه بوشهر با حضور آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر، برگزار شد.

*آرامش یکی از زیبایی های بهشت

رئیس کمیته همکاریهای استان  بوشهر، در این مراسم با اشاره به آیه شریفه 24 و 25 سوره مبارکه مطففین افزود؛ صحنه های زیبای قیامت از یک آرامش بسیار بالایی برخوردار هستند، آرامش یکی از زیبایی های بهشت برای بهشتیان است.

وی در ادامه افزود: اهل بیت رسول الله (ص) زیباترین شکل بخشش را داشتند و به گونه ای  این عمل صالح و خیر را انجام می دادند که زمینه توجه بندگان را به خدا ایجاد و برقرار می کرد.

آیت الله صفایی بوشهری به تفسیر آیه 284 سوره بقره «لِلَّهِ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْضِ وَإِنْ تُبْدُوا مَا فِي أَنْفُسِكُمْ أَوْ تُخْفُوهُ يُحَاسِبْكُمْ بِهِ اللَّهُ فَيَغْفِرُ لِمَنْ يَشَاءُ وَيُعَذِّبُ مَنْ يَشَاءُ وَاللَّهُ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ» پرداخت و بیان کرد؛ هر کس زندگی خود را به سبک زندگی قرآنی و اهل بیتی تنظیم و برنامه ریزی کند از آرامش و موفقیت خاص تری برخوردار است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه اصول دین به عنوان عنصر اصلی جامعه مسلمانان موحد است، عنوان کرد؛ انسان موجودی است که فوق العاده نیاز به کمک دارد و اساسا به کمک  دیگران نیاز دارد و این فقر ذاتی است.

*فقر معنوی انسان رادر فراز و فرودها تحت فشار می گذارد

رئیس کمیته همکاریهای بوشهر بیان داشت؛ فقر مادی قابل کنترل و مدیریت است، فقر دیگری که انسان را فوق العاده تحت فشار می گذارد، فقر معنوی است و هر چیزی که غیر مادی است در این سیکل است و لذا انسان های بزرگ کسانی  هستند که در فراز و فرودهای زندگی با صبر و اقامه نماز بر مشکلات خود فائق می آیند.

امام جمعه بوشهرخاطرنشان ساخت؛ اقامه نمازو صبر شخصیت انسان را در برابر مشکلات محکم می کند، تا فرو نریزد و نماز عامل آبادانی امارت شخصیت انسان می شود.

وی با بیان اینکه نماز درب ورودی و بررسی و قبولی دیگر اعمال است، ادامه داد: اگر کار و عمل خیر انجام دهیم و هر سال حج برویم و به نیازمندان کمک کنیم ولی در اقامه نماز دقت نشود، سایر اعمال او به تناسب اهمیت به نماز مورد محاسبه الهی قرار می گیرد. 

*نماز با معرفت انسان را از سقوط شخصیتی نجات میدهد

 سخنران این مراسم یادآور شد؛ پروردگار سبحان فریضه نماز را بر ما واجب کرده و حتما در این واجب دینی یک مصلحت، معماری و تربیت دینی بوده است و آن این است که نماز با معرفت، انسان را از عوامل سقوط شخصیتی مانند «ثروت، شهوت، شهرت و قدرت» نجات می دهد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار کرد: نماز انسان را از سقوط شخصیتی نجات می دهد و بر اساس «إِيَّاكَ نَعْبُدُ وإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ» معماری شخصیتی می کند.

*نماز مایه نجات و کمال انسان است

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه نماز نجات بخش و کمال آفرین است افزود: بهترین ثروت تقوا است و نماز رکن اساسی زندگی ما است.

نماینده ولی فقیه دراستان بوشهر تصریح کرد: همه ما باید برنامه کارمان را وقت فریضه تنظیم کنیم نه اینکه نمازمان را با برنامه شرایط کاریمان تنظیم کنیم و سعی بر مداومت اقامه نمازجماعت در مساجد داشته باشید.

*تجلیل از جشن تکلیف فرزندان کارکنان فرودگاه بوشهر

خاطرنشان می شود؛ بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت آیت الله صفایی بوشهری، آئین تجلیل جشن بندگی فرزندان کارکنان فرودگاه بوشهر برگزار گردید.معلمان لرستانی در حادثه سیل جلوه های ماندگار ی را به یادگار گذاشتند

مدیران و مربیان مرتبط با برنامه ستاد همکاریها گرد هم آمدند

ثمره تعلیم و تربیت بهره مندی از برکات درخت طوبی است

بالندگی نسل آینده در گرو حفظ حرمت معلمان است

شخصیت امام مهدی عج از نگاه اهل بیت علیهم السلام و فضیلت منتظران ظهور

درسهای تربیتی زندگی از محضر حضرت علی اکبر

جوانان ما،یک دوره پر نور و شکوفایی را سپری می کنند

انتظار پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام از جوانان امروز

امام جمعه گرگان هزینه ساخت دو مدرسه در آق قلا و گمیشان را تقبل کرد

بشارت بهشت به کسانی که جلوی "ضرر" سیل را می گیرند

نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بی بدیل است

بررسی ها نشان می دهد مدارس طرح امین آسیب های اجتماعی را کنترل کرده اند

یک هزار و 500 دانش آموز با ویژگی های منتظران امام مهدی "عج" آشنا می شوند

از ظرفیت طلاب بومی برای پیوند مسجد ومدرسه بهره می بریم

جلوه های اهمیت تشکیل ستاد همکاریها/تشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیک

اولین مدرسه حج روحانیون اهل سنت کشور افتتاح شد

نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

دست هایی که ملکوتی شدند

نگاه تربیتی رسانه ها به اخبار ستاد همکاریها

پاسدار از نگاه رسول اعظم اسلام و امام علی علیه السلام