امروز : 1398/06/01
2019-08-23
شناسه خبر : 11054
تاریخ انتشار : 1397/11/17 11:13
 نمایشگاه «مدرسه انقلاب» یک کار پژوهشی همراه با نوآوری و خلاقیت است

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش؛

نمایشگاه «مدرسه انقلاب» یک کار پژوهشی همراه با نوآوری و خلاقیت است

ستادهمکاریها/ مشاورعالی وزیرآموزش و پرورش گفت: نمایشگاه «مدرسه انقلاب» یک اقدام پژوهشی توأم با خلاقیت، ابتکار و نورآوری به زبان کودکانه است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، علیرضا حاجیان زاده در جمع مدیر، مربیان و دانش آموزان مدارس «امامت» و «مریم» که هر دو در مناطق محروم قم واقع هستند، ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر و چهلمین سال انقلاب شکوهمند اسلامی اظهارداشت: اینکه از سوی اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان سرفصل هایی با موضوعات مشخص تعریف شود و دانش آموزان با ذهن خلاق و پویای خود آثار و تصاویر سمعی و بصری را خلق کنند، اقدامی ارزشمند و نوآورانه است و خوشحالم که این دو مدرسه با برخورداری از مدیر و کادر شایسته ای که دارند موفق به اخذ رتبه های اول و پنجم مدارس انقلاب را در سطح کشور به خود اختصاص دهند.

*دشمن ایستادگی های مردم بصیر سیلی خورده است

دبیرستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش با اشاره به شعار هفتمین دوره نمایشگاه های دانش آموزی مدرسه انقلاب با عنوان« انقلابی می مانیم» تصریح کرد: دشمن بارها و بارها از همین شعار و ایستادگی های مردم بصیر و همیشه در صحنه ایران اسلامی سیلی خورده است و انتخاب این شعار بسیار بجا و ارزشمند است.

حاجیا ن زاده اظهارداشت: برای به ثمر نشستن این انقلاب خون های زیادی نثار شده است که نمایشگاه «مدرسه انقلاب» بسیار خوب سختی‌های آن دوران را به نمایش می گذارد.

وی جمهوری اسلامی ایران و برکات آنرا یادگار امام عظیم الشان حضرت امام خمینی(ره) دانست و افزود: دانش آموزان و جوانان ما باید ادامه دهنده راه انقلاب باشند.

*انقلاب امانتی در دست ما است

مشاورعالی وزیر آموزش و پرورش در ادامه با تاکید بر تحقق بخشیدن شعار «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» که از شعارهای معروف زمان انقلاب است، گفت: «آزادی» یعنی اینکه مردم بتوانند مسئولین کشور را خود انتخاب کنند و «جمهوری»  نیز به این معنی است که مردم خودشان حق انتخاب داشته باشند و «اسلامی» هم یعنی، این آزادی در راستای اسلام باشد و امروز این انقلاب امانتی در دست ما است، که باید از آن حراست کنیم.

مشاور عالی وزیر با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار معلمان و مدیران گفت: ما نمی توانیم نقش فرهنگیان و دانش آموزان را در شکل‌گیری انقلاب و دفاع مقدس را نادیده بگیریم.

وی با اشاره به اینکه ۳۶ هزار دانش آموز شهید در کشور داریم، افزود: توجه به حوزه جهاد و شهادت و آشنایی دانش آموزان با این ذخایر انقلاب باید در دستور کار قرار گیرد

*یک گزارش جالب در واپسین لحظات آخرین روز خدمات سی ساله 

در ادامه این بازدید خانم ابوطالبی مدیری که  واپسین لحظات آخرین روز حضور خود را در بدنه آموزش و پرورش تجربه می کرد ضمن خیرمقدم به مشاورعالی وزیر و مدیرکل آموزش و پرورش استان قم تصریح کرد: مدرسه دخترانه امامت در محله نوبهار قم به عنوان یکی از مدارس در مناطق محروم قم می باشد که بحمدلله توانسته از 5 ملیّتهندی، افغانی، پاکستانی، عراقی و میانمار در خود جای دهد.

وی جمعیت مدرسه را 261 نفر عنوان کرد و گفت: با توجه به دستور لازم التعلیم بودن همه کودکان کشور توسط مقام معظم رهبری، دانش آموزان خارجی نیز در کنار دانش آموزان ایرانی مشغول به تحصیل شدند که در حال حاضر 131 دانش آموز تبعه خارجی در این مدرسه مشغول به فعالیت هستند.

لازم به ذکر است مدرسه دخترانه امامت در نمایشگاه مدرسه انقلاب حائز رتبه 5 کشوری شده است.

در ادامه خانم معینی، مدیر مدرسه مریم با اشاره به فعالیت های ویژه و احیای شعائر دینی و مذهبی در محیط مدرسه گفت: بحمدلله با توجه به شرایط منطقه و محرومیتی که وجوددارد دانش آموزان مدرسه مریم از استعداد و هوش بالای درسی برخوردار می باشند.

وی افزود: جذب خیرین و بازسازی بخش هایی از مدرسه به دلیل کمبود بودجه و اعتبارات عمرانی اقدام ارزشمندی است که طی این مدت رقم خورده است.

خانم معینی در پایان ضمن خوش آمد گویی مجدد خواستار توجه مدیران ارشد آموزش و پرورش به مدارس به ویژه مدارس در مناطق محروم شدند و ارائه لوح تقدیر رسمی را یکی از ساده ترین راه های قدردانی از فرهنگیان دلسوز و مجاهد سازمان آموزش و پروش در مناطق محروم قم عنوان کرد.

لازم به ذکر است مدرسه دخترانه مریم در نمایشگاه مدرسه انقلاب حائز رتبه نخست کشوری می باشد.

پایان پیام/

اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه در ۴۲۸ مدرسه استان البرز

ائمه جمعه کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش را جدی بگیرند

جشنواره دانش آموزی «تمنّای وصال» در استان گیلان برگزار می شود

مدرسه جهانی اميرالمؤمنين(عليه السلام) را برای تربیت بشر جدی بگیریم

سی و یکمین شماره حلقه وصل منتشر شد

آمادگی آموزش و پرورش در استفاده از اساتید ستاد اقامه نماز

کلید واژه های تربیتی بشر از نگاه انسان کامل

همکاری 633روحانی با آموزش و پرورش خراسان جنوبی

دانش‌آموزباید عنصر مهم مدرسه در برنامه‌ریزی درسی و تربیتی باشد

طلبه عروسک گردانی که محبوب بچه ها است /ایده‌ای جالب برای آموزش دین به کودکان

فرهنگیان قمی با کاربردهای اپلیکیشن "بشری" آشنا شدند

حضور پررنگ فرهنگیان در جلسات طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی

در جامعه و محیط پیرامون خود باعث آرامش شویم

فرهنگیان ودانش آموزان بیشترین حضور را در برنامه های غدیر شناسی دارند

درنگی در دلگویه های معصومانه پیامبر و اهل بیت علیهم السلام

گناه كارترين فرد در عرفات!

رایحه خوش سند تحول بنیادین در پل لندن

نشست قطب پنج ستاد همکاریها بر گزار شد.

نیازمند رفاه و تمرکز توام با آرامش برای اهل خبر و رسانه هستیم

مدیر دفتر ستاد همکاریها در تهران تودیع شد