امروز : 1397/12/01
2019-02-20
شناسه خبر : 11054
تاریخ انتشار : 1397/11/17 11:13
 نمایشگاه «مدرسه انقلاب» یک کار پژوهشی همراه با نوآوری و خلاقیت است

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش؛

نمایشگاه «مدرسه انقلاب» یک کار پژوهشی همراه با نوآوری و خلاقیت است

ستادهمکاریها/ مشاورعالی وزیرآموزش و پرورش گفت: نمایشگاه «مدرسه انقلاب» یک اقدام پژوهشی توأم با خلاقیت، ابتکار و نورآوری به زبان کودکانه است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، علیرضا حاجیان زاده در جمع مدیر، مربیان و دانش آموزان مدارس «امامت» و «مریم» که هر دو در مناطق محروم قم واقع هستند، ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر و چهلمین سال انقلاب شکوهمند اسلامی اظهارداشت: اینکه از سوی اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان سرفصل هایی با موضوعات مشخص تعریف شود و دانش آموزان با ذهن خلاق و پویای خود آثار و تصاویر سمعی و بصری را خلق کنند، اقدامی ارزشمند و نوآورانه است و خوشحالم که این دو مدرسه با برخورداری از مدیر و کادر شایسته ای که دارند موفق به اخذ رتبه های اول و پنجم مدارس انقلاب را در سطح کشور به خود اختصاص دهند.

*دشمن ایستادگی های مردم بصیر سیلی خورده است

دبیرستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش با اشاره به شعار هفتمین دوره نمایشگاه های دانش آموزی مدرسه انقلاب با عنوان« انقلابی می مانیم» تصریح کرد: دشمن بارها و بارها از همین شعار و ایستادگی های مردم بصیر و همیشه در صحنه ایران اسلامی سیلی خورده است و انتخاب این شعار بسیار بجا و ارزشمند است.

حاجیا ن زاده اظهارداشت: برای به ثمر نشستن این انقلاب خون های زیادی نثار شده است که نمایشگاه «مدرسه انقلاب» بسیار خوب سختی‌های آن دوران را به نمایش می گذارد.

وی جمهوری اسلامی ایران و برکات آنرا یادگار امام عظیم الشان حضرت امام خمینی(ره) دانست و افزود: دانش آموزان و جوانان ما باید ادامه دهنده راه انقلاب باشند.

*انقلاب امانتی در دست ما است

مشاورعالی وزیر آموزش و پرورش در ادامه با تاکید بر تحقق بخشیدن شعار «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» که از شعارهای معروف زمان انقلاب است، گفت: «آزادی» یعنی اینکه مردم بتوانند مسئولین کشور را خود انتخاب کنند و «جمهوری»  نیز به این معنی است که مردم خودشان حق انتخاب داشته باشند و «اسلامی» هم یعنی، این آزادی در راستای اسلام باشد و امروز این انقلاب امانتی در دست ما است، که باید از آن حراست کنیم.

مشاور عالی وزیر با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار معلمان و مدیران گفت: ما نمی توانیم نقش فرهنگیان و دانش آموزان را در شکل‌گیری انقلاب و دفاع مقدس را نادیده بگیریم.

وی با اشاره به اینکه ۳۶ هزار دانش آموز شهید در کشور داریم، افزود: توجه به حوزه جهاد و شهادت و آشنایی دانش آموزان با این ذخایر انقلاب باید در دستور کار قرار گیرد

*یک گزارش جالب در واپسین لحظات آخرین روز خدمات سی ساله 

در ادامه این بازدید خانم ابوطالبی مدیری که  واپسین لحظات آخرین روز حضور خود را در بدنه آموزش و پرورش تجربه می کرد ضمن خیرمقدم به مشاورعالی وزیر و مدیرکل آموزش و پرورش استان قم تصریح کرد: مدرسه دخترانه امامت در محله نوبهار قم به عنوان یکی از مدارس در مناطق محروم قم می باشد که بحمدلله توانسته از 5 ملیّتهندی، افغانی، پاکستانی، عراقی و میانمار در خود جای دهد.

وی جمعیت مدرسه را 261 نفر عنوان کرد و گفت: با توجه به دستور لازم التعلیم بودن همه کودکان کشور توسط مقام معظم رهبری، دانش آموزان خارجی نیز در کنار دانش آموزان ایرانی مشغول به تحصیل شدند که در حال حاضر 131 دانش آموز تبعه خارجی در این مدرسه مشغول به فعالیت هستند.

لازم به ذکر است مدرسه دخترانه امامت در نمایشگاه مدرسه انقلاب حائز رتبه 5 کشوری شده است.

در ادامه خانم معینی، مدیر مدرسه مریم با اشاره به فعالیت های ویژه و احیای شعائر دینی و مذهبی در محیط مدرسه گفت: بحمدلله با توجه به شرایط منطقه و محرومیتی که وجوددارد دانش آموزان مدرسه مریم از استعداد و هوش بالای درسی برخوردار می باشند.

وی افزود: جذب خیرین و بازسازی بخش هایی از مدرسه به دلیل کمبود بودجه و اعتبارات عمرانی اقدام ارزشمندی است که طی این مدت رقم خورده است.

خانم معینی در پایان ضمن خوش آمد گویی مجدد خواستار توجه مدیران ارشد آموزش و پرورش به مدارس به ویژه مدارس در مناطق محروم شدند و ارائه لوح تقدیر رسمی را یکی از ساده ترین راه های قدردانی از فرهنگیان دلسوز و مجاهد سازمان آموزش و پروش در مناطق محروم قم عنوان کرد.

لازم به ذکر است مدرسه دخترانه مریم در نمایشگاه مدرسه انقلاب حائز رتبه نخست کشوری می باشد.

پایان پیام/

دست های مردم از نگاه پیامبرعظیم الشان اسلام

نماز با معرفت انسان را از سقوط شخصیتی نجات میدهد

دوره توانمند سازی مدیران و معاونین مدارس استان کرمانشاه برگزار شد

یک روحانی سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی استان ایلام شد

دوره توانمند سازی طلاب و معلمان آموزش و پرورش کردستان برگزار شد

قلک هایی از جنس ارادت به اهل بیت علیهم السلام

تداوم راه شهید ایرانمنش منوط به تربیت دانش آموزانی در خط انبیااست

آموزش و پرورش روی کمک حوزه های علمیه حساب باز کرده است.

همایش مدرسه تربیتی امام موسی صدر برگزار می شود

ویدیو/ افزایش سطح کیفی برنامه های تربیتی مدارس با همکاری حوزه های علمیه

هفتصد و 70 کارگاه آموزشی گفتمان دینی در مدارس با همکاری حوزه علمیه

سند تحول بنیادین میثاق تعلیم و تربیت اسلامی است

ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش اتاق اندیشه ورزی تعلیم و تربیت اسلامی است

چندرسانه‌ای/سفر مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش و دبیر ستاد همکاری‌ها به استان گلستان

محور برنامه های کمیته همکاری ها، سند تحول بنیادین است

کمیته همکاری ها ظرفیت خوبی برای فعالیت های اثر گذار در آموزش و پرورش است

... به جوانان عزیزم؛ در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

ترمیم برخی عملکردها با توسل به حوزه و دانشگاه امکان پذیر است

کتابخانه مدرسه باقر العلوم ناحیه یک تبریز افتتاح شد

باید آموزش های خود را بومی سازی کنیم/ انسان بدون برنامه، کارنامه نخواهد داشت