امروز : 1398/06/01
2019-08-23
شناسه خبر : 11044
تاریخ انتشار : 1397/11/13 09:22
 کتاب انقلاب چهل ساله؛با نگاهی به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران منتشر شد

به همت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی؛

کتاب انقلاب چهل ساله؛با نگاهی به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران منتشر شد

دفتر تبلیغات اسلامی در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، کتابی با عنوان «انقلاب چهل ساله؛ بانگاهی به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران» منتشرکرد.

به گزارش پاگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها به نقل از بلاغ ، در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اقدام به نشر کتابی با عنوان «انقلاب چهل ساله؛ نگاهی به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران» کرده است.

این کتاب توسط انتشارات بوستان کتاب چاپ و نشر شده و دارای ۱۴ عنوان است که هر عنوان در برگیرنده ی یک مقاله ی جامع می باشد.

*استقلال و خودباوری فرهنگی

در اولین فراز از این کتاب مقاله ای پیرامون دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی را مشاهده می کنید که در سرفصل هایی مانند: «استقلال و خودباوری فرهنگی»، «عرصه های خودباوری و استقلال فرهنگی»، «مبارزه با مظاهر فساد»، «عرصه های تحول استقلال فرهنگی»، «گفتمان وحدت» و ... به بررسی دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه ی فرهنگ پرداخته است.

*گسترش فرهنگ قرآنی

در فراز بعد، آنچه مورد توجه مؤلفان این اثر ارزشمند قرار گرفته است، دستاوردهای اخلاقی و معنوی انقلاب اسلامی می باشد. این دستاوردها در سرفصل هایی مانند: «احیای معنویت و دین اندیشی»، «گسترش فرهنگ قرآنی»، «عنایات الهی»، «تقویت فرهنگ نماز و دعا»، «معنویت گرایی امام»، «پیوند امام و امت»، «تحول معنوی و خودباوری جوانان»، «تحول و خودباوری مردم» و «تقویت فرهنگی شهادت و ایثار» مورد بررسی قرار گرفته است.

*سیاست فقرزدایی و خدمت رسانی

دستاوردهای اقتصادی موضوع مهم دیگریست که با توجه به مشکلات اقتصادی پیش آمده باید مورد توجه ویژه ای قرار گیرد. در این بخش با عناوینی از قبیل: «جایگاه اقتصاد ایران در جهان»، «سیاست فقرزدایی و خدمت رسانی»، «وضع معیشتی مردم»، «افزایش زیرساخت های خدماتی»، «توسعه ی صنعتی»، «استقلال صنعتی» و... مواجه خواهیم شد که در کنار مشکلات موجود به بررسی پیشرفت های چشم گیر اقتصادی ایران اسلامی در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی با وجود همه ی فشارها و تحریم های دشمنان انقلاب می پردازد.

*ارتقای سطح سواد و علمی جامعه

دستاوردهای قابل ستایش در عرصه ی علمی و فناوری بعد از انقلاب اسلامی به اندازه ای بوده است که بخشی از این کتاب به صورت اختصاصی و در قالب عناوینی مانند: «ارتقای سطح سواد و علمی جامعه»، «فناوری نانو»، «فناوری هسته ای»، « فناوری فضایی»، «فناوری سلول های بنیادی» و... مورد بررسی و تبیین قرار گیرد.

*پیشرفت های علمی پزشکی

ارتقای سلامت عمومی جامعه در قالب دستاوردهای بهداشتی و پزشکی انقلاب اسلامی و در عناوینی از جمله: «وضعیت پزشکی و سلامتی در کشور»، «بهبود وضعیت بهداشت در کشور»، «تأسیس خانه های بهداشت»، «آمار پزشکان و متخصصان»، «دستاوردهای صنعت دارویی»، «پیشرفت های علمی پزشکی»، «درمان بیمانران خارجی»، «افزایش امید به زندگی»، «کاهش مرگ و میر»، «افزایش تخت های بیمارستانی» و.... به صورت آماری و دقیق مورد بررسی قرار گرفته است.

*ارتقای آگاهی سیاسی

در کنار همه ی دستاوردهای داخلی، انقلاب اسلامی در عرصه ی بین المللی نیز به توفیقات خوبی دست یافته است که این فراز از کتاب به بررسی آن در قالب این عناونین پرداخته است: «وضعیت سیاسی کشور قبل از انقلاب اسلامی»، «استقلال و نفی سلطه ی بیگانگان»، «تأسیس حکومت مبتنی بر احکام دین»، «مردم سالاری دینی»، «ارتقای آگاهی سیاسی»، «مطبوعات و رسانه های جمعی»، «تقویت محور مقاومت اسلامی»، «استکبار ستیزی» و «تحقیر آمریکا».

خودباوری و خودکفایی در صنایع نظامی

دستاوردهای امنیتی و نظامی عنوان بعدی دستاوردهای انقلاب اسلامی است که مورد توجه نویسندگان این کتاب قرار گرفته است. این دستاوردها در قابل عناوینی مانند: «امنیت ملی»، «امنیت منطقه ای»، « امنیت سیاسی»، «امنیت اجتماعی»، «امنیت بین الملل»، «استقلال نظامی»، «خودباوری و خودکفایی در صنایع نظامی» و... مورد بررسی قرار گرفته است.

*نقش انقلاب اسلامی در دین گرایی جهانی

عناوینی از قبیل «ره آورد انقلاب اسلامی برای حوزه های علمیه»، «نقش انقلاب اسلامی در دین گرایی جهانی»، «نقش انقلاب اسلامی در هویت یابی زن»، «مقایسه ی انقلای اسلامی با انقلاب های فرانسه و روسیه با تأکید بر دیدگاه امام خمینی و مقام معظم رهبری»، «موانع پیشرفت انقلاب اسلامی»، «صبر و استقامت در برابر فشارهای اقتصادی» و «پرسمان اقتصادی انقلاب اسلامی» از دیگر مجموعه مقالاتی هستند که در این کتاب به صورت مفصل و با ارائه ی آمارهای دقیق و موثق به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف پرداخته است.

اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه در ۴۲۸ مدرسه استان البرز

ائمه جمعه کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش را جدی بگیرند

جشنواره دانش آموزی «تمنّای وصال» در استان گیلان برگزار می شود

مدرسه جهانی اميرالمؤمنين(عليه السلام) را برای تربیت بشر جدی بگیریم

سی و یکمین شماره حلقه وصل منتشر شد

آمادگی آموزش و پرورش در استفاده از اساتید ستاد اقامه نماز

کلید واژه های تربیتی بشر از نگاه انسان کامل

همکاری 633روحانی با آموزش و پرورش خراسان جنوبی

دانش‌آموزباید عنصر مهم مدرسه در برنامه‌ریزی درسی و تربیتی باشد

طلبه عروسک گردانی که محبوب بچه ها است /ایده‌ای جالب برای آموزش دین به کودکان

فرهنگیان قمی با کاربردهای اپلیکیشن "بشری" آشنا شدند

حضور پررنگ فرهنگیان در جلسات طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی

در جامعه و محیط پیرامون خود باعث آرامش شویم

فرهنگیان ودانش آموزان بیشترین حضور را در برنامه های غدیر شناسی دارند

درنگی در دلگویه های معصومانه پیامبر و اهل بیت علیهم السلام

گناه كارترين فرد در عرفات!

رایحه خوش سند تحول بنیادین در پل لندن

نشست قطب پنج ستاد همکاریها بر گزار شد.

نیازمند رفاه و تمرکز توام با آرامش برای اهل خبر و رسانه هستیم

مدیر دفتر ستاد همکاریها در تهران تودیع شد