امروز : 1398/02/04
2019-04-24
شناسه خبر : 11035
تاریخ انتشار : 1397/11/08 12:22
دوره توانمندسازی ائمه جماعات و مدیران مدارس متوسطه

در کردستان برگزار شد:

دوره توانمندسازی ائمه جماعات و مدیران مدارس متوسطه

دوره توانمندسازی ائمه جماعات روحانی و فرهنگی مدارس سطح شهر و روستا و دوره توانمندسازی ویژه مدیران مدارس متوسطه اول دخترانه....

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها، اداره امور قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش با همکار کمیته همکاری ها کردستان، دوره توانمندسازی ائمه جماعات و مدیران مدارس متوسطه اول و دوم طرح مبین را برای مدارس شهری و روستایی شهرستان بیجار برگزار کرد.

بر پایه این گزارش ،دوره توانمندسازی ائمه جماعات روحانی و فرهنگی مدارس سطح شهر و روستا و دوره توانمندسازی ویژه مدیران مدارس متوسطه اول دخترانه و متوسطه دوم پسرانه طرح مبین مدارس سطح شهر و روستا در سالن اجتماعات دبیرستان اندیشه بیجار برگزار شد.

سید مجید احمدی، معاون پرورشی و تربیت بدنی شهرستان در ابتدای این دوره آموزشی به بیان راهکارهای عملی برای گرایش دانش آموزان به نماز و پر نشاط شدن فضای معنوی پرداخت.

وی با اشاره به نقش روحانیون در هدایت دینی نوجوانان، افزود: با توجه به هجمه‌های غیراخلاقی که امروز جامعه نوجوان و جوان را تهدید می‌کند، این طرح برای ائمه جماعات مدارس مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم متناسب با شرایط دانش‌آموزان مناطق و نواحی مختلف در سطح استان تدارک دیده شده است.

احمدی گفت: توانمندسازی روحانیون در پاسخ به شبهات دینی روز، نوجوانان ، جوانان و خانواده های آنان در رابطه با نماز از دیگر اهداف برگزاری این دوره های آموزشی است.

در ادامه حجت الاسلام سهرابی از اساتید حوزه ضمن تشریح راهکارهای عملی جذب مخاطب و دانش آموزان بیان داشت: از آنجا که نماز به عنوان مهم‌ترین فریضه دینی است و از طرفی بستر تربیتی لشکر بزرگ دانش‌آموزان در اختیار آموزش وپرورش است لذا دوره توانمندسازی ائمه جماعات مدارس از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود؛ایجاد زمینه مناسب برای توسعه و ترویج فرهنگ نماز در میان دانش آموزان و خانواده های آنان، ارتقاء توانمندی و مهارت عملی ائمه جماعات مدارس  به منظور انس دانش آموزان به نماز وگفتمان سازی و تبیین درست معارف دینی از اهداف برگزاری این دوره می باشد.

لازم به ذکر است این دوره آموزشی با همکاری ستاد اقامه نماز، معاونت پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان بیجار برگزار شده است.مدیران و مربیان مرتبط با برنامه ستاد همکاریها گرد هم آمدند

ثمره تعلیم و تربیت بهره مندی از برکات درخت طوبی است

بالندگی نسل آینده در گرو حفظ حرمت معلمان است

شخصیت امام مهدی عج از نگاه اهل بیت علیهم السلام و فضیلت منتظران ظهور

درسهای تربیتی زندگی از محضر حضرت علی اکبر

جوانان ما،یک دوره پر نور و شکوفایی را سپری می کنند

انتظار پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام از جوانان امروز

امام جمعه گرگان هزینه ساخت دو مدرسه در آق قلا و گمیشان را تقبل کرد

بشارت بهشت به کسانی که جلوی "ضرر" سیل را می گیرند

نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بی بدیل است

بررسی ها نشان می دهد مدارس طرح امین آسیب های اجتماعی را کنترل کرده اند

یک هزار و 500 دانش آموز با ویژگی های منتظران امام مهدی "عج" آشنا می شوند

از ظرفیت طلاب بومی برای پیوند مسجد ومدرسه بهره می بریم

جلوه های اهمیت تشکیل ستاد همکاریها/تشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیک

اولین مدرسه حج روحانیون اهل سنت کشور افتتاح شد

نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

دست هایی که ملکوتی شدند

نگاه تربیتی رسانه ها به اخبار ستاد همکاریها

پاسدار از نگاه رسول اعظم اسلام و امام علی علیه السلام

امام حسین علیه السلام، گوهر بى بديل آفرينش