امروز : 1398/06/01
2019-08-23
شناسه خبر : 11035
تاریخ انتشار : 1397/11/08 12:22
دوره توانمندسازی ائمه جماعات و مدیران مدارس متوسطه

در کردستان برگزار شد:

دوره توانمندسازی ائمه جماعات و مدیران مدارس متوسطه

دوره توانمندسازی ائمه جماعات روحانی و فرهنگی مدارس سطح شهر و روستا و دوره توانمندسازی ویژه مدیران مدارس متوسطه اول دخترانه....

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها، اداره امور قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش با همکار کمیته همکاری ها کردستان، دوره توانمندسازی ائمه جماعات و مدیران مدارس متوسطه اول و دوم طرح مبین را برای مدارس شهری و روستایی شهرستان بیجار برگزار کرد.

بر پایه این گزارش ،دوره توانمندسازی ائمه جماعات روحانی و فرهنگی مدارس سطح شهر و روستا و دوره توانمندسازی ویژه مدیران مدارس متوسطه اول دخترانه و متوسطه دوم پسرانه طرح مبین مدارس سطح شهر و روستا در سالن اجتماعات دبیرستان اندیشه بیجار برگزار شد.

سید مجید احمدی، معاون پرورشی و تربیت بدنی شهرستان در ابتدای این دوره آموزشی به بیان راهکارهای عملی برای گرایش دانش آموزان به نماز و پر نشاط شدن فضای معنوی پرداخت.

وی با اشاره به نقش روحانیون در هدایت دینی نوجوانان، افزود: با توجه به هجمه‌های غیراخلاقی که امروز جامعه نوجوان و جوان را تهدید می‌کند، این طرح برای ائمه جماعات مدارس مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم متناسب با شرایط دانش‌آموزان مناطق و نواحی مختلف در سطح استان تدارک دیده شده است.

احمدی گفت: توانمندسازی روحانیون در پاسخ به شبهات دینی روز، نوجوانان ، جوانان و خانواده های آنان در رابطه با نماز از دیگر اهداف برگزاری این دوره های آموزشی است.

در ادامه حجت الاسلام سهرابی از اساتید حوزه ضمن تشریح راهکارهای عملی جذب مخاطب و دانش آموزان بیان داشت: از آنجا که نماز به عنوان مهم‌ترین فریضه دینی است و از طرفی بستر تربیتی لشکر بزرگ دانش‌آموزان در اختیار آموزش وپرورش است لذا دوره توانمندسازی ائمه جماعات مدارس از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود؛ایجاد زمینه مناسب برای توسعه و ترویج فرهنگ نماز در میان دانش آموزان و خانواده های آنان، ارتقاء توانمندی و مهارت عملی ائمه جماعات مدارس  به منظور انس دانش آموزان به نماز وگفتمان سازی و تبیین درست معارف دینی از اهداف برگزاری این دوره می باشد.

لازم به ذکر است این دوره آموزشی با همکاری ستاد اقامه نماز، معاونت پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان بیجار برگزار شده است.اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه در ۴۲۸ مدرسه استان البرز

ائمه جمعه کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش را جدی بگیرند

جشنواره دانش آموزی «تمنّای وصال» در استان گیلان برگزار می شود

مدرسه جهانی اميرالمؤمنين(عليه السلام) را برای تربیت بشر جدی بگیریم

سی و یکمین شماره حلقه وصل منتشر شد

آمادگی آموزش و پرورش در استفاده از اساتید ستاد اقامه نماز

کلید واژه های تربیتی بشر از نگاه انسان کامل

همکاری 633روحانی با آموزش و پرورش خراسان جنوبی

دانش‌آموزباید عنصر مهم مدرسه در برنامه‌ریزی درسی و تربیتی باشد

طلبه عروسک گردانی که محبوب بچه ها است /ایده‌ای جالب برای آموزش دین به کودکان

فرهنگیان قمی با کاربردهای اپلیکیشن "بشری" آشنا شدند

حضور پررنگ فرهنگیان در جلسات طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی

در جامعه و محیط پیرامون خود باعث آرامش شویم

فرهنگیان ودانش آموزان بیشترین حضور را در برنامه های غدیر شناسی دارند

درنگی در دلگویه های معصومانه پیامبر و اهل بیت علیهم السلام

گناه كارترين فرد در عرفات!

رایحه خوش سند تحول بنیادین در پل لندن

نشست قطب پنج ستاد همکاریها بر گزار شد.

نیازمند رفاه و تمرکز توام با آرامش برای اهل خبر و رسانه هستیم

مدیر دفتر ستاد همکاریها در تهران تودیع شد