امروز : 1398/06/01
2019-08-23
شناسه خبر : 11028
تاریخ انتشار : 1397/11/03 09:41
برگزاری گفتمانهای دینی در شهرستانهای هرمزگان

به همت کمیته همکاریها

برگزاری گفتمانهای دینی در شهرستانهای هرمزگان

سلسله گفتمانهای دینی در مناطق مختلف شهرستان سیریک از توابع استان هرمزگان برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها؛ گفتمان دینی و پرسش و پاسخ در هنرستان امام جعفر صادق ع سیریک با حضور امام جمعه امام جمعه این شهر برگزارشد. 

حجت الاسلام حیدری در این نشست گفت؛اگر دستورات اسلام و قرآن در جامعه پیاده شود شاهد جامعه ای سالم و پاک خواهیم بود و انجام واجبات و دوری از گناه و ناپاکی موجبات سعادت دنیوی و اخروی را فراهم خواهد ساخت .

امام جمعه سیریک بیان کرد : تقوا و پرهیزکاری رمز موفقیت انسان هاست و خداوند برای انسان ها در سن خاصی بعضی مسائل را واجب کرده است تا به واسطه آنها راه سعادت و خوشبختی را پیدا و از اشتباه و گناه دوری کنند .

برپایه این گزارش گفتمان دیگری با موضوع برسی سبک زندگی و شخصیت حضرت زهرا سلام الله علیها  در دبیرستانهای فاطمیه و ثریا نژاد بندر کوهسنگ شهرستان سیریک برگزار گردید. 

  سخنران این گفتمان یکی از خصوصیات حضرت زهرا(س)  را محبت به پدر بزرگوارشان رسول اکرم(ص) دانست و گفت؛ ایشان آنقدر نسبت به پدر مهربان و با محبت بودند که پیامبر(ص) به ایشان لقب «ام‏ابیها» داده بودند.

سخنران این نشست گفت؛ از میان معصومین(ع) آن که زندگی پر برکتش بخصوص برای زنان مسلمان همچون خورشیدی نورافشانی می کند، وجود نازنین حضرت فاطمه زهرا(س) است که آشنایی با سبک زندگی آن حضرت بسیار برای ما راهگشا خواهد بود.

وی گفت: ساده زیستی و پرهیز از تجمل از نکات بارز زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) است. مهریه کم، جهیزیه مختصر، اکتفا به غذای اندک و معاش کم، استفاده از حداقل امکانات برای زندگی و... از خصوصیات آشکار سیده زنان عالم است.

خبر دیگیری از شهرستان سیریک حاکی است ،جشن تکلیف بیش از 481 دانش آموز دختر مدارس ابتدائی شهرستان سیریک بصورت نمادین در سالن غدیر با حضور امام جمعه اهل سنت شهر سیریک ، مدیر آموزش و پرورش ،معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش و دیگر مسئولین شهرستان  برگزار شد .

حجت الاسلام حسن حیدری در این مراسم گفت؛ جشن تکلیف یکی از وقایع مهم در زندگی هر نوجوان است که از اهمیت و ارزش والای اسلامی برخوردار است.

رئیس کمیته همکاریهای  شهرستان سیریک گفت : دانش آموزان باید با فراگیری واجبات دینی و دیگر فرایض الهی، در راه جلب رضایت خداوند قدم بردارند و دختر مسلمانی که به سن تکلیف رسیده باید همواره در پناه حجاب، عفت خود را نیز حفظ نمایند .

حجت الاسلام حیدری افزود:جشن تکلیف ،تولدی نو در زندگی دانش آموزان بوده و آنان با الهام گرفتن از ائمه معصومین می توانند راه سعادت در زندگی خود را پیدا کنند .
اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه در ۴۲۸ مدرسه استان البرز

ائمه جمعه کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش را جدی بگیرند

جشنواره دانش آموزی «تمنّای وصال» در استان گیلان برگزار می شود

مدرسه جهانی اميرالمؤمنين(عليه السلام) را برای تربیت بشر جدی بگیریم

سی و یکمین شماره حلقه وصل منتشر شد

آمادگی آموزش و پرورش در استفاده از اساتید ستاد اقامه نماز

کلید واژه های تربیتی بشر از نگاه انسان کامل

همکاری 633روحانی با آموزش و پرورش خراسان جنوبی

دانش‌آموزباید عنصر مهم مدرسه در برنامه‌ریزی درسی و تربیتی باشد

طلبه عروسک گردانی که محبوب بچه ها است /ایده‌ای جالب برای آموزش دین به کودکان

فرهنگیان قمی با کاربردهای اپلیکیشن "بشری" آشنا شدند

حضور پررنگ فرهنگیان در جلسات طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی

در جامعه و محیط پیرامون خود باعث آرامش شویم

فرهنگیان ودانش آموزان بیشترین حضور را در برنامه های غدیر شناسی دارند

درنگی در دلگویه های معصومانه پیامبر و اهل بیت علیهم السلام

گناه كارترين فرد در عرفات!

رایحه خوش سند تحول بنیادین در پل لندن

نشست قطب پنج ستاد همکاریها بر گزار شد.

نیازمند رفاه و تمرکز توام با آرامش برای اهل خبر و رسانه هستیم

مدیر دفتر ستاد همکاریها در تهران تودیع شد