امروز : 1398/06/01
2019-08-23
شناسه خبر : 11023
تاریخ انتشار : 1397/11/01 10:22
 مدیران کل آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به منظورحضورهدفمند روحانیون در مدارس

مدیران کل آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

برگزاری این دوره ها در بخش دانش آموزی و بخش فرهنگیان خیلی موثر است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها،مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با تشکر از همکاری مستمر اداره کل تبلیغات اسلامی با آموزش و پرورش در اجرای برنامه های مشترک به ویژه برگزاری گفتمان های دینی و دوره های توانمند سازی معلمان و مربیان، گفت: برگزاری این دوره ها در بخش دانش آموزی و بخش فرهنگیان خیلی موثر است .

*عمل به فرامین مقام معظم رهبری

وی با اشاره به تفاهم نامه مشترک،گفت: این تفاهم نامه در راستای  عمل به فرامین مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) و تعمیق مبانی نظری، اعتقادی و تقویت هویت دینی دانش آموزان و توانمند سازی فرهنگیان و به منظور پاسخ گویی به شبهات،منعقد وعملیاتی می شود .

*توانمند سازی همکاران فرهنگی

قربانی به اهداف این تفاهم نامه اشاره کرد و تعمیق مبانی نظری، اعتقادی و تقویت هویت دینی در دانش آموزان، توانمند سازی همکاران فرهنگی در زمینه مبانی نظری، اعتقادی و دینی، ایجاد فضای مناسب و امن جهت طرح پرسش های مخاطبین، بستر سازی مناسب برای ایجاد تعامل میان جوانان و نوجوانان و پاسخ گویی به شبهات توسط مبلغان سازمان تبلیغات اسلامی و ایجاد بینش و توانایی تحلیل در رویدادهای فرهنگی جهت مقابله با تهاجم فرهنگی از اهداف این تفاهم نامه در راستای تقویت همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش برشمرد.  

*برگزاری دوره های تقریب مذاهب

نایب رئیس کمیته همکاریها به موضوعات تفام نامه پرداخت و اظهار داشت: برگزاری دوره های تقریب مذاهب، توانمند سازی معلمان، برگزاری دوره های توانمند سازی مدرسان گفتمان های دینی، برگزاری گفتمان های دینی مدارس و برگزاری برنامه های قرآن، عترت و نماز از موضوعات پیش بینی شده است .

*همه مدیون آموزش و پرورش هستیم 

حجت الاسلام کرمی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کردستان نیز در این نشست با اشاره به گستردگی فعالیت حوزه تعلیم و تربیت، دانش آموزان تحت پوشش، فرهنگیان استان و تعامل با اولیای دانش آموزان، گفت: آموزش و پرورش با تمام توان به خدمات رسانی مشغول است و همه ما مدیون این زحمات هستیم.

عضو کمیته همکاریهای استان کردستان  با بیان اینکه تبلیغات اسلامی در سه محور با آموزش و پرورش همکاری می کند، آموزش معلمان را یکی از محور های همکاری عنوان کرد و با اشاره به دوره های برگزارشده در سال گذشته گفت: در سال جاری نیز این دوره آموزشی برای 200 نفر ازمدیران، معلمان و مربیان مدارس استان پیش بینی و در شهر قم با حضور اساتید برجسته برگزار و تمهید مقدمات لازم در این خصوص از جمله تامین محل اسکان، ایاب و ذهاب و تعیین مدرسین انجام شده است .

*بازنگری در اجرای این دوره ها

حجت الاسلام کرمی برگزاری گفتمان های دینی را یکی دیگر از محور های همکاری ذکر کرد و با بیان اینکه در اجرای این برنامه بهترین همکاری را با آموزش و پرورش داریم، خواستار بازنگری در اجرای این دوره ها و ضرورت پرداختن به موضوعات روز ، آموزش اساتید گفتمان ها ، ارتقای دوره ها و بهره گیری از روش های جدید به منظور تاثیر گذاری هر چه بیشتر شد.

وی از آمادگی کامل اداره کل تبلیغات اسلامی استان در اجرای برنامه های مشترک در قالب تفاهم نامه خبر داد وگفت : در اعزام مبلغین نیز، فقط مبلغان این اداره کل مجوز حضور در مدارس را با هماهنگی آموزش و پرورش دارند. 

   

اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه در ۴۲۸ مدرسه استان البرز

ائمه جمعه کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش را جدی بگیرند

جشنواره دانش آموزی «تمنّای وصال» در استان گیلان برگزار می شود

مدرسه جهانی اميرالمؤمنين(عليه السلام) را برای تربیت بشر جدی بگیریم

سی و یکمین شماره حلقه وصل منتشر شد

آمادگی آموزش و پرورش در استفاده از اساتید ستاد اقامه نماز

کلید واژه های تربیتی بشر از نگاه انسان کامل

همکاری 633روحانی با آموزش و پرورش خراسان جنوبی

دانش‌آموزباید عنصر مهم مدرسه در برنامه‌ریزی درسی و تربیتی باشد

طلبه عروسک گردانی که محبوب بچه ها است /ایده‌ای جالب برای آموزش دین به کودکان

فرهنگیان قمی با کاربردهای اپلیکیشن "بشری" آشنا شدند

حضور پررنگ فرهنگیان در جلسات طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی

در جامعه و محیط پیرامون خود باعث آرامش شویم

فرهنگیان ودانش آموزان بیشترین حضور را در برنامه های غدیر شناسی دارند

درنگی در دلگویه های معصومانه پیامبر و اهل بیت علیهم السلام

گناه كارترين فرد در عرفات!

رایحه خوش سند تحول بنیادین در پل لندن

نشست قطب پنج ستاد همکاریها بر گزار شد.

نیازمند رفاه و تمرکز توام با آرامش برای اهل خبر و رسانه هستیم

مدیر دفتر ستاد همکاریها در تهران تودیع شد