امروز : 1398/01/03
2019-03-23
شناسه خبر : 10979
تاریخ انتشار : 1397/10/12 20:22
اجرای ۵۵ برنامه از سند تحول با همکاری ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش

مشاور عالی وزیر و دبیر ستاد همکاری‌ها

اجرای ۵۵ برنامه از سند تحول با همکاری ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش

دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش وپرورش استان های کشور از اجرای ۵۵ برنامه از مجموع ۳۳۲ برنامه سند تحول با همکاری ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش خبر داد.


به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی دبیرخانه ستاد همکاری‌ها، علیرضا حاجیان زاده در دومین روز از گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌های کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران با اشاره به توصیه‌های امام راحل و مقام معظم رهبری اظهار کرد: بهره‌گیری از روحانیت و علمای متعهد در امر تعلیم و تربیت همواره مورد تأکید بوده است.

وی افزود: در سند تحول بنیادین از مجموع ۳۳۲برنامه زیر نظام‌ها ۵۵برنامه با همکاری و مشارکت ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش‌وپرورش اجرایی می‌شود.

حاجیان زاده تصریح کرد: انجام پژوهش‌های مرتبط با مشارکت حوزه‌های علمیه، همکاری حوزه با مدارس علوم و معارف اسلامی، ارتباط چهره به چهره روحانیون و پاسخ به شبهات دانش آموزان، اعزام مبلغ باتجربه به اغلب مدارس و در قالب طرح امین به مدارس شبانه‌روزی و مناطق محروم و عشایری، برگزاری جلسات گفتمان‌ها دینی، نشست‌های تخصصی و دیدار دانش آموزان با علما ازجمله برنامه‌های ستاد همکاری‌ها در سال تحصیلی جاری است.

وی ادامه داد: جذب و توانمندسازی طلاب شاغل در آموزش‌وپرورش، برگزاری دوره‌های تربیت مدرس سند تحول، تعامل با دانشگاه‌های فرهنگیان و شهیدرجایی، حضور متخصصین حوزوی در گروه‌های برنامه درسی و کمیسیون های شورای عالی آموزش‌وپرورش بخش دیگری از حوزه فعالیت این ستاد است.

دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش‌وپرورش در خصوص سیاست‌های این ستاد خاطرنشان کرد: بهره‌مندی از ظرفیت‌های فکری حوزوی، تولید محتوا، توسعه و تنوع روش‌های ارائه و اشاعه، نظارت سازماندهی‌شده بر امور دینی و تدوین برنامه‌های پنج‌ساله در راستای چشم‌انداز سند تحول ازجمله سیاست‌های راهبردی ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش‌وپرورش است.

وی گفت: شناسایی فرهیختگان، ایجاد هسته‌های فکری و هیئت اندیشه‌ورز، اتاق فکر تربیت دینی، تأثیر آموزش بر تربیت دینی بررسی آسیب‌های اجتماعی و برنامه‌هایی از قبیل حجاب، عفاف، نماز، رابطه جنس مخالف، اعتیاد، بلوغ، هویت ملی، دینی و انقلابی، هنر دینی اهل تسنن و قریب مذاهب، نحله‌های کاذب، فضای مجازی و تبیین حیات طیبه و اولویت‌های اخلاقی ازجمله برنامه‌های این حوزه است.

سه درس مهم زندگی از پدر امت

توصیه های قرآن و اهلبیت علیهم السلام پیرامون آداب دید و بازدید ، میهمانی و صله رحم

تحقق سند تحول بنیادین در گروعمل به بیانیه گام دوم است

نشست اعضای کمیته همکاریهای استان ایلام برگزار شد

وقتی فقيهان، راويان و عالمان بزرگ گرد وجود مبارك امام هفت ساله حلقه زدند

کارگاه آموزشی روحانیون مجری طرح روشنا

بخش عمده ای از رشد علمی و معنوی همدان حاصل تلاش آیت الله طه محمدی است/ امیدواریم با حضور امام جمعه جدیدشاهد اعتلای تعلیم و تربیت اسلامی باشیم

ملكوت؛میعادگاه ملاقات شهيدان شاهد

آموزش‌وپرورش چشم امید نظام در اجرای گام دوم انقلاب است

کاردر آموزش و پرورش مجاهدت فرهنگی است

دوره توانمند سازی طلاب شاغل در آموزش و پرورش خراسان شمالی برگزار شد

مشروح گزارش چهارمین دیداروزیرآموزش و پرورش با مراجع عظام تقلید

از دانش آموزان نخبه قرآنی شهرستان اسکو تجلیل شد

هیئت های اندیشه ورز در مدارس شهر تهران مستقر می شوند

آماده کردن مردم نسبت به غیبت حضرت مهدی علیه السلام رسالت خطیر امام هادی

به کمپین "نوروز را بی تکلف برگزارکنیم" بپیوندید

تحصیل 9 هزار دانش آموز خوزستانی در مدارس امین

دولت همیشه برای نهاد روحانیت و مرجعیت احترام قائل بوده / نیازمند پشتوانه فکری حوزه های علمیه هستیم

کتب آموزشی را بادقت بررسی کنید / از امام زمان استمداد بطلبید

از اینکه وزیری معتقد و ولایی در راس آموزش و پرورش است خرسندیم