امروز : 1397/11/04
2019-01-24
شناسه خبر : 10974
تاریخ انتشار : 1397/10/10 13:43
 گفتمان های انقلابی  در مدارس برگزار می شود/ فعالیت 900 امام جماعت روحانی و فرهنگی

دبیر کمیته همکاریهای کردستان خبر داد:

گفتمان های انقلابی در مدارس برگزار می شود/ فعالیت 900 امام جماعت روحانی و فرهنگی

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان از برگزاری گفتمان های دینی برای دانش در بهمن ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها  ، حجت الله نریمانی معاون پرورشی و فرهنگی استان صبح امروز در نشست کارگروه برنامه ریزی کمیته همکاری حوزه و آموزش و پرورش، ویژه دوره توانمندسازی اساتید گفتمان های دینی و ائمه جماعت روحانی مدارس گفت: هر ساله از ابتدای سال تحصیلی کمیته همکاری های حوزه و آموزش و پرورش در قالب برنامه سالانه طرح هایی  را در طول سال تحصیلی اجرا می کند.

وی با اشاره به آسیب های اجتماعی به ویژه در مسائل عقیدتی، اظهار داشت: آموزش و پرورش به تنهایی قادر به پاسخگویی و مواجهه با این آسیب ها نیست و باید از ظرفیت و پتانسیل همه دستگاه های فرهنگی استفاده کردکه کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش این ظرفیت را فراهم نموده است.

*تقویت بصیرت دینی

نریمانی  تقویت بصیرت دینی، پاسخگویی به شبهات و تربیت دینی دانش آموزان را از اهداف برگزاری گفتمان های دینی عنوان کرد و گفت: توانمندسازی اساتید گفتمان های دینی یکی از برنامه های اصلی معاونت پرورشی و فرهنگی در این راستا می باشد.

*برگزاری سه هزار گفتمان دینی

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از سه هزار گفتمان دینی برای دانش آموزان استان برگزار شد؛ از برگزاری سه هزار گفتمان دینی با حضور اساتید برجسته برای کلیه دانش آموزان دوره های مختلف تحصیلی در طول سال تحصیلی جاری خبر داد .  

دبیر کمیته همکاری های استان بر توانمندسازی اساتید گفتمان های دینی تاکید کرد و گفت: این اساتید باید توان برقرای ارتباط، مخاطب شناسی و پاسخگویی به شبهات دانش آموزان را داشته باشند.

*دوره توانمندسازی برای 60 نفر از مربیان 

نریمانی از برگزاری دوره توانمندسازی برای 60 نفر از اساتید و مربیان  گفتمان های دینی استان با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه های علمیه و مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خبر داد و گفت: این دوره آموزشی یک روزه با حضور اساتید برجسته کشوری در دهه سوم دی ماه برگزار می شود که موضوع آن دوره آموزشی گفتمان انقلاب با عنوان چهار دهه افتخار می باشد.

*گفتمان های انقلابی برای دانش آموزان

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم؛ گفت: دستاورد ها، ریشه های شکل گیری انقلاب و ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی(ره) باید در قالب گفتمان های انقلابی برای دانش آموزان تشریح و تبیین گردد.

*فعالیت 900 امام جماعت روحانی و فرهنگی

معاون پرورشی و فرهنگی استان همچنین تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه های محوری و مورد توجه آموزش و پرورش توسعه و تعمیق فرهنگ اقامه نماز جماعت در مدارس است که در حال حاضر قریب 900 نفر از امامان جماعت روحانی و فرهنگی در مدارس فعالیت دارند و مقرر است دوره توانمند سازی امامان جماعت نیز با همکاری دفتر نماینده ولی فقیه در استان، مرکز بزرگ اسلامی و حوزه های علمیه در دهه اول بهمن ماه برگزار شود.

گفتنی است  کارگروه برنامه ریزی کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش ویژه دوره توانمندسازی اساتید گفتمان های دینی و ائمه جماعت روحانی مدارس  با حضور معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، معاون تبلیغ حوزه علمیه برداران، مسئول امور فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی به میزبانب معاونت پرورشی فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش کردستان برگزار گردید .


برگزاری گفتمانهای دینی در شهرستانهای هرمزگان

دوره آموزشی طلاب وظیفه از سه استان

سه رکن بنیادین در نهاد خانواده مکتبي /خانواده صالح زيرساخت سلامت اجتماعي

انتشار بولتن الکترونیکی ستاد همکاری ها در آیینه رسانه ها ویژه «دی‌ماه»

جلسه تفسیر قرآن توسط نماینده ولی فقیه

مدیران کل آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

مشکل امروز دنیا انحراف علم از اخلاق است/ راه‌های نرفته برای فرهنگ سازی اقامه نماز

دغدغه های طلاب وظیفه برای حضوری موثر در آموزش و پرورش

مهارت آموزی شرط عبورازپیچیدگی‌های تربیتی نسل جدید

مادر بمان! سرهايمان طاقت گرد يتيمى ندارد

آماده همکاری با آموزش و پرورش برای تکمیل بحث خانواده در سند تحول بنیادین هستیم.

تفقه در دین و مهارت های لازم، شرط موفقیت یک روحانی فاضل در مدارس است

سند تحول بنیادین نقشه راه رسیدن به حیات طیبه است

هجمه‌های فرهنگی دشمن تمدن ایران را نشانه گرفته است

گردهمایی یکهزارنفری مدارس طرح امین

مهم‌ترین پشتوانه روحانیون مدارس معاونان پرورشی هستند/ اگر پویا نباشیم مردم پراکنده می شوند

سه شرط موفقیت طلاب دریک مدرسه آموزشی

ظرفیتهای بی بدیل حوزه علمیه خواهران برای تحقق سند تحول بنیادین

ارتباط مساجد و مدارس بستر انقلاب فرهنگی را فراهم می کند