امروز : 1398/01/03
2019-03-23
شناسه خبر : 10970
تاریخ انتشار : 1397/10/09 11:10
 یکی از برنامه های جدی وزارتخانه تقویت ستاد همکاریها است

معاون وزیر آموزش و پرورش:

یکی از برنامه های جدی وزارتخانه تقویت ستاد همکاریها است

ستاد همکاریها/: یکی از رسالت های وزارت اموزش و پرورش تقویت ارزشها در بین دانش آموزان است.

علی الهیار ترکمن در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها اظهارداشت: فعالیت های خوبی در ستاد همکاری ها انجام می شود و یکی از فعالیت های اصلی در راستای کیفیت آموزشی به دانش آموزان در این بخش ارائه می شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش افزود: یکی از رسالت های مهم ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش تقویت اهداف ارزشی در بین دانش آموزان است.

*امیدواریم تعاملی بهتر از گذشته داشته باشیم 

وی تصریح کرد:بهبود فعالیت های پرورشی دانش آموزان می تواند تاثیر گذار باشد، یعنی هر چقدر این بخش تقویت شود می توانیم اهداف ارزشی را در بین دانش آموزان ارتقاء دهیم و به اهداف کلان آموزش و پرورش دست یابیم.

الهیار بیان کرد:بر این اساس مجموعه معاونت توسعه و مدیریت و پشتیبانی دربازدید از دبیرخانه  ستاد همکاری ها از نزدیک با فعالیت ها آشنا شدند و مسائل و مشکلات را بررسی نموده و امید واریم تعاملی بهتر از گذشته را با این ستاد داشته باشیم  .

*نقش ستاد همکاریها در تحقق سند تحول بنیادین 

وی اظهار کرد: ستاد همکاریها برنامه های  خوبی را در خصوص سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به انجام رسانده ، وزیر آموزش و پرورش نیز به این ستاد نگاه ویژه دارند تا جایی که تقویت این ستاد از برنامه های ارایه شده وزیر به وزیر به مجلس بود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش همچنین خاطرنشان کرد:در این جلسه پیرامون برنامه های سالانه ستاد همکاری ها نیز بحث و گفت و گو شد و از نزدیک با این فعالیت ها آشنا شدیم.

وی یاد آورشد؛ امیدواریم در جاهایی که باید نقش ایفا کنیم بتوانیم به وظایف خود جامه عمل بپوشانیم و در برنامه ریزی های خود تا پایان سال این اهداف را دنبال کنیم.

*نگاه کلان وزراتخانه به ستاد 

الهیار گفت:بودجه سال آینده بودجه ستاد، جزئی از اعتبارات کلان آموزش و پرورش است و در لایحه بودجه پیشنهادی برای سال 98 سهم ستاد را در  آموزش و پرورش پیش بینی کرده ایم.

وی افزود: در لایحه دولت به به مجلس این سهم را پیگیری می کنیم و تا حد امکان این  بخش را تقویت خواهیم کرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش بیان کرد:اعتبارات آموزش و پرورش در سطح کلان 12 تا 15 درصد رشد دارد، سال آینده سعی می شود بر اساس الگو همین افزایش اعتبار را داشته باشیم.

وی دربخش دیگری از این گفت و گو پیرامون موضوع بازنشستگی نیروها اظهار کرد:بحث بازنشسته ها باید بر اساس قانون انجام شود در این راستا ماده 103 خدمات کشوری اجازه می دهد که نیروهایی که در مشاغل تخصصی کار می کنند تا 35 سال خدمت ارائه شود.

الهیار بیان کرد:با این ظرفیت قانونی در حال مدیریت و ساماندهی منابع انسانی هستیم، یعنی شرایطی فراهم شود که حضور نیروها تا 35 سالگی خدمت اتفاق بیفتد.

وی خاطرنشان کرد:بسیاری از نیروها از دوره تربیت معلم و عنفوان جوانی وارد سیستم آموزش و پرورش شده اند و بعد از 30 سال تازه به پختگی حرفه ای و شغلی رسیدند و حیف است که خیلی زود این ها را از دست بدهیم و مجموعه را از حضور این نیروها محروم کنیم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد:بر این اساس با توجه به این دید کیفی، بر آنیم زمینه حضور را تا 35 سالگی داشته باشیم از طرفی سهمیه های جذب نیرو را در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی افزایش می دهیم.

انتهای پیام/

سه درس مهم زندگی از پدر امت

توصیه های قرآن و اهلبیت علیهم السلام پیرامون آداب دید و بازدید ، میهمانی و صله رحم

تحقق سند تحول بنیادین در گروعمل به بیانیه گام دوم است

نشست اعضای کمیته همکاریهای استان ایلام برگزار شد

وقتی فقيهان، راويان و عالمان بزرگ گرد وجود مبارك امام هفت ساله حلقه زدند

کارگاه آموزشی روحانیون مجری طرح روشنا

بخش عمده ای از رشد علمی و معنوی همدان حاصل تلاش آیت الله طه محمدی است/ امیدواریم با حضور امام جمعه جدیدشاهد اعتلای تعلیم و تربیت اسلامی باشیم

ملكوت؛میعادگاه ملاقات شهيدان شاهد

آموزش‌وپرورش چشم امید نظام در اجرای گام دوم انقلاب است

کاردر آموزش و پرورش مجاهدت فرهنگی است

دوره توانمند سازی طلاب شاغل در آموزش و پرورش خراسان شمالی برگزار شد

مشروح گزارش چهارمین دیداروزیرآموزش و پرورش با مراجع عظام تقلید

از دانش آموزان نخبه قرآنی شهرستان اسکو تجلیل شد

هیئت های اندیشه ورز در مدارس شهر تهران مستقر می شوند

آماده کردن مردم نسبت به غیبت حضرت مهدی علیه السلام رسالت خطیر امام هادی

به کمپین "نوروز را بی تکلف برگزارکنیم" بپیوندید

تحصیل 9 هزار دانش آموز خوزستانی در مدارس امین

دولت همیشه برای نهاد روحانیت و مرجعیت احترام قائل بوده / نیازمند پشتوانه فکری حوزه های علمیه هستیم

کتب آموزشی را بادقت بررسی کنید / از امام زمان استمداد بطلبید

از اینکه وزیری معتقد و ولایی در راس آموزش و پرورش است خرسندیم