امروز : 1397/11/04
2019-01-24
شناسه خبر : 10966
تاریخ انتشار : 1397/10/05 13:43
 ائمه جمعه سند تحول بنیادین را تبلیغ و مطالبه کنند/ سند تحول بنیادین از رویشهای چهل ساله انقلاب است

اعضای کمیته های شهرستانهای غرب تهران خواستار شدند

ائمه جمعه سند تحول بنیادین را تبلیغ و مطالبه کنند/ سند تحول بنیادین از رویشهای چهل ساله انقلاب است

نشست اعضای کمیته های همکاری حوزه و آموزش و پرورش مناطق غرب شهرستانهای استان تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها ،نشست  کمیته های همکاری حوزه و آموزش وپرورش مناطق غرب شهرستانهای استان تهران به میزبانی دفتر امام جمعه ملاردبرگزارگردید.

در این نشست حجت الاسلام یاسینی رئیس کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :وظیفه ذاتی برخی دستگاههایی مانند دفتر امام جمعه ، سازمان اوقاف و امور خیریه ، سازمان تبلیغات اسلامی جهت مساعدت در کمیته همکاری ها را حائز اهمیت دانست.

 *اثرات مثبت وحدت رویه در امور فرهنگی 

در ادامه حجت الاسلام حسینی امام جمعه ملارد گفت ؛اگر درفعالیت های فرهنگی مرتبط با دین دین و علم وحدت رویه باشد اثرات مثبت و مطلوبی خواهد داشت.

وی افزود؛نتیجه همفکری در چنین  جلساتی مخصوصا اگر  مباحث مرح شده کاربری و عملیاتی باشد دانش آموزان از ثمرات آن بهره مند خواهند شد.

*سند تحول بنیادین از رویشهای چهل ساله انقلاب

حجت الاسلام  درودی معاون امور استانهای دبیرخانه ستاد همکاری ها نیز  گفت؛از رویشهای چهل ساله انقلاب اسلامی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

*ائمه جمعه سند تحول بنیادین را تبلیغ کنند 

وی افزود؛ حدود 600 نفر از حوزویان و دانشگاهیان در تدوین این سند شرکت داشته اند و اکنون که در مرحله اجرایی شدن آن هستیم خوب ا ست که ائمه جمعه در خطبه های نماز به مبانی سند و اهداف آن اشاره کنند.

*نقش حوزه درطرح پیوند مسجد و مدرسه

در ادامه محمدی رئیس آموزش و پرورش شهرقدس گفت:در تربیت دینی دانش آموزان مساعدت حوزه را خواستاریم، در شهرقدس طرح پیوند مسجد و مدرسه ، حضور روحانیون در برنامه های مناسبتی و گفتمان دینی ، حضور دانش آموزان طبق جدول زمانبندی  در نماز جمعه ،حضور روحانیون در اردوهای راهیان نورو حضور امام جمعه در مدارس بصورت مستمر با همکاری حوزه علمیه انجام می شود.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی امام جمعه رباط کریم نیز گفت : خوب است در جلسات از بیان کلیات پرهیز شود و توفیقات و موانع ایجاد در کمیته همکاری ها بیان شود.

*ضرورت برگزاری  کارگاه های مخاطب شناسی

مدیر حوزه علمیه خواهران شهرقدس هم بیان داشت  :در شهرقدس ارتباط حوزه علمیه و آموزش و پرورش مطلوب است ،اما  حق ایاب و ذهاب ائمه جماعات روحانی کافی نیست، مبلغین اعزامی در خصوص تبلیغ در مدارس توجیه شده و با شرکت در کارگاه های مخاطب شناسی به مدارس اعزام شوند.

وی افزود؛ برای  افزایش روحانی طرح امین در مناطق پیگیری بیشتری لازم است. 

*حضور مدیران در نمازجماعت نهادینه شود

حجت الاسلام جوکار امام جمعه  شهرقدس با انتقاد از ناچیز بودن حق القدم روحانیون گفت : حضور مدیران در نمازجماعت نهادینه شود و دوره ای برای روحانیون جهت حضور موفق و موثر در مدارس برگزار گردد.

*همکاری با حوزه در بهترین شرایط است

هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی استان در ادامه این نشست گفت؛ از فرصت به وجود آمده در امر همکاری حوزه و آموزش و پرورش استفاده کرده و از ظرفیت ارگانهای فرهنگی  و مذهبی هدفمند استفاده کنیم،از رؤسای مناطق درخواست داریم جلسات کمیته مستمر  و به موقع تشکیل گردد و در تحقق برش تفاهم نامه منطقه ای برنامه ریزی شود.

وی افزو؛ در سطح استان شرایط همکاری با حوزه در بهترین شرایط است

علیرضا رحیمی معاون پژوهش و برنامه ریزی دبیر خانه ستاد همکاریها نیز با تقدیر از فعالیت های انجام گرفته کفت؛اگر حوزه های علمیه تمام فعالیتهای همه دستگاهها را تعطیل کند و در آموزش و پرورش متمرکز شود هیچوقت ضرر نخواهد کرد.

وی افزو؛ همه  مردم از فیلتر آموزش و پرورش خارج می شوند لذا ارگانهای فرهنگی باید به آموزش و پرورش کمک کنند،از شروط برنامه ریزی اولویت بندی آن است و نکته مهم و موثر فعالیت جهادی در کمیته ها است.

*سه رویکرد در خصوص کمیته های همکاری 

رحیمی در ادامه یاد آورشد؛ تمرکز کمیته روی اعزام مبلغ است و برای توفیق کمیته ها نیازمند سه رویکرد همکاری تعاملی ، مطالبه گری و ظرفیت سازی هستیم و نباید فراموش کنیم که معلمان و اولیاء بیش از دانش آموزان نیاز به جلسات و گفتمان های دینی و رفع شبهات دارند.

درپابایان جلسه اعضای کمیته های شهرستانهای غرب تهران بر ،برنامه ریزی مدون جهت اجرای ماهانه جلسات در مناطق تاکید کردند ./ انتهای پیام


برگزاری گفتمانهای دینی در شهرستانهای هرمزگان

دوره آموزشی طلاب وظیفه از سه استان

سه رکن بنیادین در نهاد خانواده مکتبي /خانواده صالح زيرساخت سلامت اجتماعي

انتشار بولتن الکترونیکی ستاد همکاری ها در آیینه رسانه ها ویژه «دی‌ماه»

جلسه تفسیر قرآن توسط نماینده ولی فقیه

مدیران کل آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

مشکل امروز دنیا انحراف علم از اخلاق است/ راه‌های نرفته برای فرهنگ سازی اقامه نماز

دغدغه های طلاب وظیفه برای حضوری موثر در آموزش و پرورش

مهارت آموزی شرط عبورازپیچیدگی‌های تربیتی نسل جدید

مادر بمان! سرهايمان طاقت گرد يتيمى ندارد

آماده همکاری با آموزش و پرورش برای تکمیل بحث خانواده در سند تحول بنیادین هستیم.

تفقه در دین و مهارت های لازم، شرط موفقیت یک روحانی فاضل در مدارس است

سند تحول بنیادین نقشه راه رسیدن به حیات طیبه است

هجمه‌های فرهنگی دشمن تمدن ایران را نشانه گرفته است

گردهمایی یکهزارنفری مدارس طرح امین

مهم‌ترین پشتوانه روحانیون مدارس معاونان پرورشی هستند/ اگر پویا نباشیم مردم پراکنده می شوند

سه شرط موفقیت طلاب دریک مدرسه آموزشی

ظرفیتهای بی بدیل حوزه علمیه خواهران برای تحقق سند تحول بنیادین

ارتباط مساجد و مدارس بستر انقلاب فرهنگی را فراهم می کند