امروز : 1397/11/04
2019-01-24
شناسه خبر : 10959
تاریخ انتشار : 1397/10/02 12:14
عملیاتی ترین توافق دهه های اخیر حوزه علمیه، تفاهم نامه  حوزه و آموزش و پرورش است

دبیرستاد همکاریها؛

عملیاتی ترین توافق دهه های اخیر حوزه علمیه، تفاهم نامه حوزه و آموزش و پرورش است

ستاد همکاریها/ امام راحل و مقام معظم رهبری بارها تأکید داشته اند که ازوجود روحانیت وعلماي متعهد در تربیت نيروها و امور فرهنگي استفاده كنيد و خود را از همكاري حوزه هاي علميه در اين امور بي نياز ندانيد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها ، علیرضا حاجیان زاده در جلسه مشترک با معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش به میزبانی  دبیرخانه ستاد همکاریها در قم ، اظهارداشت: طی سالهای اخیر با وجود عوامل متعدد، فعالیت ستاد همکاریها روند صعودی داشته بطوریکه امروز از 131راهكار مورد اشاره در سند تحول بنیادین 95 راهكار و از 332 برنامه ، 55 برنامه  در راستای همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش می باشد.

*عواملی که موجب توسعه ستاد همکاریها شده 

مشاورعالی وزیر آموزش و پرورش گفت: توسعه، پیشرفت و حرکت رو به جلوی این ستاد به عوامل متعددی  بستگی دارد که مهمترین آن حمایت های رهبری معظم انقلاب اسلامی وقبل از آن حضرت امام خمینی(ره) در ضرورت استفاده از روحانيت در تربيت نيروها می باشد.

مشاورعالی  وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: امام راحل و همچنین مقام معظم رهبری بارها تأکید داشته  اند که ازوجود روحانیت وعلماي متعهد در تربیت نيروها و امور فرهنگي استفاده كنيد و خود را از همكاري حوزه هاي علميه در اين امور بي نياز ندانيد.

 حاجیان زاده یاد آورشد؛ با الهام ازرهنمود های امام خمینی ره و رهبر معظم انقلاب چرخه ستاد همکاریها به جریان افتاد و در واقع  حمایت معنویو ارشادات معنوی ایشان محّرک اصلی تاسیس این بنیان مرصوص بود. 

* توجه ویژه اسناد بالا دستی به ستاد

وی بیان داشت: یکی دیگر از عناصر حمایتی ستاد همکاریها، نگاه و توجه ویژه اسناد بالادستی نسبت به برنامه ها و فعالیت های متنوع آن است، بطوریکه در سند تحول از 131 راهكار 95 راهكار در راستای فعالیت های ستاد می باشد و از 332 برنامه که در ذیل سند آمده 55 برنامه با عنوان ستاد همکاریها مطرح شده است و این عناصر وظیفه ستاد را نهادینه و تقویت می کند.

*تاکید سند چشم انداز حوزه های علمیه

حاجیان زاده به عنصر حمایتی دیگر اشاره کرد و گفت: در سند چشم انداز حوزه های علمیه نيز به صراحت آمده است که حوزه می بایست حضوری رسميت يافته در آموزش و پرورش داشته باشد و پاسخگويي به نيازهاي آموزش و پرورش رسالت حوزه هاي علميه است كه این اقدام ارزشمند به واسطه ستاد همکاریها محقق خواهد شد.

* عملیاتی ترین توافق نامه حوزوی

مشاورعالی وزیر به تببین توافق نامه اولیه مقامات عالی وزارت خانه با حوزه های علمیه در سالهای دور پرداخت و افزود: به اذعان دوستان و همکارانمان در حوزه، این توافق نامه عملیاتی ترین توافق نامه حوزوی است که طی این سالها نه تنها حالت ساکن نداشته است بلکه همیشه در حال رشد و توسعه بوده و این پیشرفت ها در سایه پیگیری ها و مجاهدت های همکارانمان در دبیرخانه ستاد بوده است.

*حمایت های مادی و معنوی مقامات عالی دو نهاد

وی اظهارداشت: حمایت های مادی و معنوی مقامات عالی این دو نهاد – دکتر سیدمحمد بطحائی و آیت الله علیرضا اعرافی – که نسبت به این تعامل و همکاری دغدغه دارند، کمک شایانی به ارتقای این مجموعه کرده است.

*وجود نیروی انسانی متعهد، متخصص و کارآمد

وی در پایان یکی از مهمترین عناصر بقا، ماندگاری و حرکت پویای ستاد همکاریها را نیروی انسانی متعهد، متخصص و کارآمد توصیف کرد و افزود: بحمدلله طی این سالها از دوران تصدی حجت الاسلام و المسلمین ذوعلم و بعد از آن حجت الاسلام و المسلمین ملکی تلاش های مجاهدانه ای به واسطه نیروی انسانی متعهد برای ارتقاء این ستاد صورت پذیرفت.

*رويكرد دوره جدید همکاریها 

حاجیان زاده بیان داشت: تعامل و همکاری شایسته همکاران در دبیرخانه ستاد و ارتباط گیری موثر با مجموعه های حوزوی توانسته آثار و برکات ارزشمندی را بر جای گذارد ورويكرد ما در دوره جدید آنست که  با تداوم و تقويت راه گذشته، به تبيين و ترويج انديشه و تفكر حوزوي در افزایش تاثیرگذاری و تعميق تربيت ديني بپردازيم.

وی تصریح کرد: آثار و برکات حوزه های علمیه در نظام تربیتی و تعلیم و تربیت رسمی کشور بر کسی پوشیده نیست و برآنیم تا از همه ظرفیت حوزه در بدنه آموزش و پرورش بهره بگیریم.


انتهای پیام /

برگزاری گفتمانهای دینی در شهرستانهای هرمزگان

دوره آموزشی طلاب وظیفه از سه استان

سه رکن بنیادین در نهاد خانواده مکتبي /خانواده صالح زيرساخت سلامت اجتماعي

انتشار بولتن الکترونیکی ستاد همکاری ها در آیینه رسانه ها ویژه «دی‌ماه»

جلسه تفسیر قرآن توسط نماینده ولی فقیه

مدیران کل آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

مشکل امروز دنیا انحراف علم از اخلاق است/ راه‌های نرفته برای فرهنگ سازی اقامه نماز

دغدغه های طلاب وظیفه برای حضوری موثر در آموزش و پرورش

مهارت آموزی شرط عبورازپیچیدگی‌های تربیتی نسل جدید

مادر بمان! سرهايمان طاقت گرد يتيمى ندارد

آماده همکاری با آموزش و پرورش برای تکمیل بحث خانواده در سند تحول بنیادین هستیم.

تفقه در دین و مهارت های لازم، شرط موفقیت یک روحانی فاضل در مدارس است

سند تحول بنیادین نقشه راه رسیدن به حیات طیبه است

هجمه‌های فرهنگی دشمن تمدن ایران را نشانه گرفته است

گردهمایی یکهزارنفری مدارس طرح امین

مهم‌ترین پشتوانه روحانیون مدارس معاونان پرورشی هستند/ اگر پویا نباشیم مردم پراکنده می شوند

سه شرط موفقیت طلاب دریک مدرسه آموزشی

ظرفیتهای بی بدیل حوزه علمیه خواهران برای تحقق سند تحول بنیادین

ارتباط مساجد و مدارس بستر انقلاب فرهنگی را فراهم می کند