امروز : 1398/01/03
2019-03-23
شناسه خبر : 10959
تاریخ انتشار : 1397/10/02 12:14
عملیاتی ترین توافق دهه های اخیر حوزه علمیه، تفاهم نامه  حوزه و آموزش و پرورش است

دبیرستاد همکاریها؛

عملیاتی ترین توافق دهه های اخیر حوزه علمیه، تفاهم نامه حوزه و آموزش و پرورش است

ستاد همکاریها/ امام راحل و مقام معظم رهبری بارها تأکید داشته اند که ازوجود روحانیت وعلماي متعهد در تربیت نيروها و امور فرهنگي استفاده كنيد و خود را از همكاري حوزه هاي علميه در اين امور بي نياز ندانيد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها ، علیرضا حاجیان زاده در جلسه مشترک با معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش به میزبانی  دبیرخانه ستاد همکاریها در قم ، اظهارداشت: طی سالهای اخیر با وجود عوامل متعدد، فعالیت ستاد همکاریها روند صعودی داشته بطوریکه امروز از 131راهكار مورد اشاره در سند تحول بنیادین 95 راهكار و از 332 برنامه ، 55 برنامه  در راستای همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش می باشد.

*عواملی که موجب توسعه ستاد همکاریها شده 

مشاورعالی وزیر آموزش و پرورش گفت: توسعه، پیشرفت و حرکت رو به جلوی این ستاد به عوامل متعددی  بستگی دارد که مهمترین آن حمایت های رهبری معظم انقلاب اسلامی وقبل از آن حضرت امام خمینی(ره) در ضرورت استفاده از روحانيت در تربيت نيروها می باشد.

مشاورعالی  وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: امام راحل و همچنین مقام معظم رهبری بارها تأکید داشته  اند که ازوجود روحانیت وعلماي متعهد در تربیت نيروها و امور فرهنگي استفاده كنيد و خود را از همكاري حوزه هاي علميه در اين امور بي نياز ندانيد.

 حاجیان زاده یاد آورشد؛ با الهام ازرهنمود های امام خمینی ره و رهبر معظم انقلاب چرخه ستاد همکاریها به جریان افتاد و در واقع  حمایت معنویو ارشادات معنوی ایشان محّرک اصلی تاسیس این بنیان مرصوص بود. 

* توجه ویژه اسناد بالا دستی به ستاد

وی بیان داشت: یکی دیگر از عناصر حمایتی ستاد همکاریها، نگاه و توجه ویژه اسناد بالادستی نسبت به برنامه ها و فعالیت های متنوع آن است، بطوریکه در سند تحول از 131 راهكار 95 راهكار در راستای فعالیت های ستاد می باشد و از 332 برنامه که در ذیل سند آمده 55 برنامه با عنوان ستاد همکاریها مطرح شده است و این عناصر وظیفه ستاد را نهادینه و تقویت می کند.

*تاکید سند چشم انداز حوزه های علمیه

حاجیان زاده به عنصر حمایتی دیگر اشاره کرد و گفت: در سند چشم انداز حوزه های علمیه نيز به صراحت آمده است که حوزه می بایست حضوری رسميت يافته در آموزش و پرورش داشته باشد و پاسخگويي به نيازهاي آموزش و پرورش رسالت حوزه هاي علميه است كه این اقدام ارزشمند به واسطه ستاد همکاریها محقق خواهد شد.

* عملیاتی ترین توافق نامه حوزوی

مشاورعالی وزیر به تببین توافق نامه اولیه مقامات عالی وزارت خانه با حوزه های علمیه در سالهای دور پرداخت و افزود: به اذعان دوستان و همکارانمان در حوزه، این توافق نامه عملیاتی ترین توافق نامه حوزوی است که طی این سالها نه تنها حالت ساکن نداشته است بلکه همیشه در حال رشد و توسعه بوده و این پیشرفت ها در سایه پیگیری ها و مجاهدت های همکارانمان در دبیرخانه ستاد بوده است.

*حمایت های مادی و معنوی مقامات عالی دو نهاد

وی اظهارداشت: حمایت های مادی و معنوی مقامات عالی این دو نهاد – دکتر سیدمحمد بطحائی و آیت الله علیرضا اعرافی – که نسبت به این تعامل و همکاری دغدغه دارند، کمک شایانی به ارتقای این مجموعه کرده است.

*وجود نیروی انسانی متعهد، متخصص و کارآمد

وی در پایان یکی از مهمترین عناصر بقا، ماندگاری و حرکت پویای ستاد همکاریها را نیروی انسانی متعهد، متخصص و کارآمد توصیف کرد و افزود: بحمدلله طی این سالها از دوران تصدی حجت الاسلام و المسلمین ذوعلم و بعد از آن حجت الاسلام و المسلمین ملکی تلاش های مجاهدانه ای به واسطه نیروی انسانی متعهد برای ارتقاء این ستاد صورت پذیرفت.

*رويكرد دوره جدید همکاریها 

حاجیان زاده بیان داشت: تعامل و همکاری شایسته همکاران در دبیرخانه ستاد و ارتباط گیری موثر با مجموعه های حوزوی توانسته آثار و برکات ارزشمندی را بر جای گذارد ورويكرد ما در دوره جدید آنست که  با تداوم و تقويت راه گذشته، به تبيين و ترويج انديشه و تفكر حوزوي در افزایش تاثیرگذاری و تعميق تربيت ديني بپردازيم.

وی تصریح کرد: آثار و برکات حوزه های علمیه در نظام تربیتی و تعلیم و تربیت رسمی کشور بر کسی پوشیده نیست و برآنیم تا از همه ظرفیت حوزه در بدنه آموزش و پرورش بهره بگیریم.


انتهای پیام /

سه درس مهم زندگی از پدر امت

توصیه های قرآن و اهلبیت علیهم السلام پیرامون آداب دید و بازدید ، میهمانی و صله رحم

تحقق سند تحول بنیادین در گروعمل به بیانیه گام دوم است

نشست اعضای کمیته همکاریهای استان ایلام برگزار شد

وقتی فقيهان، راويان و عالمان بزرگ گرد وجود مبارك امام هفت ساله حلقه زدند

کارگاه آموزشی روحانیون مجری طرح روشنا

بخش عمده ای از رشد علمی و معنوی همدان حاصل تلاش آیت الله طه محمدی است/ امیدواریم با حضور امام جمعه جدیدشاهد اعتلای تعلیم و تربیت اسلامی باشیم

ملكوت؛میعادگاه ملاقات شهيدان شاهد

آموزش‌وپرورش چشم امید نظام در اجرای گام دوم انقلاب است

کاردر آموزش و پرورش مجاهدت فرهنگی است

دوره توانمند سازی طلاب شاغل در آموزش و پرورش خراسان شمالی برگزار شد

مشروح گزارش چهارمین دیداروزیرآموزش و پرورش با مراجع عظام تقلید

از دانش آموزان نخبه قرآنی شهرستان اسکو تجلیل شد

هیئت های اندیشه ورز در مدارس شهر تهران مستقر می شوند

آماده کردن مردم نسبت به غیبت حضرت مهدی علیه السلام رسالت خطیر امام هادی

به کمپین "نوروز را بی تکلف برگزارکنیم" بپیوندید

تحصیل 9 هزار دانش آموز خوزستانی در مدارس امین

دولت همیشه برای نهاد روحانیت و مرجعیت احترام قائل بوده / نیازمند پشتوانه فکری حوزه های علمیه هستیم

کتب آموزشی را بادقت بررسی کنید / از امام زمان استمداد بطلبید

از اینکه وزیری معتقد و ولایی در راس آموزش و پرورش است خرسندیم