امروز : 1398/02/06
2019-04-26
شناسه خبر : 10943
تاریخ انتشار : 1397/09/26 11:09
رشد و توسعه یک کشور به پرورش انسان‌های آگاه و مسئولیت پذیر بستگی دارد

نماینده ولی فقیه در استان مازندران

رشد و توسعه یک کشور به پرورش انسان‌های آگاه و مسئولیت پذیر بستگی دارد

نشست مسئولان و فعالان «قرآن، عترت و نماز» آموزش و پرورش مازندران با نماینده ولی فقیه در استان، با حضور مدیرکل، معاونان و کارکنان آموزش و پرورش مازندران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها ، نماینده ولی فقیه در این نشست با بیان اینکه تعلیم و تربیت فرزندان جامعه مهم ترین نقش اساسی آموزش و پرورش است، گفت: آموزش و پرورش پایه و اساس هر نظام و جامعه است اگر جامعه ای از نظام آموزش و پرورش محروم باشد آن جامعه، جامعه جاهلیت است. 

آیت الله «نورالله طبرسی» به نقش آموزش و پرورش در رشد و تکامل دانش آموزان اشاره کرد و اظهار داشت: مدرسه از مهم ترین نهادهاى اجتماعى، تربیتى و آموزشى و اصلى ترین رکن تعلیم و تربیت است. اگر خانواده، محیط و مدرسه به عنوان سه الگوی مهم در جامعه یکصدا باشند آن‌وقت است که جامعه ما اصلاح شود.

رئیس کمیته همکاری های مازندران  با بیان اینکه رشد و توسعه یک کشور به پرورش انسان‌های آگاه و برخوردار از مسئولیت بستگی دارد، تصریح کرد: جامعه ما زمانی اصلاح می شود که آموزش و پرورش به عنوان نهاد انسان ساز در انجام کارهای خود دقت خوبی داشته باشد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خانواده‌ها هم می‌توانند در کنار آموزش و پرورش در تربیت صحیح فرزندان نقش اساسی ایفا کنند، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش با برنامه ریزی صحیح و درست می‌تواند روحیه امید و نشاط را در بین دانش آموزان گسترش داده و با پرورش انسان‌های آگاه در موفقیت کشور گام‌های اساسی بردارد.

رئیس مکیته همکاریهای مازندران  استفاده نامناسب از فضای مجازی را یکی از آسیب های اجتماعی مهم برشمرد که خانواده، دانش‌آموزان و جامعه را درگیر خود کرده است در چنین شرایطی نقش آموزش وپرورش به عنوان نهاد تربیتی در مقابله با این آسیب مهم محسوب می‌شود.

وی توسعه فرهنگ اقامه نماز و قرآن و عترت را در توسعه مهارت‌های فردی و فعالیت‌های اخلاق محور و ایجاد روحیه امید و نشاط در بین دانش آموزان مهم دانست و گفت: دانش آموزان با تمرکز به این سه رویکرد می‌توانند آینده روشنی را برای خود، خانواده و جامعه رقم بزنند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز در این نشست    با بیان اینکه رسالت آموزش و پرورش تربیت آموزشی، دینی و فرهنگی است، اظهار داشت: تربیت دینی دانش‌آموزان از اولویت‌های این نهاد آموزشی به شمار می‌آید.

 «عسکری نیکزاد» در دیدار با نمایینده ولی فقیه  با اعلام اینکه از سال تحصیلی گذشته تاکنون یکصد هزار نفر از دانش آموزان مازندرانی در 10 رشته قرآنی در بخش مسابقات قرآنی کشور شرکت کرده اند، افزود: دانش‌آموزان مازندرانی در حوزه «قرآن، عترت و نماز» به نتایج درخشانی دست پیدا کرده و افتخارآفرینی کردند.

وی به آسیب های اجتماعی در حوزه دانش آموزان اشاره کرد و گفت: آموزش پرورش حامل مشکلات اجتماعی است چرا که برخی از دانش آموزان با درگیر بودن مشکلات خانوادگی و اجتماعی وارد مدرسه می شوند که این مسئله کار را برای ما سخت تر می کند. از این رو تلاش می‌کنیم تا در کنار تعلیم و تربیت به مسائل فرهنگی به‌ویژه تربیت دینی دانش آموزان توجه ویژه داشته باشیم.


معلمان لرستانی در حادثه سیل جلوه های ماندگار ی را به یادگار گذاشتند

مدیران و مربیان مرتبط با برنامه ستاد همکاریها گرد هم آمدند

ثمره تعلیم و تربیت بهره مندی از برکات درخت طوبی است

بالندگی نسل آینده در گرو حفظ حرمت معلمان است

شخصیت امام مهدی عج از نگاه اهل بیت علیهم السلام و فضیلت منتظران ظهور

درسهای تربیتی زندگی از محضر حضرت علی اکبر

جوانان ما،یک دوره پر نور و شکوفایی را سپری می کنند

انتظار پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام از جوانان امروز

امام جمعه گرگان هزینه ساخت دو مدرسه در آق قلا و گمیشان را تقبل کرد

بشارت بهشت به کسانی که جلوی "ضرر" سیل را می گیرند

نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بی بدیل است

بررسی ها نشان می دهد مدارس طرح امین آسیب های اجتماعی را کنترل کرده اند

یک هزار و 500 دانش آموز با ویژگی های منتظران امام مهدی "عج" آشنا می شوند

از ظرفیت طلاب بومی برای پیوند مسجد ومدرسه بهره می بریم

جلوه های اهمیت تشکیل ستاد همکاریها/تشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیک

اولین مدرسه حج روحانیون اهل سنت کشور افتتاح شد

نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

دست هایی که ملکوتی شدند

نگاه تربیتی رسانه ها به اخبار ستاد همکاریها

پاسدار از نگاه رسول اعظم اسلام و امام علی علیه السلام