امروز : 1398/04/31
2019-07-22
شناسه خبر : 10943
تاریخ انتشار : 1397/09/26 11:09
رشد و توسعه یک کشور به پرورش انسان‌های آگاه و مسئولیت پذیر بستگی دارد

نماینده ولی فقیه در استان مازندران

رشد و توسعه یک کشور به پرورش انسان‌های آگاه و مسئولیت پذیر بستگی دارد

نشست مسئولان و فعالان «قرآن، عترت و نماز» آموزش و پرورش مازندران با نماینده ولی فقیه در استان، با حضور مدیرکل، معاونان و کارکنان آموزش و پرورش مازندران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها ، نماینده ولی فقیه در این نشست با بیان اینکه تعلیم و تربیت فرزندان جامعه مهم ترین نقش اساسی آموزش و پرورش است، گفت: آموزش و پرورش پایه و اساس هر نظام و جامعه است اگر جامعه ای از نظام آموزش و پرورش محروم باشد آن جامعه، جامعه جاهلیت است. 

آیت الله «نورالله طبرسی» به نقش آموزش و پرورش در رشد و تکامل دانش آموزان اشاره کرد و اظهار داشت: مدرسه از مهم ترین نهادهاى اجتماعى، تربیتى و آموزشى و اصلى ترین رکن تعلیم و تربیت است. اگر خانواده، محیط و مدرسه به عنوان سه الگوی مهم در جامعه یکصدا باشند آن‌وقت است که جامعه ما اصلاح شود.

رئیس کمیته همکاری های مازندران  با بیان اینکه رشد و توسعه یک کشور به پرورش انسان‌های آگاه و برخوردار از مسئولیت بستگی دارد، تصریح کرد: جامعه ما زمانی اصلاح می شود که آموزش و پرورش به عنوان نهاد انسان ساز در انجام کارهای خود دقت خوبی داشته باشد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خانواده‌ها هم می‌توانند در کنار آموزش و پرورش در تربیت صحیح فرزندان نقش اساسی ایفا کنند، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش با برنامه ریزی صحیح و درست می‌تواند روحیه امید و نشاط را در بین دانش آموزان گسترش داده و با پرورش انسان‌های آگاه در موفقیت کشور گام‌های اساسی بردارد.

رئیس مکیته همکاریهای مازندران  استفاده نامناسب از فضای مجازی را یکی از آسیب های اجتماعی مهم برشمرد که خانواده، دانش‌آموزان و جامعه را درگیر خود کرده است در چنین شرایطی نقش آموزش وپرورش به عنوان نهاد تربیتی در مقابله با این آسیب مهم محسوب می‌شود.

وی توسعه فرهنگ اقامه نماز و قرآن و عترت را در توسعه مهارت‌های فردی و فعالیت‌های اخلاق محور و ایجاد روحیه امید و نشاط در بین دانش آموزان مهم دانست و گفت: دانش آموزان با تمرکز به این سه رویکرد می‌توانند آینده روشنی را برای خود، خانواده و جامعه رقم بزنند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز در این نشست    با بیان اینکه رسالت آموزش و پرورش تربیت آموزشی، دینی و فرهنگی است، اظهار داشت: تربیت دینی دانش‌آموزان از اولویت‌های این نهاد آموزشی به شمار می‌آید.

 «عسکری نیکزاد» در دیدار با نمایینده ولی فقیه  با اعلام اینکه از سال تحصیلی گذشته تاکنون یکصد هزار نفر از دانش آموزان مازندرانی در 10 رشته قرآنی در بخش مسابقات قرآنی کشور شرکت کرده اند، افزود: دانش‌آموزان مازندرانی در حوزه «قرآن، عترت و نماز» به نتایج درخشانی دست پیدا کرده و افتخارآفرینی کردند.

وی به آسیب های اجتماعی در حوزه دانش آموزان اشاره کرد و گفت: آموزش پرورش حامل مشکلات اجتماعی است چرا که برخی از دانش آموزان با درگیر بودن مشکلات خانوادگی و اجتماعی وارد مدرسه می شوند که این مسئله کار را برای ما سخت تر می کند. از این رو تلاش می‌کنیم تا در کنار تعلیم و تربیت به مسائل فرهنگی به‌ویژه تربیت دینی دانش آموزان توجه ویژه داشته باشیم.


نشست مشترک ستاد اقامه نماز و کمیته همکاریهای همدان

بازدید دبیر کمیته همکاریهای استان ایلام از حوزه علمیه صاحب الزمان(عج)

فلسفه نماز جمعه را برای دانش آموزان تبیین کنید

تقدیر سرپرست وزارت آموزش و پرورش از اقامه نماز بر پل لندن

مردم به آموزش و پرورش اعتماد دارند

سعادت دانش آموز مسلمان در گرو عمل به آموزه های قرآنی است

آغاز دورجدید پذیرش سرباز طلبه درآموزش و پرورش

فلسفه تربیتی سند تحول بینادین، اسلامی و قرآنی است

فعالیت ها و خاطرات جذاب یک طلبه وظیفه در بین دانش آموزان

مردم ایران مردمی ریشه دار هستند/هر هفته میهمان یکی از مدارس برای اقامه نماز هستم

نخستین همایش ملی تحول در تربیت با رویکرد نهادینه سازی ارزش ها برگزار می شود

امام هشتم حافظ اقتصاد ادیان ابراهیمی

صحن تو پردیس زمین و زمان

در همکاری حوزه با آموزش و پرورش نیازمند طلاب علمی و خلاق هستیم

در کنار بُعد آموزشی فرزندان نباید از بُعد تربیتی آنان غافل شد

نشست کمیته همکاریهای استان زنجان برگزار شد

تصاویر / دیدار رؤسای دانشگاه های فرهنگیان کشور با آیات عظام مکارم شیرازی علوی گرگانی و مدیر حوزه های علمیه

دانشگاه فرهنگیان یکی از دو قطب مهم تولید علم و نوآوری و خلاقیت در بدنه آموزش و پرورش است.

مهر ماه امسال تعداد دانشجو معلمان و مهارت آموزان دانشگاه فرهنگیان از مرز یکصد هزار دانشجو خواهد گذشت

مراقبت از هوای نفس شرط اساسی معلمانی است که رسالت انبیاء را برعهده دارند